Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Budowa sieci wodociągowej w ul. Starojaworskiej na odcinku od przepompowni ścieków do ulicy Zachodniej w Jaworze” - etap II od ul. Starojaworska 130B do ul. Starojaworska 142.

Zamawiający Gmina Jawor (Jawor, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa sieci wodociągowej w ul. Starojaworskiej na odcinku od przepompowni ścieków do…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina JaworJawor, Dolnośląskie (powiat Jaworski →)opublikowano 30 czerwca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 343 000 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Jawor

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647392

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 1

1.4.2.)Miejscowość

Jawor

1.4.3.)Kod pocztowy

59-400

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

agnieszka.djoric@jawor.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.jawor.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4b85a024-3935-4fb1-b5b7-ff23e17c0ddd

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00313716

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-06-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00143881

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Budowa sieci wodociągowej w ul. Starojaworskiej na odcinku od przepompowni ścieków do ulicy Zachodniej w Jaworze” - etap II od ul. Starojaworska 130B do ul. Starojaworska 142.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa sieci wodociągowej w ul. Starojaworskiej na odcinku od przepompowni ścieków do ulicy Zachodniej w Jaworze” - etap II od ul. Starojaworska 130B do ul. Starojaworska 142.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmuje min.:
Istniejąca rozdzielcza sieć wodociągowa została wybudowana z rur Ø100 mm PVC łączonych kielichowo oraz z rur żeliwnych.
Będąc w ciągłej eksploatacji jest w złym stanie technicznym co potwierdzają ciągłe awarie.
Przebudowa wodociągu polega na budowie nowego odcinka wzdłuż istniejących rurociągów oraz istniejącej armatury.
Projektowane prace obejmują odcinek od węzła W25 do W47.4.
W zakres niniejszego zadania wchodzi wykonanie odcinka sieci wodociągowej Ø125 wzdłuż przebiegu istniejącej sieci. W ramach zadania należy na przedmiotowym odcinku wykonać przepięci wszystkich odejść do budynków oraz zabudować hydranty ppoż. Na przebudowywanym odcinku sieci wodociągowej brak jest hydrantów – nowa sieć musi być dostosowana do aktualnych przepisów.

Projektowany wodociąg wykonany będzie z rur Ø 125 PE PN-16 SDR 11 RC100.
W przypadku przyłączy o średnicy do dn50 na nowym wodociągu należy zabudować nawiertki, za którymi zamontowane zostaną zasuwy odcinające.
W przypadku większych średnic przepięcia należy wykonać zgodnie ze schematami przedstawionymi
w części graficznej dokumentacji.
Roboty prowadzić jako wąsko – przestrzenne, poza odcinkiem W25-W34, który należy wykonać metoda bezwykopową.
Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren budowy i przywrócić go do stanu pierwotnego, w tym: wykonać odtworzenia dróg, chodników, skwerów, placów, nasadzeń zieleni itp.
Miejscem realizacji inwestycji jest ul. Starojaworska w Jaworze.
Na trasie planowanej do realizacji inwestycji zlokalizowane są następujące urządzenia
infrastruktury technicznej;
- siec kanalizacji sanitarnej
- sieć wodociągowa
- sieć kanalizacji deszczowej
- sieć gazowa
- kable energetyczne
- kable teletechniczne.

Zakres robót obejmuje:
- roboty ziemne
- wykopy szerokoprzestrzenne, liniowe i jamiste,
- przemieszczenie mas ziemnych
- kształtowanie skarp i nasypów
- mechaniczne plantowanie powierzchni gruntu
- wykonanie tymczasowego odwodnienia powierzchniowego

3. Szczegóły wykonywania poszczególnych robót, zadań i czynności opisane są w „Projekcie Wykonawczym”, „Szczegółowej Specyfikacji Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej (STWiORB)”, „Przedmiarze” (załącznik nr 10).

3.9.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-15

4.2.)Okres realizacji zamówienia

1,5 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Firma Budowlana SANET Bartosz Kaszewski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6111433171

4.3.3.)Ulica

Ul. Karkonoska 46a

4.3.4.)Miejscowość

Łomnica

4.3.5.)Kod pocztowy

58-508

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

214020,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00200846/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-03

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

214020,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 346 524 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 113 942 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 346 524 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jawor prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jawor.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.