Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 547 013 zł
Umowa zawarta
9 czerwca 2026
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 547 013 zł – 3 337 566 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa ul. Letniej, ul. Ignacego Krasickiego i ul. Władysława Jagiełły w Łasku

Zamawiający Gmina Łask (Łask, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ul. Letniej, ul. Ignacego Krasickiego i ul. Władysława Jagiełły w Łasku”, wybierając ofertę wykonawcy ŻWIR - TRANS DROGI Sp. z o. o. Wartość umowy: 2 547 013 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina ŁaskŁask, Łódzkie (powiat Łaski →)opublikowano 16 czerwca 2026
Wartość umowy
2 547 013 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 maja 2026

    Termin ofert: 21 maja 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    16 czerwca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ŻWIR - TRANS DROGI Sp. z o. o. (Wrocław), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 547 013,30 zł (umowę zawarto 9 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 547 013,30 zł do 3 337 565,76 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łask

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934513

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 14

1.5.2.)Miejscowość

Łask

1.5.3.)Kod pocztowy

98-100

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp_oferta@lask.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lask.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cb75e115-7e81-4113-8418-c8cb04cf8dd8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ul. Letniej, ul. Ignacego Krasickiego i ul. Władysława Jagiełły w Łasku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cb75e115-7e81-4113-8418-c8cb04cf8dd8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00293161

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038050/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.17 Przebudowa ul. Letniej, ul. Ignacego Krasickiego i ul. Władysława Jagiełły w Łasku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00231479

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RO.271.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn

