Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
186 493 zł
Umowa zawarta
11 czerwca 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 186 493 zł – 292 248 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Dostępność koordynatora - DK10%Usługa obsługi imprez w ramach umowy - OI10%Liczba pracowników wyznaczonych do realizacji zamówienia - IP20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sprzątanie pomieszczeń w Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika PAN w Warszawie

Zamawiający Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Sprzątanie pomieszczeń w Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika PAN w Warszawie”, wybierając ofertę wykonawcy BM.Complex Bloch Michał. Wartość umowy: 186 493 zł. Złożono 9 ofert.

Wartość umowy
186 493 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 maja 2026

    Termin ofert: 21 maja 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    16 czerwca 2026

    9 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BM.Complex Bloch Michał (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 186 492,60 zł (umowę zawarto 11 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 186 492,60 zł do 292 248,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

CENTRUM ASTRONOMICZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000326339

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bartycka 18

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-716

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@camk.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.camk.edu.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e2df2002-dfe6-4749-bd85-522d7d3e279f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Nauka

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sprzątanie pomieszczeń w Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika PAN w Warszawie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e2df2002-dfe6-4749-bd85-522d7d3e279f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00293053

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00120286/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Sprzątanie pomieszczeń w CAMK PAN

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00240531

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DAG.260.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sprzątanie pomieszczeń w Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika PAN (dalej Zamawiający) przy ul. Bartyckiej 18 w Warszawie wraz z dostawą środków higieny. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

186492,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

292248,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

186492,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BM.Complex Bloch Michał

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5242362896

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

186492,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 360 zł
Próbka: 144 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 398 zł1 461 462 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 235 063 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 398 zł
Mediana
554 360 zł
Górny kwartyl
1 461 462 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 186 493 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BM.Complex Bloch Michał (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.