ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Konserwacja dźwigów, polegająca na naprawach bieżących dźwigów szpitalnych wraz z całodobowym nadzorem nad ich sprawnością w okresie 24 msc w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim Sp. z o.o.

Zamawiający Powiatowy Szpital w Aleksandrowie Kujawskim Sp. z o.o. (Aleksandrów Kujawski, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Konserwacja dźwigów, polegająca na naprawach bieżących dźwigów szpitalnych wraz z…”. Termin składania ofert minął 22 czerwca 2026, 10:30. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
22 czerwca 2026, 10:30
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Stawka roboczogodziny przy naprawie nie objętej zakresem konserwacji40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    12 czerwca 2026

    Termin ofert: 22 czerwca 2026 10:30
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    11 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia obejmuje 24-miesięczną konserwację 21 dźwigów szpitalnych (w tym towarowych 100 kg, 250 kg, osobowych 1600 kg hydraulicznych i elektrycznych) z naprawami bieżącymi oraz całodobowym nadzorem sprawności.

    Źródło: Załącznik Nr 1 Formularz oferty
  • 2

    RyzykoOkres realizacji: 24 miesiące od zawarcia umowy, z gwarancją 12-miesięczną na naprawy

    Źródło: SWZ
  • 3

    ZakresWykonawca musi posiadać wymagane pozwolenia oraz być przygotowany technicznie i organizacyjnie do świadczenia usługi zgodnie z przepisami UDT

    Źródło: SWZ
  • 4

    ZakresNaprawy bieżące wymagają niezwłocznego powiadomienia Zamawiającego, przedstawienia kalkulacji kosztów w ciągu 48 godzin oraz realizacji w terminie do 5 dni od akceptacji, z protokołowaniem prac.

    Źródło: Załącznik Nr 7 Projekt umowy
  • 5

    ZakresWynagrodzenie obejmuje ryczałt materiałowy na drobne materiały konserwacyjne, a naprawy poza zakresem umowy wymagają oddzielnej kalkulacji i akceptacji Zamawiającego, z realizacją w ciągu 7 dni.

    Źródło: Załącznik Nr 7 Projekt umowy
  • 6

    ZakresKupuje się całodobowy serwis i naprawy bieżące dźwigów szpitalnych na 24 miesiące z obowiązkiem stałego nadzoru ich sprawności. Wymagany jest całodobowy monitoring i gotowość interwencyjna przez cały okres umowy.

  • 7

    ZakresPrzedmiot zamówienia to 24-miesięczna konserwacja i naprawy bieżące dźwigów szpitalnych, w tym przygotowanie do przeglądów UDT, udział w przeglądach, pomiary, remonty zalecone przez UDT oraz usługi resursowe dla wszystkich urządzeń objętych umową.

    Źródło: Załącznik Nr 7 Projekt umowy

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWY SZPITAL W ALEKSANDROWIE KUJAWSKIM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 911344332

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Juliusza Słowackiego 18

1.5.2.)Miejscowość

Aleksandrów Kujawski

1.5.3.)Kod pocztowy

87-700

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@vp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.szpital-aleksandrow.internetdsl.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Konserwacja dźwigów, polegająca na naprawach bieżących dźwigów szpitalnych wraz z całodobowym nadzorem nad ich sprawnością w okresie 24 msc w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim Sp. z o.o.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-114d1842-0254-4bb5-b728-0be1db4bd5e0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00287450

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00015489/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Konserwacją dźwigów, polegającą na naprawach bieżących dźwigów szpitalnych wraz z całodobowym nadzorem nad ich sprawnością w okresie 24 msc w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim Sp. z o.o.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-114d1842-0254-4bb5-b728-0be1db4bd5e0

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl; email: zamowieniapubliczne@vp.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

