Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe GIERU Artur Gierczak· Przemyślmikrofirma
Wartość umowy
148 176 zł
Umowa zawarta
16 czerwca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 148 176 zł – 201 776 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odkrzaczanie dróg leśnych

Zamawiający Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Cisna (Cisna, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Odkrzaczanie dróg leśnych”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe GIERU Artur Gierczak. Wartość umowy: 148 176 zł. Złożono 8 ofert.

Wartość umowy
148 176 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 maja 2026

    Termin ofert: 19 maja 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 czerwca 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe GIERU Artur Gierczak (Przemyśl), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 148 176,00 zł (umowę zawarto 16 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 148 176,00 zł do 201 776,40 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

  • 5

    Zamówienie dotyczy usługi odkrzaczania dróg leśnych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Cisna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370014679

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Cisna 87A

1.5.2.)Miejscowość

Cisna

1.5.3.)Kod pocztowy

38-607

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

cisna@krosno.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_cisna

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1304704

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odkrzaczanie dróg leśnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c3181963-9d43-424e-94f3-7823c28785ab

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00293525

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00488560/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Odkrzaczanie dróg leśnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00237395

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.270.26.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

200000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Nazwa przedmiotu zamówienia

„Odkrzaczanie dróg leśnych” 2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi odkrzaczania pasa drogowego na łącznej powierzchni około 14 ha, obejmującej usuwanie samosiewów, zakrzaczeń, zarośli oraz gałęzi wchodzących w skrajnię drogową, zarówno w rzucie poziomym, jak i pionowym. Zamówienie obejmuje w szczególności: 1) Rzut poziomy: a) Drogi z rowami - odkrzaczanie obejmuje: • skarpę, • dno rowu, • przeciwskarpę, • pas terenu za rowem. • Szerokość odkrzaczania mierzona w rzucie poziomym wynosi 2-6 m od krawędzi jezdni. Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia lub zmniejszenia tej szerokości w uzasadnionych przypadkach. b) Drogi bez rowów - odkrzaczanie obejmuje pas drogowy o szerokości około 6 m od krawędzi jezdni, z możliwością korekty szerokości przez Zamawiającego, c) Wysokość odkrzaczania - Prace należy wykonać na wysokość 5-10 cm od powierzchni terenu, przy użyciu sprzętu mechanicznego umożliwiającego zachowanie tej wysokości. 2) Rzut pionowy – odkrzaczanie obejmuje: • usuwanie samosiewów, zakrzaczeń i zarośli, • usuwanie gałęzi wystających nad jezdnię do wysokości 4,50 m od poziomu jezdni, • Szerokość skrajni odkrzaczonej drogi (prześwit między ścianami zarośli po obu stronach drogi) nie może być mniejsza niż 6 m, • Prace należy wykonywać przy użyciu pojazdu mechanicznego z wysięgnikiem i osprzętem do mechanicznego odkrzaczania (piły, frezy, ostrza itp.) lub z zastosowaniem podkrzesywarek, pilarek spalinowych, pił ręcznych i siekier. 3) Wymagania dodatkowe: a) Uprzątnięcie terenu - Wykonawca zobowiązany jest do: • usunięcia pozostałości po odkrzaczaniu (wywóz na teren własny lub zrębkowanie i wywóz), • uporządkowania terenu w obrębie prowadzonych prac. b) Ochrona infrastruktury. Realizacja prac nie może powodować: • uszkodzeń nawierzchni, poboczy, skarp i przeciwskarp, • powstawania zastoisk wody, • zamuleń rowów. 4) Charakter obmiaru i zakresu zlecenia: a) Przedmiar wskazany w postępowaniu ma charakter szacunkowy, b) Zamawiający może zlecić wykonanie mniejszej ilości prac niż wskazana w ofercie, c) Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tytułu zmniejszenia zakresu prac. Rozliczenie nastąpi na podstawie rzeczywistej ilości wykonanej usługi (Ha) oraz na podstawie stawki jednostkowej podanej w ofercie, d) Zamawiający gwarantuje realizację minimum 60% wartości umowy. 3. Lokalizacja: Łączna powierzchnia objęta odkrzaczaniem wynosi około 14 ha i wykonywana będzie przy drogach leśnych Nadleśnictwa Cisna. 4. Zgodnie z art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności wchodzące w zakres przedmiotu zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.). 5. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany do wskazania w ofercie tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz do podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 6. Zamawiający przewiduje zapłatę wynagrodzenia z częściach na zasadach, opisanych w projektowanych postanowieniach umowy (zał. nr 8 do SWZ). Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 7. Wymagania stawiane Wykonawcy: 1) wykonania prac z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami, 2) przestrzegania zasad BHP, 3) zapewnienie personelu robotniczego, materiałów, sprzętu i innych urządzeń niezbędnych do prawidłowego wykonania usługi. 4) właściwego oznakowania miejsca prowadzenia robót, 5) posiadania znaków pionowych i urządzeń zabezpieczających, 6) wykonania prac przygotowawczych i porządkowych, 7) Koszt oznakowania, zabezpieczenia i późniejszego demontażu oznakowania musi być wliczony w cenę oferty. 8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ realizacja przedmiotu zamówienia wymaga prowadzenia prac w sposób ciągły, spójny technologicznie oraz jednolity organizacyjnie. Podział zamówienia na części mógłby doprowadzić do: • braku koordynacji działań pomiędzy różnymi wykonawcami, • zróżnicowania standardu wykonania usługi, • zwiększenia ryzyka uszkodzeń infrastruktury drogowej wynikających z różnic w stosowanych technologiach i sprzęcie, • utrudnień w zapewnieniu jednolitego oznakowania i zabezpieczenia robót, • konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów nadzoru i koordynacji. Przedmiot zamówienia stanowi jednolitą usługę, której efektywność i bezpieczeństwo zależą od prowadzenia prac w sposób skoordynowany, przy użyciu spójnych metod i sprzętu. Z tego względu realizacja przez jednego wykonawcę jest najbardziej racjonalna ekonomicznie i organizacyjnie, a także zapewnia najwyższą jakość i bezpieczeństwo wykonywanych prac.

