Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 299 865 zł
Umowa zawarta
11 czerwca 2026
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 2 299 865 zł – 2 414 986 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa kompleksowego przygotowania i dostarczenia posiłków dla pacjentów Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży

Zamawiający Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień (Łomża, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa kompleksowego przygotowania i dostarczenia posiłków dla pacjentów Wojewódzkiego…”, wybierając ofertę wykonawcy Mąka i magia Jerzy Gołaszewski. Wartość umowy: 2 299 865 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii UzależnieńŁomża, Podlaskieopublikowano 18 czerwca 2026
Wartość umowy
2 299 865 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Mąka i magia Jerzy Gołaszewski (Zambrów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 299 865,00 zł (umowę zawarto 11 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 2 299 865,00 zł do 2 414 986,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

WOJEWÓDZKI OŚRODEK PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450199332

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Marii Skłodowskiej Curie 1

1.5.2.)Miejscowość

Łomża

1.5.3.)Kod pocztowy

18-400

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@wopitu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

wopitu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2b2fec9f-4fae-43e1-a800-eb0e12e3e4c4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa kompleksowego przygotowania i dostarczenia posiłków dla pacjentów Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2b2fec9f-4fae-43e1-a800-eb0e12e3e4c4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00296849

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00119775/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługa kompleksowego przygotowania i dostarczenia posiłków dla pacjentów Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00224761

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

EA.260.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Przedmiotem zamówienia jest: ,,Usługa kompleksowego przygotowania i dostarczenia posiłków dla pacjentów Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży”.
2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 4 do SWZ.
3 Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ i w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
4 Miejsce realizacji: Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1, 18-400 Łomża

4.5.3.)Główny kod CPV

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2299865,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2414986,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2299865,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Mąka i magia Jerzy Gołaszewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7231190955

7.3.3)Ulica

Białostocka 57d

7.3.4)Miejscowość

Zambrów

7.3.5)Kod pocztowy

18-300

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2299865,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

zamówienie udzielone w trybie art. 275 pkt. 1 w związku z art. 359 pkt 2) ustawy Pzp.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55520000-1Usługi dostarczania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
214 019 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
37 935 zł419 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
381 947 zł
Źródło próbki
CPV 55520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
37 935 zł
Mediana
214 019 zł
Górny kwartyl
419 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łomża.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 299 865 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55520000-1 (Usługi dostarczania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Mąka i magia Jerzy Gołaszewski (Zambrów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.