„Przebudowa ul. Letniej, ul. Ignacego Krasickiego i ul. Władysława Jagiełły w Łasku” polegających na przebudowie w/w ulic tj.: a. Odcinek - ul. Ignacego Krasickiego - do wykonania odcinek o długości 121 m, jezdnia mineralno- bitumiczna o szerokości 5,5m, prawostronna droga dla pieszych (chodnik) z kostki betonowej o szerokości 1,8 m, zatoka postojowa. Zakres przebudowy obejmuje również budowę 4 szt. studni chłonnych, zjazdów do posesji z kostki betonowej, drenaży francuskich pomiędzy studniami chłonnymi z rur PP DN 300 mm (w pełni sączące) o długości 43,31 m. b. Odcinek – ul. Letnia I - do wykonania odcinek o długości 192 m, jezdnia mineralno- bitumiczna o szerokości 6 m wraz z nawiązaniem do istniejących jezdni drogi powiatowej nr 2332 E (ul. Lubelska) oraz drogi powiatowej nr 2334 E (ulica Piotrkowska), tereny zielone o szerokości 1,10- 3,60 m, lewostronna droga dla pieszych (chodnik) z kostki betonowej o szerokości 1,8 m, zjazdy do posesji. Zakres obejmuje również budowę 9 szt. studni chłonnych. c. Odcinek – ul. Letnia II - do wykonania odcinek o długości 59,60 m, jezdnia mineralno- bitumiczna o szerokości 7 m wraz z poszerzeniem na łuku do 7,60 m, obustronna droga dla pieszych z kostki betonowej o szerokości 1,8 m, oraz lewostronna droga dla pieszych z kostki betonowej o szerokości 1,80 m, budowa 7 szt. studni chłonnych, budowa drenaży francuskich pomiędzy studniami chłonnymi z rur PP DN 300 mm (w pełni sączące) o długości 49,95 m., zjazdy do posesji z kostki betonowej, budowa wyspy dzielącej środkowej kanalizującej ruch z kostki granitowej. d. Odcinek – ul. Letnia III - do wykonania odcinek o długości 97 m, jezdnia mineralno-bitumiczna o szerokości 5 m wraz z nawiązaniem do istniejącej jezdni z drogą powiatową nr 2335 E ( ul. Wileńska ), lewostronna droga dla pieszych (chodnik) z kostki betonowej o szerokości 1,8 m, zjazdy do posesji z kostki betonowej, prawostronne pobocze gruntowe, oraz budowa odcinka kanalizacji deszczowej o długości 108 mb. e. Odcinek – ul. Władysława Jagiełły - do wykonania odcinek o długości 181 m, jezdnia mineralno- bitumicznej o szerokości 6 m., prawostronne tereny zielone o szerokości 1,2 m, prawostronna droga dla pieszych (chodnik) z kostki betonowej o szerokości 1,8 m, lewostronne pobocze gruntowe o szerokości 0,75 m., budowa 5 szt. studni chłonnych, zjazdy do posesji z kostki betonowej. 2) Podział na odcinki zgodnie z projektem zagospodarowania terenu według załącznika nr 7 do SWZ (rys. 1, 2). 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załącznik nr 8 do SWZ. Przedmiary robót stanowią jedynie element pomocniczy do wyliczenia ceny ofertowej – załącznik nr 9 do SWZ. 4) W ramach przedmiotu zamówienia przewiduje się wykonanie następujących robót/czynności: − prace przygotowawcze i rozbiórkowe, − roboty ziemne, − ułożenie obrzeży oraz krawężników betonowych, − wykonanie konstrukcji jezdni, − wykonanie wyspy środkowej, − wykonanie zatok postojowych, − wykonanie nawierzchni dróg oraz pasa buforowego, − wykonanie nawierzchni zjazdów, − budowa sieci kanalizacji deszczowej, − przebudowa wysokościowa przyłącza wodociągowego, − budowa studni chłonnych, − budowa drenażu francuskiego, − przebudowa przyłącza kanalizacji sanitarnej, − wycinka drzew i nasadzenia zastępcze, − wykonanie poboczy i terenów zielonych, − stała organizacja ruchu, − wykonie tablicy informacyjnej. 5) Realizacja zadania inwestycyjnego odbywać się będzie na podstawie zgłoszenia robót budowalnych przyjętych bez uwag i sprzeciwu z dnia 08.05.2024 r. znak: AB.6743.1.199.2024 EG 48, 6) Uwaga! W kosztach ofert należy uwzględnić: − Pomniejszenie wartości oferty o wartość drewna pozyskanego z wycinki, poprzez wprowadzenie w kosztorysie ofertowym odrębnej pozycji (jako jednostki obmiaru należy przyjąć m3), − Nasadzenia zastępcze w ilości 24 szt. w tym sosna zwyczajna o obwodzie pnia min. 12 cm (na wysokości 100 cm), drzewa należy opalikować (3 paliki połączone z pniem taśmą elastyczną tuż pod koroną drzewa), − Nadzór nad pracami właściwych gestorów sieci w zakresie rozwiązania kolizji oraz (w razie konieczności) w przypadku natrafienia na inne niezinwentaryzowane urządzenia podziemne, − Wykonanie utwardzenia terenu na działce nr 162, 145/1, 146 zgodnie z zakresem wskazanym na załączniku o parametrach ujętych w projekcie architektoniczni- budowlanym w pkt 1.2.13. Wykonanie zatoki postojowej z kostki betonowej, str. 11, − Rozebranie nawierzchni jezdni (dot. tłucznia) i wywiezienie materiału z rozbiórki w miejsce wskazane przez Zamawiającego w odległości do 5 km. − Wykonanie i montaż tablicy informacyjnej, zgodnie z wytycznymi Prezesa Rady Ministrów ujętymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych, których edytowalne pliki cyfrowe udostępnione są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pod adresem https://www.gov.pl/premier/działania-informacyjne, zgodnie z art. 38 ust.1a Ustawy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2547013,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3337565,76 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2547013,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ŻWIR - TRANS DROGI Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8971880545

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

54-530

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2547013,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 187 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
331 228 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 770 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
331 228 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łask prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łask.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 547 013 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ŻWIR - TRANS DROGI Sp. z o. o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.