Budowa ulic na terenie miasta Iława
Zamawiający Gmina Miejska Iława (Iława, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa ulic na terenie miasta Iława”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
02 grudnia 2024
Termin ofert: 20 grudnia 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
21 lutego 2025
6 ofert2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
11 września 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
16 czerwca 2026
1 wykonawca - Wykonanie umowy
16 czerwca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA MIEJSKA IŁAWA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 510743456 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Niepodległości 13 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Iława |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 14-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL621 - Elbląski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@umilawa.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.umilawa.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f7948e7e-ae1f-4cfc-8cd9-799645614c1c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00291654 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-06-16 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00627735 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa ulic na terenie miasta Iława |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-02-13 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 14 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Bruk–Dróg Piotr Kruk |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7441770995 |
| 4.3.3.) | Ulica | Klimy 17 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kisielice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 14-220 |
| 4.3.6.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 823789,73 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00115679/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-05-12 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | roboty dodatkowe |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Działając na podstawie §13 ust. 3 pkt 32 umowy, zwiększono wynagrodzenie w ramach prac dodatkowych i zamiennych, polegających m. in. na wykonaniu stabilizacji oraz wykonanie dodatkowego wypustu deszczowego. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 33000,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana terminu realizacji |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Działając na podstawie §13 ust. 3 pkt 32 umowy, przesunięto termin realizacji do 12.05.2026r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 856789,73 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.