Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
282 672 zł
Umowa zawarta
18 czerwca 2026
Okres realizacji
do 15 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 282 672 zł – 386 678 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej wraz z hydrantami p.pożarowymi dn 80 i studzienkami wodomierzowymi w m. Łabowa na odcinku 659 mb.

Zamawiający Gmina Łabowa (Łabowa, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej wraz z hydrantami p.pożarowymi dn 80 i…”, wybierając ofertę wykonawcy MACHNIK sp. z o.o. Wartość umowy: 282 672 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina ŁabowaŁabowa, Małopolskie (powiat Nowosądecki →)opublikowano 18 czerwca 2026
Wartość umowy
282 672 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 maja 2026

    Termin ofert: 8 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 czerwca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MACHNIK sp. z o.o. (Stary Sącz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 282 672,49 zł (umowę zawarto 18 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 282 672,49 zł do 386 677,51 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2026 r..

  • 5

    Postępowanie dotyczyło robót budowlanych związanych z przebudową i rozbudową sieci wodociągowej w Łabowie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łabowa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000545604

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

38

1.5.2.)Miejscowość

Łabowa

1.5.3.)Kod pocztowy

33-336

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@labowa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.labowa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/labowa

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej wraz z hydrantami p.pożarowymi dn 80 i studzienkami wodomierzowymi w m. Łabowa na odcinku 659 mb.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8a8b2332-b5d4-41b5-afdc-f4787cd66dff

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00296888

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00105754/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej wraz z hydrantami p.pożarowymi dn 80 i studzienkami wodomierzowymi w m. Łabowa na odcinku 659 mb.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00254723

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.3.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej wraz z hydrantami p.pożarowymi dn 80 i studzienkami wodomierzowymi w m. Łabowa na odcinku 659 mb. Inwestycja zlokalizowana na działkach 387, 331/4, 624/4, 624/5, 624/7, 623/2, 623/1, 619/2, 618/2, 595/7, 561/1, 688/3, 327, 561/3 w miejscowości Łabowa, od punktu W47 do W56.4., zgodnie z dokumentacją techniczną. Projektowane sieci mają na celu zaopatrzenie
w wodę budynki mieszkalne i użyteczności publicznej oraz przeciwpożarowe zaopatrzenie w wodę do zewnętrznego gaszenia pożarów w miejscowości Łabowa.
Zakres robót obejmuje:
- roboty ziemne i przygotowawcze,
- montaż rurociągu z rur 160*14,6 PE 100,
- montaż kształtek systemowych połączeniowych,
- montaż studni wodomierzowych DN 1000,
- montaż wodomierzy o nominalnej średnicy 1” - DN25, z dostosowaniem do montażu
nakładek radiowych,
- montaż zaworów antyskażeniowych o nominalnej średnicy 1” - DN25,
- montaż hydrantów p.poż DN80 i zasuw systemowych,
- wykonanie przewiertów,
- uporządkowanie terenu oraz otworzenie i przywrócenie do stanu pierwotnego,
-dostarczenie do Zamawiającego pisemnego potwierdzenia uzyskanego od właściciela nieruchomości, na której były prowadzone roboty związane z przebudową, rozbudową sieci wodociągowej o uporządkowaniu terenu,
- uzyskanie w imieniu Zamawiającego stosownego pozwolenia na użytkowanie sieci wodociągowej w tym pożarowego zaopatrzenia w wodę objętej zakresem robót budowlanych,
- roboty należy wykonać zgodnie z opracowaną dokumentacją techniczną i zgłoszeniem robót.
Zamawiający dopuszcza zmianę przebiegu sieci wodociągowej pod warunkiem uzyskania stosownej zgody właściwych organów architektoniczno-budowlanych i akceptacji Zamawiającego na koszt Wykonawcy bez koniczności zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia.
Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną stanowiącą Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

282672,49 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

386677,51 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

282672,49 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MACHNIK sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7343530385

7.3.3)Ulica

ul. Piaski

7.3.4)Miejscowość

Stary Sącz

7.3.5)Kod pocztowy

33-340

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

282672,49 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łabowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łabowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 282 672 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MACHNIK sp. z o.o. (Stary Sącz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.