Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
313 527 zł
Umowa zawarta
23 czerwca 2026
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 313 527 zł – 738 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%„Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa fabrycznie nowego ciągnika z wyposażeniem na potrzeby Gminy Garbów

Zamawiający Gmina Garbów (Garbów, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa fabrycznie nowego ciągnika z wyposażeniem na potrzeby Gminy Garbów”, wybierając ofertę wykonawcy ROLKOMA Sp. z o.o. Wartość umowy: 313 527 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina GarbówGarbów, Lubelskieopublikowano 25 czerwca 2026
Wartość umowy
313 527 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ROLKOMA Sp. z o.o. (Motycz), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 313 527,00 zł (umowę zawarto 23 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 313 527,00 zł do 738 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło dostawy fabrycznie nowego ciągnika z wyposażeniem.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GARBÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019767

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Krakowskie Przedmieście 50

1.5.2.)Miejscowość

Garbów

1.5.3.)Kod pocztowy

21-080

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

815018063

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@garbow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://garbow.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa fabrycznie nowego ciągnika z wyposażeniem na potrzeby Gminy Garbów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-05677d4a-f088-4479-97e3-cff38e6e11a3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00307316

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00085789/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup ciągnika

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00257710

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.2710.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 1 szt. fabrycznie nowego ciągnika z wyposażeniem nie starszego niż z 2025r., spełniającego polskie i europejskie wymogi w zakresie bezpieczeństwa oraz wymagania poruszania się po drogach publicznych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym. Ciągnik powinien posiadać wszystkie dokumenty niezbędne do dopełnienia formalności związanych z dopuszczeniem do ruchu po drogach publicznych oraz instrukcje w języku polskim. Wykonawca razem z dostawą ciągnika dostarczy Zamawiającemu wszystkie instrukcje obsługi oraz wszelkie inne wymagane dokumenty do rejestracji pojazdu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności: kartę gwarancyjną, dokumenty gwarancyjne na zamontowane: sprzęt/urządzenia przekazane Wykonawcy, wszystkie dokumenty umożliwiające zarejestrowanie pojazdu, świadectwo zgodności, instrukcję obsługi i eksploatacji pojazdu oraz sprzętu i urządzeń, wystawione przez ich producentów, certyfikaty i atesty, ważną decyzję Urzędu Dozoru Technicznego – o ile dotyczy, inne, jeśli wymagane. Szkolenie w zakresie bieżącej obsługi urządzenia.
3. Ciągnik o mocy znamionowej silnika min. 110KM, z napędem na 4 koła załączanym elektrohydraulicznie, z osprzętem: podnośnik sterowany za pomocą EHR elektrohydraulicznie + sterowanie tylnym tuz i wom na błotniku ciągnika, zewnętrzny siłownik wspomagający udźwig tylnego TUZ min. 2 szt., rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej min. 2-sekcyjny (2 pary wyjść hydraulicznych) + 2 pary hydrauliki międzyosiowej, udźwig tylnego TUZ min. 4400kg, TUZ tylny z końcówkami hakowymi min CAT II, zaczep transportowy szybkiej regulacji i dolna listwa zaczepowa (zaczep rolniczy), fabryczny joystick do sterowania hydrauliką zewnętrzną międzyosiową, Ładowacz czołowy o udźwigu minimum 1600 kg wyposażony w amortyzator ramienia, szuflę o szerokości min. 2,2m, widły do palet.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 9 do niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

16000000-5 - Maszyny rolnicze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

313527 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

738000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

313527 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ROLKOMA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7133130981

7.3.3)Ulica

Marynin 175B

7.3.4)Miejscowość

Motycz

7.3.5)Kod pocztowy

21-030

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

313527 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
197 279 zł413 252 zł
Rozstęp międzykwartylowy
215 973 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
197 279 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
413 252 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Garbów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Garbów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 313 527 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ROLKOMA Sp. z o.o. (Motycz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.