Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
230 256 zł
Umowa zawarta
17 czerwca 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 230 256 zł – 280 480 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja20%Termin realizacji zamówienia20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie instalacji okablowania strukturalnego w budynku Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy ul. Żurawiej 4a.

Zamawiający Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie instalacji okablowania strukturalnego w budynku Ministerstwa Rodziny, Pracy i…”, wybierając ofertę wykonawcy ITwares Sp. z o.o. Wartość umowy: 230 256 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki SpołecznejWarszawa, Mazowieckieopublikowano 18 czerwca 2026
Wartość umowy
230 256 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ITwares Sp. z o.o. (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 230 256,00 zł (umowę zawarto 17 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 230 256,00 zł do 280 480,21 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

  • 5

    Przedmiotem zamówienia jest wykonanie instalacji okablowania strukturalnego w budynku przy ul. Żurawiej 4a.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MINISTERSTWO RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015725935

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Nowogrodzka 1/3/5

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-513

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mrpips.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/rodzina

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia-mrpips.ezamawiajacy.pl/pn/zamowienia-mrpips/demand/281579/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie instalacji okablowania strukturalnego w budynku Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy ul. Żurawiej 4a.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9fc1462e-ea59-4ce8-8baa-1e10869b3b8b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00297910

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00111361/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wykonanie instalacji okablowania strukturalnego w budynku Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy ul. Żurawiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00201586

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BDG-V.2710.13.2026.AZ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

793902,44 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

251100,14 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

(numeracja zgodna z SWZ)
3.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie instalacji okablowania strukturalnego w budynku Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy ul. Żurawiej 4a w Warszawie.
3.2 Szczegółowe informacje dotyczące opisu, zakresu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia określają:
1) Projektowane Postanowienia Umowy (PPU) wraz z załącznikami stanowiące załącznik nr 2 do SWZ;
2) Projekt okablowania strukturalnego na potrzeby sieci bezprzewodowej ul. Żurawia stanowiący załącznik nr 3 do SWZ;
Uwaga: Ilekroć w dokumentacji projektowej została użyta nazwa własna urządzenia lub komponentu instalacji lub została wskazana norma należy ją czytać łącznie ze sformułowaniem „lub równoważny”. Za produkt równoważny może być uznany produkt inny niż wymieniony, który spełnia założone parametry techniczne i jest pod tym względem nie gorszy od wymienionego w dokumentacji projektowej. Do projektowanych elementów zamieszczono wymagane parametry techniczne dla poszczególnych urządzeń i komponentów instalacyjnych, wraz z wymaganiami dla zamiany.
3) Rysunki techniczne do projektu stanowiące załącznik nr 3a do SWZ
4) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych Instalacji Niskoprądowej ST-T 89 (STWiOR) stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ.
5) Przedmiar stanowiący załącznik nr 5.
UWAGA: Zamawiający informuje, że załączony przedmiar jest dokumentem pomocniczym, który może posłużyć jedynie do oszacowania rozmiarów zadania (rozliczenie ryczałtowe). W celu prawidłowej wyceny oferty należy zapoznać się szczegółowo z projektem budowlanym oraz STWiOR. W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie nakłady na wykonanie przedmiotowych robót budowlanych zgodnie z projektem budowlanym oraz STWiOR, z uwzględnieniem lokalnych
warunków wykonania robót.
3.4 Stosownie do dyspozycji art. 95 ust. 1 ustawy, Zamawiający wymaga aby na cały okres realizacji przedmiotu Zamówienia Wykonawca lub podwykonawca (także dalszy podwykonawca) zobowiązał się skierować do wykonywania czynności polegających na wykonaniu instalacji okablowania strukturalnego, objętych przedmiotem umowy, osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w wymiarze co najmniej ½ etatu, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277, z późn. zm.).
3.5 Informacja na temat wizji lokalnej obiektu przy ul. Żurawiej 4a w Warszawie.
3.5.1. Przed wyznaczonym terminem do składania ofert w niniejszym postępowaniu zostanie zorganizowana wizja lokalna, w celu umożliwienia uzyskania wszelkich informacji dla prawidłowego sporządzenia oferty.
3.5.2. Zamawiający informuje, że udział w wizji jest nieobowiązkowy.
3.5.3. Zamawiający ustala dwa terminy wizji lokalnej, które odbędą się w dniach 22.04.2026 r. oraz 29.04.2026 r., pozostawiając do wyboru Wykonawcy, z którego ze wskazanych terminów skorzysta. Wizja lokalna rozpocznie się o godz. 10:00.

4.5.3.)Główny kod CPV

45314310-7 - Układanie kabli

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

230256,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

280480,21 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

230256,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ITwares Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1231276435

7.3.3)Ulica

ul. Sarmacka 10b lok. 19

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-972

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

230256,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45314310-7Układanie kabli
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 801 593 zł
Próbka: 144 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
625 752 zł6 539 374 zł
Rozstęp międzykwartylowy
5 913 622 zł
Źródło próbki
CPV 45314· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
625 752 zł
Mediana
1 801 593 zł
Górny kwartyl
6 539 374 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 230 256 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45314310-7 (Układanie kabli). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ITwares Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.