Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 994 814 zł
Umowa zawarta
11 czerwca 2026
Okres realizacji
do 30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 994 814 zł – 3 198 000 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena70%Termin gwarancji30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„ODBUDOWA UJĘCIA WODY „WRZOS” PRZY UL. GÓRSKIEJ W ŚWIERADOWIE-ZDROJU”

Zamawiający Gmina Miejska Świeradów-Zdrój (Świeradów-Zdrój, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „ODBUDOWA UJĘCIA WODY „WRZOS” PRZY UL. GÓRSKIEJ W ŚWIERADOWIE-ZDROJU”, wybierając ofertę wykonawcy Klima Projekt Roman Ladziński. Wartość umowy: 1 994 814 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
1 994 814 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 maja 2026

    Termin ofert: 22 maja 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 czerwca 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Klima Projekt Roman Ladziński (Jelenia Góra).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 994 814,00 zł (umowę zawarto 11 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 994 814,00 zł do 3 198 000,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 czerwca 2026 r..

  • 5

    Postępowanie dotyczyło robót budowlanych związanych z odbudową ujęcia wody „Wrzos” przy ul. Górskiej w Świeradowie-Zdroju.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Świeradów-Zdrój

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821397

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

11 Listopada 35

1.5.2.)Miejscowość

Świeradów-Zdrój

1.5.3.)Kod pocztowy

59-850

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@swieradowzdroj.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://swieradowzdroj.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4585299c-8afd-473d-8d0b-1aea0645a190

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„ODBUDOWA UJĘCIA WODY „WRZOS” PRZY UL. GÓRSKIEJ
W ŚWIERADOWIE-ZDROJU”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4585299c-8afd-473d-8d0b-1aea0645a190

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00306389

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„ODBUDOWA UJĘCIA WODY WRZOS PRZY UL. GÓRSKIEJ W ŚWIERADOWIE-ZDROJU”w ramach likwidacji skutków powodzi polegających na odbudowie ujęć wody w zakresie określonym w Dokumentacji Technicznej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1994814,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3198000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1994814,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Klima Projekt Roman Ladziński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6111413375

7.3.3)Ulica

Wiejska

7.3.4)Miejscowość

Jelenia Góra

7.3.5)Kod pocztowy

58-506

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1994814,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45330000-9Roboty instalacyjne wodno-kanalizac…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
342 073 zł
Próbka: 28 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
196 506 zł667 968 zł
Rozstęp międzykwartylowy
471 462 zł
Źródło próbki
CPV 45330000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
196 506 zł
Mediana
342 073 zł
Górny kwartyl
667 968 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Świeradów-Zdrój prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świeradów-Zdrój.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 994 814 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Klima Projekt Roman Ladziński (Jelenia Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.