18/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

a) Konserwacja dźwigów osobowych i towarowych, umożliwiających utrzymanie urządzeń dźwigowych w stanie technicznym zapewniającym jego maksymalną sprawną i bezawaryjną eksploatację. b) Zakup i montaż materiałów konserwacyjnych określonych w załączniku nr 5 do niniejszej specyfikacji, których koszt wliczony jest w cenę oferty. c) Zamawiający zleca, Wykonawca przyjmuje do realizacji usługę polegającą na konserwacji i naprawach bieżących urządzeń dźwigowych wraz z całodobowym nadzorem nad ich sprawnością: - przygotowanie urządzeń dźwigowych do przeglądu przez Urząd Dozoru Technicznego, - uczestniczenie w przeglądach Urzędu Dozoru Technicznego, - dokonywanie stosownych pomiarów do przeglądu Urzędu Dozoru Technicznego na własny koszt, - dokonywanie zaleconych przez Urząd Dozoru Technicznego remontów - dokonywanie napraw w przypadku awarii d) Przeprowadzenia usługi resursów dla wszystkich urządzeń dźwigowych Zamawiającego objętych umową. 2. Kod numeryczny wg wspólnego słownika zamówień CPV: 50531400-0 – Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów. 3. Wykonawca oświadcza, że posiada wymagane prawem pozwolenia na świadczenie o którym mowa w ust. 1 i jest technicznie oraz organizacyjnie przygotowany do jej świadczenia. 4. Do w/w urządzeń dźwigowych należą: Lp. Typ dźwigu Ilość przystanków Rok budowy Udźwig 1. Towarowy 2 1991 100 kg 2. Towarowy 2 1991 100 kg 3. Towarowy 3 1996 250 kg 4. Towarowy 3 1996 250 kg 5. Osobowy 4 2007 1600 kg 6. Towarowy mały 2 2003 100 kg 7. Osobowy hydrauliczny 5 2014 1600 kg 8. Osobowy hydrauliczny 5 2014 1600 kg 9. Osobowy elektryczny 4 2019 1600 kg 5. Przedmiot zamówienia realizowany ma być zgodnie z przepisami Urzędu Dozoru Technicznego i instrukcją konserwacji przedmiotowego sprzętu. 6. Przedmiot zamówienia został szczegółowo przedstawiony i opisany poprzez zapisy SWZ wraz z załącznikami, łącznie z przygotowanym projektem umowy. 7. Obowiązkiem składającego ofertę jest zapoznanie się z SWZ oraz załącznikami łącznie z przygotowanym projektem umowy oraz uzyskać wszelkie informacje konieczne do prawidłowego przygotowania oferty. SERWIS 8. Termin usunięcia awarii, wady nastąpi w terminie nie dłuższym niż 5 godz. od momentu zgłoszenia. 9. Za każdy dzień przestoju urządzenia dźwigowego, wartość miesięcznej konserwacji ulega zmniejszeniu o 1/30 bez względu na winę pod warunkiem, że konserwator został powiadomiony telefonicznie przez Zamawiającego w pierwszym dniu uszkodzenia (za dzień liczy się przestój nie mniejszy niż 12 godz. dziennie). 10. Oferent zapewni co najmniej 12-miesięczny okres gwarancji liczony od dnia odbioru urządzenia po naprawie.

4.2.6.)Główny kod CPV

50531400-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Tak

4.2.12.)Opis wznowienia

czerwiec 2028

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Stawka roboczogodziny przy naprawie nie objętej zakresem konserwacji

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada wykaz wykonanych minimum 2 usług konserwacji dźwigów, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy.
2. Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie wykazu, że osoby, którymi dysponować będzie wykonawca posiadają kwalifikacje wymagane przy konserwacji urządzeń technicznych wydane zgodnie z postanowieniami Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21.05.2019r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1008) (dot. osób o których mowa w rozdziale X pkt. 3 ppkt. 3.3).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. Oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego oraz w oświadczeniu Wykonawcy dotyczącym przepisów sankcyjnych - załącznik nr 3 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Wykaz wykonanych minimum 2 usług konserwacji dźwigów, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy.
2. Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
3.4. Dokumenty potwierdzające, że osoby, którymi dysponować będzie wykonawca posiadają kwalifikacje wymagane przy konserwacji urządzeń technicznych wydane zgodnie z postanowieniami Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21.05.2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1008) (dot. osób o których mowa w pkt. 3.3).

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w pkt. X.1.1) i X.1.2) SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-22 10:30

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma ezamowienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-22 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-21

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50531400-0Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 22.06.2026, 10:30. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiatowy Szpital w Aleksandrowie Kujawskim Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Aleksandrów Kujawski.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50531400-0 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.