Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
12 000 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    12 000 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osoby skierowanej do realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługi korepetycji z języka angielskiego dla dzieci i młodzieży przebywającej w pieczy zastępczej oraz doradztwo zawodowe dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej

Zamawiający Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach (Szamotuły, Wielkopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Usługi korepetycji z języka angielskiego dla dzieci i młodzieży przebywającej w pieczy…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 12 000 zł. Złożono 4 oferty.

Łączna wartość umów
12 000 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    14 maja 2026

    Termin ofert: 22 maja 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    17 czerwca 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 12 000,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Postępowanie dotyczyło usług edukacyjnych i doradztwa dla dzieci i młodzieży w pieczy zastępczej.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W SZAMOTUŁACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631282406

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wojska Polskiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Szamotuły

1.5.3.)Kod pocztowy

64-500

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.7.)Numer telefonu

+48 611018130

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@szamotuly.pcpr.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szamotuly.pcpr.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8683f12b-fe31-43ba-8f62-08daef09bd89

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi korepetycji z języka angielskiego dla dzieci i młodzieży przebywającej w pieczy zastępczej oraz doradztwo zawodowe dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8683f12b-fe31-43ba-8f62-08daef09bd89

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00295676

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00119695/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługi wsparcia w procesie usamodzielniania wychowanków pieczy zastępczej – zatrudnienie doradcy zawodowego.

1.3.2 Usługi wspierające rozwój kompensujące opóźnienia edukacyjne, społeczne, dzieci i młodzieży przebywających w pieczy zastępczej w zakresie języka angielskiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, realizowanego w ramach Priorytetu 8: Rozwój lokalny Kierowany przez Społeczność (EFRR), Działanie 8.1 Wspieranie rozwoju programowego w Lokalnych Strategiach Rozwoju (RLKS), nr EWP.08.01-IZ.00-0136/24-00

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00243575

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PCPR.721.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

18810,73 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

85312320-8 - Usługi doradztwa

4.5.5.)Wartość części

18000 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Działając na podstawie art. 255 pkt 2 w zw. z art. 260 ust. 1-2 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), zwaną dalej uPzp, Zamawiający informuje, że unieważnia ww. postępowanie, ponieważ jedyna złożona w Części 1 zamówienia oferta podlegała odrzuceniu.
W związku z ustaleniem, iż w formularzu ofertowym złożonym przez Wykonawcę: Veritum - Centrum Szkoleniowe, ul. Sienkiewicza 49 lok. 312, 15-002 Białystok, złożonym do części 1 oraz do części 2 zamówienia - została wpisana 1 osoba o takim samym nazwisku i takich samych imionach, Zamawiający na podstawie art. 223 ust. 1 uPzp wezwał ww. Wykonawcę do złożenia wyjaśnień, podnosząc, iż w Rozdz. II pkt 7 SWZ – zawarł jednoznaczny zapis, iż cyt.:

UWAGA
Zamawiający nie dopuszcza skierowania do realizacji zamówienia w Części 1 oraz w Części 2 tej samej osoby.
– koniec cytatu.

Odpowiadając na ww. wezwanie – Wykonawca wyjaśnił, że poprzez, cyt.: „omyłkę techniczną w formularzu ofertowym” wskazał tą samą osobę do realizacji części 1 oraz części 2 zamówienia. Oświadczył w przedmiotowych wyjaśnieniach, iż do wykonania zamówienia w części 1 pozostawia wskazaną w formularzu ofertowym osobę, a do wykonania części 2 zamówienia wycofuje wskazaną w formularzu ofertowym osobę, a w jej miejsce wskazuje inną osobę - podając jej imię i nazwisko.
Zamawiający stwierdził, iż dokonanie, w ramach wyjaśnień treści oferty - zmiany osób wskazanych w formularzu ofertowym de facto naruszyłoby normę art. 223 ust. 1 uPzp dot. zakazu negocjacji oraz zmiany treści oferty; W szczególności, iż osoby w formularzu ofertowym były wykazywane w celu uzyskania punktacji w jednym z kryteriów oceny ofert, tj. „Doświadczenie osoby skierowanej do realizacji zamówienia” (Rozdz. III, pkt 4 SWZ, str. 25). Czynność taka mogłaby stanowić, zdaniem Zamawiającego rażącą derogację normy art. 16 pkt 1 uPzp i ryzyko utraty dofinansowania w części lub nawet w całości tej części projektu - na co Zamawiający przystać nie może. Do tego nie podano wymaganych informacji, tj. czy wobec „nowej osoby”
nie zachodzą okoliczności wykluczenia oraz czy osoba ta nie figuruje w KRS i w Rej. Sprawców na Tle Seksualnym.
Wobec powyższych ustaleń, Zamawiający uznając, iż treść tej oferty jest niezgodna z warunkami zamówienia - dokonał jej odrzucenia na podstawie art. 226 pkt. 5 uPzp.

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

12000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

18000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

12000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 10

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Fabryka Postępu Ewelina Majda

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8321968979

7.3.3)Ulica

Marii Skłodowskiej-Curie 9/4

7.3.4)Miejscowość

Wieluń

7.3.5)Kod pocztowy

98-300

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 11

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

12000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80000000-4Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
105 332 zł
Próbka: 102 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
45 788 zł244 897 zł
Rozstęp międzykwartylowy
199 109 zł
Źródło próbki
CPV 80000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
45 788 zł
Mediana
105 332 zł
Górny kwartyl
244 897 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szamotuły.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 12 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80000000-4 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Fabryka Postępu Ewelina Majda (Wieluń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.