ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Świadczenie usług w zakresie całodobowego wyżywienia pacjentów na oddziałach szpitalnych i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. - drugie postępowanie

Zamawiający Krapkowickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. (Krapkowice, Opolskie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług w zakresie całodobowego wyżywienia pacjentów na oddziałach szpitalnych…”. Termin składania ofert minął 22 czerwca 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 359 197 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
22 czerwca 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%termin płatności faktury Vat40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    12 czerwca 2026

    Termin ofert: 22 czerwca 2026 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    02 lipca 2026

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresUsługa dotyczy oddziałów szpitalnych i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Krapkowicach (woj. opolskie)

  • 2

    ZakresCałodobowe wyżywienie pacjentów w szpitalu i ZOL w Krapkowicach z obowiązkiem składania ofert wyłącznie elektronicznie przez platformę https://kcz-krapkowice.ezamawiajacy.pl

  • 3

    ZakresPostępowanie prowadzone samodzielnie przez zamawiającego publicznego, spółkę prawa handlowego o profilu zdrowotnym

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Krapkowickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 160213499

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Os.XXX lecia 21

1.5.2.)Miejscowość

Krapkowice

1.5.3.)Kod pocztowy

47-303

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@kcz.krapkowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kcz.krapkowice.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

spółka prawa handlowego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w zakresie całodobowego wyżywienia pacjentów na oddziałach szpitalnych i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. - drugie postępowanie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d7607d1e-cd17-43d5-bd09-d9da2eae1ec4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00287260

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kcz-krapkowice.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://kcz-krapkowice.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

https://kcz-krapkowice.ezamawiajacy.pl celem jej podpisania kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP 11/VI/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Całodobowe wyżywienie pacjentów Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
Miejsce wykonywania zamówienia: Oddziały należące do Krapkowickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.:
a) Szpital, Oś. XXX lecia 21 w Krapkowicach:
- oddział wewnętrzny
- oddział pediatryczny
- oddział chirurgii ogólnej
- oddział ginekologiczny- położniczy
b) Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, ul. Os. XXX lecia 21 w Krapkowicach,
Wymagany termin wykonania zamówienia: od dnia 01.07.2026 r. do dnia 31.12.2026 r.
Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia terminu obowiązywania umowy do czasu zrealizowania wartości umowy,
ale nie więcej niż o 3 miesiące.

4.2.6.)Główny kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-07-01 do 2026-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

termin płatności faktury Vat

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1) zdolności do występowanie w obrocie gospodarczym;
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
Wykonawca spełni powyższy warunek jeżeli przedstawi następujące dokumenty;
a) decyzja/zezwolenie właściwego Państwowego Inspektora Sanitarnego wydana na podstawie Ustawy z dnia 25.08.2006r. o Bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. 2023 r., poz. 1448) potwierdzająca że kuchnia, w której będą przygotowywane posiłki spełnia konieczne wymagania higieniczno-sanitarne w zakresie produkcji posiłków dla odbiorców zewnętrznych.
b) decyzja/zezwolenie właściwego Państwowego Inspektora Sanitarnego wydana na podstawie Ustawy z dnia 25.08.2006r. o Bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. 2023 r., poz. 1448) dopuszczająca samochód/y Wykonawcy do przewozu żywności wraz z wykazem samochodów, którymi dysponuje Wykonawca w ramach świadczenia usług.
c) dokument potwierdzający , że Wykonawca wdrożył system HACCP.
3) sytuacji ekonomicznej i finansowej;
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej;
Wykonawca spełni powyższy warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 usług świadczonych w zakresie żywienia zbiorowego (np. szpital, ZOL, DPS, żłóbek, przedszkole) o łącznej wartości nie mniejszej niż 350 000,00 zł, wraz z załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Nie

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-22 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://kcz-krapkowice.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-22 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-21

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55321000-6Usługi przygotowywania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
359 197 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 232 zł687 957 zł
Rozstęp międzykwartylowy
492 725 zł
Źródło próbki
CPV 55321000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 232 zł
Mediana
359 197 zł
Górny kwartyl
687 957 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 22.06.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Krapkowickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krapkowice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55321000-6 (Usługi przygotowywania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.