Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
231 240 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    164 820 zł
    7 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    66 420 zł
    9 ofert
Oferty w postępowaniu
16 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Oprac. PFU wraz z kalkulacją cen. w ramach progr. inwes. pn.„Dostosowanie infrastruktury ŚCP w Morawicy do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej zgodnie z założeniami reformy opieki psychiatrycznej”

Zamawiający Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy (Morawica, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Oprac. PFU wraz z kalkulacją cen. w ramach progr. inwes. pn.Dostosowanie infrastruktury…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 231 240 zł. Złożono 16 ofert.

Zamawiający: Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w MorawicyMorawica, Świętokrzyskieopublikowano 17 czerwca 2026
Łączna wartość umów
231 240 zł
Liczba ofert
16 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    31 marca 2026

    Termin ofert: 10 kwietnia 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    17 czerwca 2026

    7 ofert2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: BAXA Sp. z o.o. (część 1); Ebe Studio Pracownia Architektoniczna Edyta Banachowska (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 231 240,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 16 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Postępowanie dotyczyło opracowania PFU wraz z kalkulacją cen w ramach programu inwestycyjnego

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ŚWIĘTOKRZYSKIE CENTRUM PSYCHIATRII W MORAWICY

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000290110

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Spacerowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Morawica

1.5.3.)Kod pocztowy

26-026

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.7.)Numer telefonu

41-36-41-378

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

j.kita@morawica.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.morawica.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/morawica

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Samodzelny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Oprac. PFU wraz z kalkulacją cen. w ramach progr. inwes. pn.„Dostosowanie infrastruktury ŚCP w Morawicy do udzielania
świadczeń opieki zdrowotnej zgodnie z założeniami reformy opieki psychiatrycznej”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cbf1bfa2-d1f4-4c3a-af60-83f5db5dbeb6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00293852

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00164211/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Opracowanie PFU wraz z kalkulacją cenową

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00179248

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

EZP-252-8/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

247954,42 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) wraz z kalkulacją cenową w
ramach programu inwestycyjnego pn. „Dostosowanie infrastruktury ŚCP w Morawicy do udzielania świadczeń opieki
zdrowotnej zgodnie z założeniami reformy opieki psychiatrycznej” dla projektu strategicznego finansowanego ze środków
Funduszu Medycznego.
2. Szczegółowy zakres prac zawiera:
1) Opis przedmiotu zamówienia dla Części nr 1 – Załącznik nr 12a do SWZ.
3. Zamówienie zostało podzielone na 2 części:
Część nr 1 w zakres, której wchodzi:
1) Budowa nowego budynku ŚCP w Morawicy wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu.
2) Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii w Morawicy.

4.5.3.)Główny kod CPV

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.)Wartość części

186895,26 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) wraz z kalkulacją cenową w
ramach programu inwestycyjnego pn. „Dostosowanie infrastruktury ŚCP w Morawicy do udzielania świadczeń opieki
zdrowotnej zgodnie z założeniami reformy opieki psychiatrycznej” dla projektu strategicznego finansowanego ze środków
Funduszu Medycznego.
2. Szczegółowy zakres prac zawiera:
1) Opis przedmiotu zamówienia dla Części nr 2 – Załącznik nr 12b do SWZ.
3. Zamówienie zostało podzielone na 2 części:
Część nr 2 w zakres, której wchodzi:
1) Rozbudowa Centrum Zdrowia Psychicznego Kielce wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu.
2) Budowa instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii oraz rozbudową istniejącej kotłowni gazowej o pompę ciepła do
podgrzewania c.w.u. oraz ogrzewania budynku w Kielcach.

4.5.3.)Główny kod CPV

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.)Wartość części

61059,16 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

164820,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

292321,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

164820,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BAXA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6793340945

7.3.3)Ulica

Zabłocie 25/31

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-701

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

164820,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

66420,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

166050,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

66420,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Ebe Studio Pracownia Architektoniczna Edyta Banachowska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9590434507

7.3.3)Ulica

pl. Stanisława Moniuszki 2b

7.3.4)Miejscowość

Kielce

7.3.5)Kod pocztowy

25-334

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Instalacje sanitarne, instalacje elektryczne.

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

66420,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Sekcja 14

Informacje dodatkowe

Pełnienie nadzoru autorskiego od dnia zawarcia umowy na wykonanie robót budowlanych w formie zaprojektuj-wybuduj objętych niniejszym PFU do dnia zatwierdzenia i odbioru dokumentacji projektowej.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Morawica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 231 240 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71242000-6 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BAXA Sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.