4.5.3.)Główny kod CPV

77312000-0 - Usługi usuwania chwastów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

77340000-5 - Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

148176,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

201776,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

148176,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe GIERU Artur Gierczak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

527291297

7.3.3)Ulica

Ujkowice

7.3.4)Miejscowość

Przemyśl

7.3.5)Kod pocztowy

37-713

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani
1.Firma Alpinar Hubert Pelc; Kuńkowce, NIP 7952570978 – Zakres prac

usuwanie samosiewów, zakrzaczeń i zarośli, usuwanie gałęzi wystających nad jezdnię do wysokości 4,50 m od poziomu jezdni uporządkowania terenu w obrębie prowadzonych prac. 2. Firma FPHU LUKA Łukasz Serdeczny, Nienadowa NIP 7952566563 - Zakres prac: usuwanie samosiewów, zakrzaczeń i zarośli, usuwanie gałęzi wystających nad jezdnię do wysokości 4,50 m od poziomu jezdni uporządkowania terenu w obrębie prowadzonych prac.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

148176,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji Umowy: 4 miesiące od podpisania umowy - skrócony o 4 tygodni/e zgodnie z ofertą Wykonawcy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77312000-0Usługi usuwania chwastów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
260 148 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
147 231 zł375 215 zł
Rozstęp międzykwartylowy
227 984 zł
Źródło próbki
CPV 77312000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
147 231 zł
Mediana
260 148 zł
Górny kwartyl
375 215 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Cisna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Cisna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 148 176 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77312000-0 (Usługi usuwania chwastów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe GIERU Artur Gierczak (Przemyśl). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.