Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
392 370 zł
Umowa zawarta
10 czerwca 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 392 370 zł – 396 333 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Rabka-Zdrój w 2026 roku”.

Zamawiający Gmina Rabka-Zdrój (Rabka-Zdrój, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni…”, wybierając ofertę wykonawcy F.H.U. Kośmider Stanisław Kośmider. Wartość umowy: 392 370 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Rabka-ZdrójRabka-Zdrój, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 25 czerwca 2026
Wartość umowy
392 370 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 maja 2026

    Termin ofert: 21 maja 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 czerwca 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy F.H.U. Kośmider Stanisław Kośmider (Rabka-Zdrój).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 392 370,00 zł (umowę zawarto 10 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 392 370,00 zł do 396 332,90 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rabka-Zdrój

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491893090

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Parkowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Rabka-Zdrój

1.5.3.)Kod pocztowy

34-700

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@rabka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rabka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/rabka

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Rabka-Zdrój w 2026 roku”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0c92dc72-aad7-4344-b50d-99ad74578a13

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00308078

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00056997/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Wykonanie remontów cząstkowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00231452

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WOM.271.28.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn

„Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Rabka-Zdrój w 2026 roku”. Do wbudowania: − 350 ton masy bitumicznej, − 20 ton skropienie emulsją asfaltową i grysami bazaltowymi. 2. Zakres prac obejmuje, m.in.: − rozbiórkę - wycięcie zniszczonych miejsc asfaltu, − wywóz materiałów rozbiórkowych, − wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg gminnych, przy zastosowaniu emulsji bitumicznej modyfikowanej szybko rozpadowej oraz grysów bazaltowych, − wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg betonem asfaltowym z obcięciem krawędzi, − uzupełnienie zaniżeń, − prawidłowe oznakowanie robót, − pokrycia szkód powstałych w trakcie realizacji zamówienia również wobec osób trzecich, − przywrócenie do stanu pierwotnego zajętych dla realizacji zamówienia terenów. 3. Zakres zamówienia obejmuje wbudowanie 20 ton emulsji oraz 350 ton masy bitumicznej na drogach gminnych na terenie Miasta i Gminy Rabka-Zdrój. 3.1. Dokładny zakres robót będzie ustalony przez Zamawiającego (sukcesywnie). 3.2 Wymagany okres gwarancji na wykonane zamówienie wynosi min. 12 miesięcy i liczony będzie od dnia bezusterkowego odbioru końcowego wykonanych robót. 3.3 Wszystkie roboty należy prowadzić w taki sposób, aby w miarę możliwości nie utrudniać komunikacji oraz nie utrudniać użytkowania przylegających terenów. 3.4 Podczas prowadzonych prac należy zapewnić dojście i dojazd do terenów przyległych, ograniczając do niezbędnego minimum uciążliwości spowodowane pracami budowlanymi. Ewentualny materiał z rozbiórki zostanie wywieziony przez Wykonawcę z placu budowy na jego koszt. 3.5 Każdorazowe zamknięcie drogi Wykonawca zobowiązany będzie do uzgodnienia z zarządcą drogi, z odpowiednimi służbami oraz poinformowania mieszkańców. 4. Szczegółowy zakres robót został wyszczególniony w załączniku nr 7 do SWZ (STWiOR).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

392370,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

396332,90 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

392370,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.H.U. Kośmider Stanisław Kośmider

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7351002703

7.3.3)Ulica

Słoneczna 24b

7.3.4)Miejscowość

Rabka-Zdrój

7.3.5)Kod pocztowy

34-700

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

392370,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 827 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 541 zł386 100 zł
Rozstęp międzykwartylowy
206 559 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 541 zł
Mediana
290 827 zł
Górny kwartyl
386 100 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rabka-Zdrój prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rabka-Zdrój.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 392 370 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.H.U. Kośmider Stanisław Kośmider (Rabka-Zdrój). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.