Wynik częściowy: umowy w 1 z 3 części, 2 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
234 930 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych urządzeń stanowiących wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w ramach zadania: „Rozbudowa Systemu Selektywnego Zbierania Odpadów w Gminie Skarbimierz – wyposa
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    1 oferta
  2. Unieważniona
    Część 2Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych urządzeń stanowiących wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w ramach zadania: „Rozbudowa Systemu Selektywnego Zbierania Odpadów w Gminie Skarbimierz – wyposa
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Część 3Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych urządzeń stanowiących wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w ramach zadania: „Rozbudowa Systemu Selektywnego Zbierania Odpadów w Gminie Skarbimierz – wyposa
    „HARY I JANSON SPÓŁKA JAWNA K.JANSON M. POLYWKA”· Gliwice
    Wartość umowy
    234 930 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Skrócenie terminu wykonania dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa fabrycznie nowych urządzeń – Brykieciarka do styropianu, Prasa/Belownica, Rębak do gałęzi na potrzeby Eko-Skarbimierz Sp. z o.o.

Zamawiający Eko- Skarbimierz (Skarbimierz-Osiedle, Opolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa fabrycznie nowych urządzeń – Brykieciarka do styropianu, Prasa/Belownica, Rębak…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 234 930 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Eko- SkarbimierzSkarbimierz-Osiedle, Opolskie (powiat Brzeski →)opublikowano 18 czerwca 2026
Łączna wartość umów
234 930 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 1 wybrano wykonawcę, 2 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 234 930,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Postępowanie dotyczy projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

EKO- SKARBIMIERZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 532232649

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Akacjowa

1.5.2.)Miejscowość

Skarbimierz-Osiedle

1.5.3.)Kod pocztowy

49-318

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

eko@skarbimierz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://eko.skarbimierz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ef3fc851-d198-455d-ac50-08622f2f2be3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa fabrycznie nowych urządzeń – Brykieciarka do styropianu, Prasa/Belownica, Rębak do gałęzi na potrzeby Eko-Skarbimierz Sp. z o.o.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ef3fc851-d198-455d-ac50-08622f2f2be3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00296778

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Umowa o dofinansowanie nr FENX.01.04-IW.01-0024/23 Projekt „Rozbudowa Systemu Selektywnego Zbierania Odpadów w Gminie Skarbimierz” w ramach działania FENX.01.04 Gospodarka odpadami oraz gospodarka o obiegu zamkniętym priorytetu FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00269123

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

13/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych urządzeń stanowiących wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w ramach zadania: „Rozbudowa Systemu Selektywnego Zbierania Odpadów w Gminie Skarbimierz – wyposażenie PSZOK”, w podziale na części: Część 1 – Brykieciarka do styropianu

4.5.3.)Główny kod CPV

42990000-2 - Różne maszyny specjalnego zastosowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39713300-6 - Zgniatarki do odpadów

4.5.5.)Wartość części

105780 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych urządzeń stanowiących wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w ramach zadania: „Rozbudowa Systemu Selektywnego Zbierania Odpadów w Gminie Skarbimierz – wyposażenie PSZOK”, w podziale na części: Część 2 – Prasa/Belownica do odpadów surowcowych

4.5.3.)Główny kod CPV

42990000-2 - Różne maszyny specjalnego zastosowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34144512-0 - Zgniatarki

4.5.5.)Wartość części

92250 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych urządzeń stanowiących wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w ramach zadania: „Rozbudowa Systemu Selektywnego Zbierania Odpadów w Gminie Skarbimierz – wyposażenie PSZOK”, w podziale na części: Część 3 – Rębak do gałęzi

4.5.3.)Główny kod CPV

42990000-2 - Różne maszyny specjalnego zastosowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

43312200-5 - Rębarki

4.5.5.)Wartość części

232470 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. W przypadku postępowania prowadzonego z podziałem na części przesłankę tę stosuje się odpowiednio do danej części zamówienia.

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

0

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. W przypadku postępowania prowadzonego z podziałem na części przesłankę tę stosuje się odpowiednio do danej części zamówienia.

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

234930,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

234930,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

234930,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„HARY I JANSON SPÓŁKA JAWNA K.JANSON M. POLYWKA”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 278194129

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

234930,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

50 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Eko- Skarbimierz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skarbimierz-Osiedle.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 234 930 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42990000-2 (Różne maszyny specjalnego zastosowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „HARY I JANSON SPÓŁKA JAWNA K.JANSON M. POLYWKA” (Gliwice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.