Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
599 513 zł
Umowa zawarta
2 czerwca 2026
Okres realizacji
od 2 czerwca 2026 do 31 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

zarząd nieruchomościami

Zamawiający Gmina Łodygowice (Łodygowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „zarząd nieruchomościami”, wybierając ofertę wykonawcy Eco Team Service Sp. z o.o. Wartość umowy: 599 513 zł.

Zamawiający: Gmina ŁodygowiceŁodygowice, Śląskie (powiat Żywiecki →)opublikowano 24 czerwca 2026
Wartość umowy
599 513 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    18 maja 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 czerwca 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Eco Team Service Sp. z o.o. (Łodygowice).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 599 513,36 zł (umowę zawarto 2 czerwca 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 2 czerwca 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

  • 4

    Zamówienie udzielono w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŁODYGOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182657

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piłsudskiego 75

1.5.2.)Miejscowość

Łodygowice

1.5.3.)Kod pocztowy

34-325

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@lodygowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lodygowice.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

zarząd nieruchomościami

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7fa34dd0-c6d0-4459-9571-25ede83a4dd1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00305084

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048164/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Zarząd nieruchomościami

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00249059

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp: Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki jeżeli zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten Zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a,

c.d. w sekcji VI informacje dodatkowe

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OG.IH.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem umowy będzie zarządzanie przez Zarządcę obiektami stanowiącymi własność lub będącymi w użytkowaniu Zamawiającego.
2. Przedmiotem zarządu są poniższe obiekty znajdujące się na terenie Gminy Łodygowice:
1) Kompleks zamkowo-parkowy w Łodygowicach,
2) Plac zabaw w Pietrzykowicach,
3) Boisko wielofunkcyjne w Biernej,
4) Plac zabaw w Zarzeczu,
5) Boisko sportowe Orlik w Pietrzykowicach,
6) Plac zabaw i siłownia zewnętrzna w Łodygowicach,
7) Zaplecze szatniowe oraz boiska sportowe w Łodygowicach,
8) Centrum Kulturowe w Łodygowicach,
9) Centrum Integracji Społecznej w Zarzeczu,
10) Budynek szkolny wraz z wiatą w Biernej,
11) Zaplecze szatniowe oraz boiska sportowe w Pietrzykowicach,
12) Centrum Sportu i Rekreacji MORGI,
13) Boisko sportowe w Zarzeczu

3. Do podstawowych obowiązków Zarządcy dotyczących każdego z obiektów należą:
1) utrzymywanie należytego stanu technicznego obiektów oraz urządzeń komunalnych przynależnych do obiektów,
2) zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania,
3) obowiązek utrzymywania obiektów w takim stanie, aby nie stwarzały zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska,
4) wykonywanie na bieżąco drobnych remontów zapewniających utrzymanie obiektów w sprawności użytkowej,
5) pokrywanie drobnych zakupów wyposażenia w celu należytego utrzymania obiektów,
6) wykonywanie konserwacji i remontów instalacji,
7) prowadzenie książek obiektów budowlanych i dokonywanie w nich wymaganych zapisów oraz prowadzenie innej dokumentacji technicznej nieruchomości wymaganej przez przepisy prawa budowlanego,
8) przeprowadzanie za pośrednictwem wyspecjalizowanych podmiotów kontroli technicznych, okresowych przeglądów nieruchomości i urządzeń stanowiących ich wyposażenie zgodnie z przepisami prawa budowlanego,
9) utrzymywanie w należytym porządku i czystości obiektów, urządzeń oraz przestrzeni wokół obiektów,
10) ubezpieczenie obiektów,
11) zapewnienie ochrony i monitoringu obiektów.

4.5.3.)Główny kod CPV

70330000-3 - Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Eco Team Service Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5532511896

7.3.3)Ulica

Piłsudskiego

7.3.4)Miejscowość

Łodygowice

7.3.5)Kod pocztowy

34-300

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

599513,36 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-06-02 do 2026-12-31

Sekcja 8

Informacje dodatkowe

c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego;

Uzasadnienie faktyczne:
W obecnym stanie faktycznym spełnione są kumulatywnie wszystkie warunki określone we wskazanej powyżej regulacji. Zamówienia udziela Gmina Łodygowice reprezentowana przez Wójta Gminy (jednostka sektora finansów publicznych w rozumieniu art. 4 ustawy Pzp) Spółce Eco Team Service Sp. z o.o z siedzibą w Łodygowicach (osobie prawnej zgodnie z art. 12 KSH). Eco Team Service Sp. z o.o. jest osobą prawną wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000447463.

Ponadto spełnione są łącznie wszystkie przesłanki pozwalające na udzielenie zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 Ustawy Prawo zamówień publicznych.
1. Założycielem Spółki i jedynym wspólnikiem jest Gmina Łodygowice, która posiada 100% udziałów Spółki. Zgodnie z art 12 ust. 4 ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (DZ. U. z 2021 r. poz. 679) w jednoosobowych spółkach jednostek samorządu terytorialnego funkcję zgromadzenia wspólników pełnią organy wykonawcze tych jednostek samorządu terytorialnego. Zgromadzeniem Wspólników Spółki Eco Team Service jest Gmina Łodygowice, w imieniu której działa Wójt Gminy Łodygowice. Wobec powyższego należy stwierdzić, że Gmina Łodygowice sprawuje kontrolę nad Spółką w zakresie wskazanym w art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. a Ustawy Pzp.

2. Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. b w zw. z art 214 ust 5 Ustawy Pzp ponad 90% działalności kontrolowanej Eco Team Service Sp. z o.o dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Gminę Łodygowice, przy czym uwzględnia się średni przychód z tego tytułu osiągnięty przez osobę prawną w odniesieniu do usług, dostaw lub robót budowlanych za 3 lata poprzedzające udzielenie zamówienia. Gmina Łodygowice sprawuje kontrolę nad ECO Team Service Sp. z o.o o której mowa w art. 214 ust.1 pkt 11 lit. a Ustawy Pzp. Reasumując należy stwierdzić, że Spółka spełnia przesłankę wskazaną w art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. b Ustawy Pzp.

3. Ustawodawca nie dopuszcza bezpośredniego udziału kapitału prywatnego w kontrolowanej osobie prawnej . Gmina Łodygowice posiada 100% udziałów w Eco Team Service Sp. z o.o. wobec tego spełniona jest przesłanka wskazana w art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. c Ustawy Pzp

Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający jest uprawniony do udzielenia zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

70330000-3Usługi zarządzania nieruchomościami…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łodygowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łodygowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 599 513 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 70330000-3 (Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Eco Team Service Sp. z o.o. (Łodygowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.