Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W niniejszym postępowaniu złożono trzy oferty, po odrzuceniu dwóch ofert, w postępowaniu pozostała tylko jedna oferta. Jej cena wynosi 311 953,82 zł i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 46,12% (213 486,72 zł), Zamawiający nie może tej kwoty zwiększyć. W związku z faktem, iż jedyna oferta niepodlegająca odrzuceniu przewyższa budżet Zamawiającego, Zamawiający rezygnuje z prowadzenia negocjacji, o których mowa w art. 275 pkt 2 Pzp, a postępowanie unieważnia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 ofertyodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont węzłów sanitarnych w budynku nr 9 Poznań ul. Bukowska 34

Zamawiający 14 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Poznań, Wielkopolskie) opublikował wynik postępowania „Remont węzłów sanitarnych w budynku nr 9 Poznań ul. Bukowska 34”. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: 14 Wojskowy Oddział GospodarczyPoznań, Wielkopolskieopublikowano 24 czerwca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 318 651 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty. Odrzucono 2 oferty.

  • 2

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W niniejszym postępowaniu złożono trzy oferty, po odrzuceniu dwóch ofert, w postępowaniu pozostała tylko jedna oferta. Jej cena wynosi 311 953,82 zł i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 46,12% (213 486,72… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 3

    CzęściZamówienie podzielono na części, z których każda stanowi odrębne postępowanie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

14 Wojskowy Oddział Gospodarczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 302067654

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bukowska 34

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

60-811

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.7.)Numer telefonu

14wog.przetargi@ron.mil.pl

1.5.8.)Numer faksu

14wog.przetargi@ron.mil.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

14wog.przetargi@ron.mil.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.14wog.wp.mil.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/14wog_wp

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Obrona

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont węzłów sanitarnych w budynku nr 9 Poznań ul. Bukowska 34

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-396f7f1f-35b8-47ec-910b-893764f32990

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00306315

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00100041/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.25 Remont węzłów sanitarnych w bud. nr 9 na terenie 14 WOG, ul. Bukowska 34 w Poznaniu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00242854

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

15/z/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

208279,73 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są prace budowlane polegające na wykonaniu robót w zakresie demontażu instalacji i montażu nowej instalacji wody zimnej z urządzeniami oraz wymianie podejść do urządzeń kanalizacji sanitarnej z montażem nowych urządzeń w budynku nr 9 na terenie 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego ul. Bukowska 34.
2. Zamawiający wymaga minimalnej gwarancji na roboty budowlane – 36 miesięcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W niniejszym postępowaniu złożono trzy oferty, po odrzuceniu dwóch ofert, w postępowaniu pozostała tylko jedna oferta. Jej cena wynosi 311 953,82 zł i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 46,12%
(213 486,72 zł), Zamawiający nie może tej kwoty zwiększyć.
W związku z faktem, iż jedyna oferta niepodlegająca odrzuceniu przewyższa budżet Zamawiającego, Zamawiający rezygnuje z prowadzenia negocjacji, o których mowa w art. 275 pkt 2 Pzp, a postępowanie unieważnia

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

311953,82 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

311953,82 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
318 651 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 129 zł638 821 zł
Rozstęp międzykwartylowy
440 692 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 129 zł
Mediana
318 651 zł
Górny kwartyl
638 821 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

14 Wojskowy Oddział Gospodarczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.