ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych pn. „Przebudowa urządzeń służących łagodzeniu skutków powodzi i suszy – Modernizacja zbiornika Chechło”.

Zamawiający Wodociągi Chrzanowskie Sp. z o.o. (Chrzanów, Małopolskie) prowadził postępowanie „Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych pn. Przebudowa urządzeń…”. Termin składania ofert minął 7 lipca 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
7 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena70%Doświadczenie zawodowe Projektanta/ Specjalisty ds hydrotechnicznych30%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    17 czerwca 2026

    Termin ofert: 7 lipca 2026 10:00
  2. Wynik postępowania

    22 lipca 2026

    1 oferta
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresNadzór autorski nad modernizacją zbiornika przeciwpowodziowego Chechło z wymogiem doświadczenia w projektach współfinansowanych z UE.

  • 2

    ZakresZamówienie dotyczy projektu unijnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, priorytet gospodarowanie wodami.

  • 3

    ZakresOferty składane wyłącznie elektronicznie przez platformę https://wodociagi-chrzanowskie.logintrade.net.

  • 4

    ZakresZamawiający to sektorowy podmiot gospodarki wodnej (Wodociągi Chrzanowskie Sp. z o.o.).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wodociągi Chrzanowskie Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271953804

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jagiellońska 8

1.5.2.)Miejscowość

Chrzanów

1.5.3.)Kod pocztowy

32-500

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@wodociagi.chrzanowskie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wodociagi.chrzanowskie.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych pn.
„Przebudowa urządzeń służących łagodzeniu skutków powodzi i suszy – Modernizacja zbiornika Chechło”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-75d8493c-1d12-499c-bb7d-6c3d7f42ffdc

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00295322

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Program Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 2 Fundusze europejskie dla środowiska, Działanie 2.23 Gospodarowanie wodami – ZIT, Typ projektu A. Zwiększenie retencyjności zlewni, w tym: rozwój różnych form małej retencji

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wodociagi-chrzanowskie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://wodociagi-chrzanowskie.logintrade.net/zapytania_email,231822,d3fcd87e530da3ac54a6f8091bce9ebe.html

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
a) Komunikacja elektroniczna odbywa się za pośrednictwem platformy zakupowej Zamawiającego:
https://wodociagi-chrzanowskie.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html
b) Oferta, oświadczenia i dokumenty składane wraz z ofertą oraz wszelkie dokumenty i oświadczenia, składane w toku postępowania, na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca składa w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot Zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych związanych z modernizacją zbiornika Chechło, wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej.
Nadzór autorski obejmuje wszystkie czynności wynikające z:
• ustawy Prawo budowlane,
• ustawy Prawo zamówień publicznych,
• zasad wiedzy technicznej,
• wytycznych Zamawiającego,
• wymogów projektu współfinansowanego z FEM 2021–2027.
2. Zakres obowiązków Wykonawcy (Projektanta)
Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania następujących czynności:
2.1. Wyjaśnienia i interpretacje dokumentacji projektowej
1. udzielanie wyjaśnień dotyczących dokumentacji projektowej,
2. wyjaśnianie wątpliwości zgłaszanych przez Zamawiającego, Inżyniera Kontraktu lub wykonawcę robót,
3. potwierdzanie zgodności robót z dokumentacją projektową.
2.2. Uzgadnianie rozwiązań zamiennych
1. ocena propozycji rozwiązań zamiennych wykonawcy robót,
2. przygotowanie opinii technicznych,
3. akceptacja lub odrzucenie proponowanych zmian.
2.3. Udział w naradach i wizytach na budowie

4.2.6.)Główny kod CPV

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

32 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

70

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie zawodowe Projektanta/ Specjalisty ds hydrotechnicznych

4.3.6.)Waga

30

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2.4. zdolności technicznej lub zawodowej:
2.4.1. dotyczącej Wykonawcy:
Wykonawca musi posiadać doświadczenie polegające na wykonaniu (zakończeniu) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:
a) co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu nadzoru autorskiego nad realizacją robót hydrotechnicznych lub na opracowaniu dokumentacji projektowej dla robót hydrotechnicznych, przy czym wartość robót hydrotechnicznych objętych nadzorem autorskim albo dokumentacją projektową wynosiła co najmniej 2 000 000,00 zł brutto.
2.4.2. Dysponuje zespołem spełniającym następujące minimalne kryteria kwalifikacyjne:
2.4.2.1. Projektant / Specjalista ds. hydrotechnicznych:
posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej, w zakresie śródlądowych budowli hydrotechnicznych lub obiektów budowlanych melioracji wodnych, lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;
2.4.2.2. Projektant / Specjalista ds. konstrukcyjno-budowlanych:
posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;
2.4.2.3. Projektant / Specjalista ds. instalacyjnych sanitarnych:
posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;
2.4.2.4. Projektant / Specjalista ds. branży elektrycznej:
posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
2.4.3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca dysponował ww. kadrą techniczną przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia.
2.4.4. Zamawiający dopuszcza łączenie przez jedną osobę funkcji wskazanych w pkt 2.4.2 SWZ, pod warunkiem że osoba ta spełnia wszystkie wymagania określone dla każdej z łączonych funkcji.
2.4.5. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców.
2.4.6. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
3. Wykonawca wykazujący swoje zdolności oraz doświadczenie może uczynić to jedynie w zakresie, w którym sam je nabył. Jeśli doświadczenie zostało nabyte w ramach konsorcjum to przekazaniu podlegają zasoby powstałe jedynie w granicach wykonania usług przez tych Wykonawców.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki udziału mogą zostać spełnione łącznie lub przez jednego z Wykonawców występujących wspólnie.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
a. wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;;
b. wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
W zakresie nieuregulowanym ustawą Pzp lub niniejszą SWZ do oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz. U. z 2020 r. poz. 2415; zwanym dalej "r.p.ś.d.") oraz przepisy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zgodnie z załącznikiem nr 6 PPU - § 11 ZMIANY UMOWY

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-07 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma Zakupowa

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-07 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71248000-8Nadzór nad projektem i dokumentacją
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 07.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Wodociągi Chrzanowskie Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chrzanów.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71248000-8 (Nadzór nad projektem i dokumentacją). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.