Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 002 810 zł
Umowa zawarta
29 czerwca 2026
Okres realizacji
do 30 września 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 916 548 zł – 2 423 722 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 9,4% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Nowogródku Pomorskim

Zamawiający Gmina Nowogródek Pomorski (Nowogródek Pomorski, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Nowogródku Pomorskim”, wybierając ofertę wykonawcy PW KRONEX Krzysztof Krupski. Wartość umowy: 1 002 810 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina Nowogródek PomorskiNowogródek Pomorski, Zachodniopomorskieopublikowano 30 czerwca 2026
Wartość umowy
1 002 810 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PW KRONEX Krzysztof Krupski (Sumiak), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 002 810,00 zł (umowę zawarto 29 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 916 548,00 zł do 2 423 721,95 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Nowogródek Pomorski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210966958

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

A. Mickiewicza 15

1.5.2.)Miejscowość

Nowogródek Pomorski

1.5.3.)Kod pocztowy

74-304

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.)Numer telefonu

957471760

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@nowogrodekpomorski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nowogrodekpomorski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-030760cb-b3e0-475a-8cfc-b531eb69bc22

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Nowogródku Pomorskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-030760cb-b3e0-475a-8cfc-b531eb69bc22

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00313897

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00023169/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Nowogódeku Pomorski

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie współfinansowane ze środków KPO na realizację zadania w ramach Programu „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” z Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00238936

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BRG.271.10.2026.AF

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest właściwe i zgodne z zasadami sztuki budowlanej kompleksowego wykonania inwestycji pod nazwą ”Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Nowogródku Pomorskim”.
Zakres robót termomodernizacyjnych:
- ocieplenie ścian zewnętrznych piwnicznych od poziomu góry ław fundamentowych do poziomu min. 50cm powyżej terenu,
- ocieplenie ścian zewnętrznych w części podziemnej niepodpiwniczonej od poziomu min. 80cm poniżej powierzchni terenu do poziomu min. 50cm powyżej terenu,
- ocieplenie ścian zewnętrznych powyżej gruntu – od ok. 50cm powyżej poziomu terenu do poziomu stropu nad pierwszym piętrem,
- modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej w zakresie: wymiany rurarzu oraz zastąpieniem istniejących podgrzewaczy elektrycznych zasobnikowych powietrzną pompą ciepła z zasobnikiem c.w.u,
- montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie o mocy 27,00kWp oraz magazynu energii o pojemności 25Kw wraz z uzyskaniem niezbędnych formalności i pozwoleń,


4.1.2. Ponadto przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, nie objętych dofinansowaniem z działu 4, 5 i 6 przedmiaru robót, a mianowicie remont trzech klas lekcyjnych, remont pomieszczeń piwnicznych oraz remont klatki schodowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

916548,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2423721,95 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1002810,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PW KRONEX Krzysztof Krupski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5971481536

7.3.4)Miejscowość

Sumiak

7.3.5)Kod pocztowy

74-304

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1002810,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 95 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 534 zł2 849 742 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 550 207 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
299 534 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 849 742 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nowogródek Pomorski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowogródek Pomorski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 002 810 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PW KRONEX Krzysztof Krupski (Sumiak). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.