Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
149 311 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Sprzęt kuchenny, elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego opisany w szczegółowym opisie zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ
    Wartość umowy
    103 868 zł
    9 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2Sprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe opisane w formularzu cenowym stanowiącym załącznik do formularza "Oferta przetargowa"
    Wartość umowy
    45 444 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
13 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

PSP nr 10 - zakup wyposażenia kuchni

Zamawiający Miasto Opole (Opole, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „PSP nr 10 - zakup wyposażenia kuchni”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 149 311 zł. Złożono 13 ofert.

Zamawiający: Miasto OpoleOpole, Opolskieopublikowano 10 czerwca 2026
Łączna wartość umów
149 311 zł
Liczba ofert
13 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,7 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: UNIGASTRO sp. z o.o. (część 1); ProEquip sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 149 311,33 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 13 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Zamówienie udzielono w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO OPOLE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 53141266800000

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 1A

1.5.2.)Miejscowość

Opole

1.5.3.)Kod pocztowy

45-015

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzp@um.opole.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.opole.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umopole.logintrade.net/zapytania_email,227729,aa738a415d082e1a3be2e61b7ff934a3.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

PSP nr 10 - zakup wyposażenia kuchni

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-02b5a4a3-6c23-48da-8395-b39a4c2f3a89

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00283705

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043522/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.10 PSP Nr 10 - Zakup wyposażenia szkoły - Sprzęt i wyposażenie kuchenne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00179553

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

123824,15 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sprzęt kuchenny, elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego opisany w szczegółowym opisie zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

39220000-0 - Sprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe oraz artykuły cateringowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39710000-2 - Elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego

4.5.5.)Wartość części

90092,20 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe opisane w formularzu cenowym stanowiącym załącznik do formularza "Oferta przetargowa".

4.5.3.)Główny kod CPV

39220000-0 - Sprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe oraz artykuły cateringowe

4.5.5.)Wartość części

33731,95 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

96091,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

123109,47 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

103867,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

UNIGASTRO sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 8992874627

7.3.3)Ulica

Strzelińska 45

7.3.4)Miejscowość

Żerniki Wrocławskie

7.3.5)Kod pocztowy

55-010

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

103867,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-07-15 do 2026-08-14

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

45443,83 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

63555,33 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

45443,83 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ProEquip sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 8943275074

7.3.3)Ulica

Karmelkowa 33-35 paw. 4

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

52-437

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

45443,83 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-07-15 do 2026-08-14

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39220000-0Sprzęt kuchenny, artykuły gospodars…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Opole prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opole.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 149 311 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39220000-0 (Sprzęt kuchenny. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: UNIGASTRO sp. z o.o. (Żerniki Wrocławskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.