Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: BaRocka Piotr Filas Paweł Worwa s.c

Wartość umowy
483 698 zł
Umowa zawarta
17 czerwca 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 483 698 zł – 538 494 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i montaż ściany do boulderingu w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 73A w Zawierciu

Zamawiający Ośrodek Sportu i Rekreacji (Zawiercie, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i montaż ściany do boulderingu w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 73A w…”, wybierając ofertę wykonawcy BaRocka Piotr Filas Paweł Worwa s.c. Wartość umowy: 483 698 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Ośrodek Sportu i RekreacjiZawiercie, Śląskie (powiat Zawierciański →)opublikowano 24 czerwca 2026
Wartość umowy
483 698 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 maja 2026

    Termin ofert: 25 maja 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 czerwca 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: BaRocka Piotr Filas Paweł Worwa s.c. (Lubrzanka), wspólnie z: BaRocka Piotr Filas Paweł Worwa s.c.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 483 697,50 zł (umowę zawarto 17 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 483 697,50 zł do 538 494,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło zakupu i montażu ściany do boulderingu w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 73A w Zawierciu.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Ośrodek Sportu i Rekreacji

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000674827

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Moniuszki 10

1.5.2.)Miejscowość

Zawiercie

1.5.3.)Kod pocztowy

42-400

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 67 243 37

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dyrekcja@osir.net.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.osir.net.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a563db5d-0c64-42cf-8161-0670275bd7ab

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i montaż ściany do boulderingu w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 73A w Zawierciu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a563db5d-0c64-42cf-8161-0670275bd7ab

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00307139

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00171947/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup i montaż ściany do boulderingu w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 73A w Zawierciu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00247183

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/2/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

429500,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem wyposażenia sportowego w postaci ścian wspinaczkowych do boulderingu w hali sportowej w Zawierciu.
2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje w szczególności:
a) dostawę i montaż ściany treningowej z elektrycznie regulowanym kątem przewieszenia, wyposażonej w zintegrowany system podświetlania chwytów sterowany aplikacją mobilną;
b) dostawę i montaż głównej ściany wspinaczkowej do boulderingu o przestrzennej konstrukcji, tworzącej trójwymiarowe formacje o zróżnicowanych kątach nachylenia;
c) dostawę i montaż niezbędnego osprzętu wspinaczkowego, w tym dedykowanych chwytów oraz struktur (wykonanych na bazie sklejki i laminatu);
d) dostawę i montaż dopasowanego, certyfikowanego systemu mat asekuracyjnych (obejmującego matę stałą oraz maty mobilne łączone systemem rzepów);
e) opracowanie niezbędnej dokumentacji, w tym projektu konstrukcyjnego ściany oraz dokumentacji powykonawczej.
3. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, wolny od wad fizycznych i prawnych oraz spełniać wszystkie wymagania bezpieczeństwa i normy przewidziane dla tego typu obiektów sportowych, w tym m.in. normę PN-EN 12572-2 lub równoważną.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym parametry techniczne, technologiczne oraz wymagania materiałowe, znajduje się w Załączniku nr 6 do SWZ.
5. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na Przedmiot zamówienia wynoszącej min. 24 miesiące, max. 48 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru.
6. W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
7. W przypadku użycia w dokumentach odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne”.
8. W przypadku, gdy w dokumentach zostały użyte znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, oznacza to, że są one podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe, funkcjonalne oraz wymagany standard. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów lub urządzeń równoważnych, to jest takich, których parametry techniczne, jakościowe i użytkowe są nie gorsze (co najmniej takie same lub lepsze) od tych wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia, a ich zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie przyjętych rozwiązań. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w ofercie, że proponowane przez niego rozwiązania w równoważnym stopniu zaspokajają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (np. poprzez złożenie wraz z ofertą Wykazu rozwiązań równoważnych oraz odpowiednich przedmiotowych środków dowodowych, takich jak karty katalogowe producenta). W przypadku niezłożenia przez Wykonawcę wraz z ofertą Wykazu rozwiązań równoważnych, Zamawiający przyjmie, że Wykonawca zaoferował materiały i urządzenia referencyjne, ściśle wskazane przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia.
9. Użycie w udostępnionych dokumentach etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy spełniają równoważne wymagania określonej przez Zamawiającego etykiety. W przypadku gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, Zamawiający, w terminie przez siebie wyznaczonym, akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany Wykonawca udowodni, że dostawy, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

37535291-3 - Ścianki do wspinania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

37535290-6 - Ścianki i liny do wspinania

37535220-5 - Urządzenia do wspinania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

483697,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

538494,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

483697,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
BaRocka Piotr Filas Paweł Worwa s.c.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: BaRocka Piotr Filas Paweł Worwa s.c.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7352873937

7.3.3)Ulica

Lubrzanka 68

7.3.4)Miejscowość

Lubrzanka

7.3.5)Kod pocztowy

25-361

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

483697,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

37535291-3Ścianki do wspinania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
571 742 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
316 562 zł879 308 zł
Rozstęp międzykwartylowy
562 746 zł
Źródło próbki
CPV 37535· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
316 562 zł
Mediana
571 742 zł
Górny kwartyl
879 308 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zawiercie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 483 698 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 37535291-3 (Ścianki do wspinania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BaRocka Piotr Filas Paweł Worwa s.c. (Lubrzanka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.