Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
95 997 zł
Umowa zawarta
12 czerwca 2026
Okres realizacji
do 31 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 95 997 zł – 142 821 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa mebli dla Filii bibliotecznej nr 17 przy ul. Ojcowskiej 116 w Krakowie

Zamawiający Biblioteka Kraków (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa mebli dla Filii bibliotecznej nr 17 przy ul. Ojcowskiej 116 w Krakowie”, wybierając ofertę wykonawcy KJ Mebel Kinga Wójtowicz. Wartość umowy: 95 997 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Biblioteka KrakówKraków, Małopolskieopublikowano 12 czerwca 2026
Wartość umowy
95 997 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 maja 2026

    Termin ofert: 28 maja 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    12 czerwca 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KJ Mebel Kinga Wójtowicz (Kraków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 95 997,00 zł (umowę zawarto 12 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 95 997,00 zł do 142 821,45 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Biblioteka Kraków

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366210343

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-154

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@biblioteka.krakow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.biblioteka.krakow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-328a4dff-78ec-4113-a9e8-2f63a91676c2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa mebli dla Filii bibliotecznej nr 17 przy ul. Ojcowskiej 116 w Krakowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-328a4dff-78ec-4113-a9e8-2f63a91676c2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00288836

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00034832/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa mebli do nowej siedziby dla filii bibliotecznej nr 17 w lokalu przy ul. Ojcowskiej 116 w Krakowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00253175

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.26.3.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

63821,14 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

a) Przedmiotem zamówienia jest Dostawa mebli dla Filii bibliotecznej nr 17 przy ul. Ojcowskiej 116 w Krakowie. Zamówienie dotyczy takich mebli jak: lada biblioteczna, siedziska, różne regały, blendy, przesłony na grzejniki, stoliki i stoły, krzesła, biurka, szuflady, fronty itp.
Szczegółowy opis przedmiotu zakres zamówienia zawiera wykaz wymaganego asortymentu stanowiący załącznik nr 2 do SWZ (będący jednocześnie wzorem cennika mebli). Załącznik nr 2a zawiera projekt aranżacji wnętrz autorstwa Pani Marii Wyczesanej prowadzącej działalność pod firmą Majus Projekt.
Miejsce instalacji przedmiotu umowy: Filia biblioteczna nr 17 przy ul. Ojcowskiej 116 w Krakowie.
b) Na przedmiotowe zamówienie Wykonawca zobowiązany jest udzielić:
– minimum 24 miesięcznej gwarancji. Maksymalny realny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy.
Oferty zawierające krótszy okres gwarancji niż 24 m-ce zostaną odrzucone.

4.5.3.)Główny kod CPV

39130000-2 - Meble biurowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39155000-3 - Meble biblioteczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

95997 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

142821,45 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

95997 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KJ Mebel Kinga Wójtowicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7381115286

7.3.3)Ulica

Przewóz 36B/82

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-716

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

montaż mebli

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

95997 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39130000-2Meble biurowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
222 112 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
118 457 zł437 285 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 828 zł
Źródło próbki
CPV 39130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
118 457 zł
Mediana
222 112 zł
Górny kwartyl
437 285 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Biblioteka Kraków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 95 997 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39130000-2 (Meble biurowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KJ Mebel Kinga Wójtowicz (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.