ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Materiały biurowe

Zamawiający Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Lublin, Lubelskie) prowadził postępowanie „Materiały biurowe”. Termin składania ofert minął 10 lipca 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Uniwersytet Medyczny w LublinieLublin, Lubelskieopublikowano 17 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 287 878 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 lipca 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,7 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Kryterium ekologiczne15%Kryterium techniczne5%Czas reakcji na reklamację20%Cena100%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresKupowane są różne materiały biurowe, w tym papier do drukowania, drobny sprzęt i wyroby biurowe, z obowiązkiem składania ofert wyłącznie elektronicznie przez platformę https://umlub.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/518351

  • 2

    ZakresZamówienie realizowane jest dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z siedzibą przy Aleje Racławickie 1

  • 3

    ZakresCałość postępowania prowadzona jest samodzielnie przez zamawiającego w trybie podstawowym

Kontekst Atlasu

  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 47% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 2,4 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

UNIWERSYTET MEDYCZNY W LUBLINIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000288716

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ALEJE RACŁAWICKIE 1

1.5.2.)Miejscowość

Lublin

1.5.3.)Kod pocztowy

20-059

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

81 448-52-73

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

regina.wolinska@umlub.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://umlub.edu.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Materiały biurowe

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ec6a7b47-019d-420c-983c-101de27a3079

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00294951

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00057543/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.11 Materiały biurowe

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umlub.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/518351

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://umlub.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/518351

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem Platformy Zakupowej (dalej jako „Platforma", „System”) pod adresem:
https://umlub.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/518351, pod numerem postępowania nadanym przez Zamawiającego.
3. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się: w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej
podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, wg zasad wskazanych w ustawie Pzp oraz aktach wykonawczych do tej ustawy. Za
datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Systemu.
4. Oferty, oświadczenia i dokumenty w przedmiotowym postępowaniu składa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w
formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.5. Szczegóły dotyczące
wymagań technicznych i organizacyjnych określa rozdział III SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

RODO (obowiązek informacyjny): Informacje dotyczące ochrony osób fizycznych w
związku z przetwarzaniem danych
osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych określa rozdział XXIII SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

RODO (obowiązek informacyjny): Informacje dotyczące ochrony osób fizycznych w
związku z przetwarzaniem danych
osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych określa rozdział XXIII SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZP.25.47.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów biurowych.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
- Załączniku nr 1 do SWZ – Formularzu cenowym/Opisie przedmiotu zamówienia, zwanym również OPZ dla zadania nr 1.

4.2.6.)Główny kod CPV

30190000-7 - Różny sprzęt i artykuły biurowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

30197000-6 - Drobny sprzęt biurowy

30192000-1 - Wyroby biurowe

30197630-1 - Papier do drukowania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

aspekty środowiskowe, w tym efektywność energetyczna przedmiotu zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Kryterium ekologiczne

4.3.6.)Waga

15,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Kryterium techniczne

4.3.6.)Waga

5,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Czas reakcji na reklamację

4.3.6.)Waga

20,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Tak

4.3.11.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa papieru do urządzeń biurowych. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w

- Załączniku nr 1a do SWZ – Formularzu cenowym/Opisie przedmiotu zamówienia, zwanym również OPZ dla zadania nr 2.

4.2.6.)Główny kod CPV

30197630-1 - Papier do drukowania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełni warunek w zakresie zadania nr 1 jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał:
- co najmniej dwie dostawy materiałów biurowych o wartości nie mniejszej niż 120 000,00 PLN brutto (słownie: sto dwadzieścia tysięcy i 00/100 PLN brutto) każda.
Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełni warunek w zakresie zadania nr 2 jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał: - co najmniej dwie dostawy papieru do urządzeń biurowych o wartości nie mniejszej niż 60 000,00 PLN brutto (słownie: sześćdziesiąt tysięcy i 00/100 PLN brutto) każda.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

3.2. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
a) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1 W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
a) Wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - Załącznik nr 7 do SWZ.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
8.1.1.W zakresie zadania nr 1, Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych

dla każdego z produktów, które Wykonawca zadeklarował w Formularzu oferty w zakresie zadania nr 1, jako posiadające oznakowanie będące przedmiotem oceny w kryterium nr 2 oraz kryterium nr 3, Wykonawca dołączy certyfikaty lub karty katalogowe (kolorowe) jednoznacznie określające zaoferowane produkty (tj. pozwalające zidentyfikować produkt, a w szczególności jego nazwę, producenta, itp.) jak również bez żadnych wątpliwości potwierdzające, że zaoferowane produkty spełniają wymogi tych kryteriów. Załączone dokumenty winny być dodatkowo opisane numerem pozycji asortymentu zgodnym z listą produktów z Formularza cenowego/Opis przedmiotu zamówienia stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ. 8.1.2. W zakresie zadania nr 2, Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych w postaci kart katalogowych producenta dla każdego z produktów, które Wykonawca zaoferował w Formularzu cenowym/Opis przedmiotu zamówienia (załączniku nr 1a do SWZ) w zakresie zadania nr 2. Karta katalogowa powinna zawierać co najmniej następujące informacje: -format papieru; -klasa papieru; -gramatura papieru; - kolor papieru; -informacja o atestach i certyfikatach dopuszczających do obrotu na terenie UE; -wielkość opakowania – ryzy;

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

12.2. Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy przewiduje, że w sytuacji, w której
Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne,
Zamawiający jednokrotnie wezwie Wykonawcę do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
12.3. Postanowień pkt 12.2 SWZ nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z
cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka
dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają
pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w
Rozdziale XI ust. 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz
spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w
postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które
dostawy wykonają poszczególni wykonawcy, wg Załącznika nr 6 do SWZ.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z
Wykonawcówwspólnie ubiegających się o zamówienie.
5. Jeżeli została wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający może
żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Informacje o zmianach w umowie określa Załącznik nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-30 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://umlub.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/518351

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-30 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-29

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30190000-7Różny sprzęt i artykuły biurowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
287 878 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
158 257 zł408 035 zł
Rozstęp międzykwartylowy
249 777 zł
Źródło próbki
CPV 30190000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
158 257 zł
Mediana
287 878 zł
Górny kwartyl
408 035 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 10.07.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Uniwersytet Medyczny w Lublinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30190000-7 (Różny sprzęt i artykuły biurowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.