Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
212 858 zł
Umowa zawarta
2 czerwca 2026
Okres realizacji
do 15 września 2026
Oferty w postępowaniu
14 ofertceny: 212 858 zł – 530 694 złodrzucone: 8wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ramach zadania ,,Budowa drogi gminnej 118013 L na odcinku 0+279 w miejscowości Rudnik Szlachecki od km 0+000 do km 0+279''

Zamawiający Gmina Wilkołaz (Wilkołaz Pierwszy, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ramach zadania ,,Budowa drogi gminnej 118013…”, wybierając ofertę wykonawcy PPTHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek,. Wartość umowy: 212 858 zł. Złożono 14 ofert.

Zamawiający: Gmina WilkołazWilkołaz Pierwszy, Lubelskie (powiat Kraśnicki →)opublikowano 10 czerwca 2026
Wartość umowy
212 858 zł
Liczba ofert
14 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PPTHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek (Chodel), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 212 857,81 zł (umowę zawarto 2 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 14 ofert; ceny wahały się od 212 857,81 zł do 530 693,74 zł. Odrzucono 8 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wilkołaz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431020204

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wilkołaz Pierwszy 9

1.5.2.)Miejscowość

Wilkołaz Pierwszy

1.5.3.)Kod pocztowy

23-212

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

(81) 821 20 01

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@wilkolaz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wilkolaz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a272b3c0-3d89-4f1d-9554-08c5af7b7e4e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ramach zadania ,,Budowa drogi gminnej 118013 L na odcinku 0+279 w miejscowości Rudnik Szlachecki od km 0+000 do km 0+279''

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a272b3c0-3d89-4f1d-9554-08c5af7b7e4e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00283453

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00050206/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa drogi gminnej nr 118013L- Rudnik Szlachecki (ok. 300 m)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00198339

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IG.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

450000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w ramach zadania ,,Budowa drogi gminnej 118013 L na odcinku 0+279 w miejscowości Rudnik Szlachecki od km 0+000 do km 0+279’’ obejmująca budowędrogi gminnej nr 118013L w miejscowości Rudnik Szlachecki na odcinku o długości 279 mb (od km 0+000 do km 0+279), na działkach nrewid. 36,37/1, 37/2, 38/1 38/11 położonych w obrębie geod. Rudnik Szlachecki.
2.Zamówienie jest realizowane w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych (FOGR)
3.Zaprojektowano do wykonania drogę odpowiadającą parametrom klasy D –jednopasową, dwukierunkową, o nawierzchni bitumicznej podstawowej szerokości 3,5 m z obustronnymi poboczami umocnionymi kruszywem łamanym szerokości po 0,75 m, o następujących założeniach:
klasa techniczna drogi gminnej D;
prędkość projektowa 30 km/godz;
kategoria obciążenia ruchem KR-1/KR-2
grupa nośności podłoża G1;
przekrój poprzeczny szlakowy;
podstawowa szerokość jezdni 3,50 m;
Pobocza dwustronne gruntowe szerokość 0,75 m.
4.Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 12 do SWZ z uwzględnieniem zapisów SWZ i umowy (załącznik nr 10 do SWZ).
5.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają w szczególności:
1)dokumentacja projektowa,
2)specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

14

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

14

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

12

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

212857,81 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

530693,74 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

212857,81 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPTHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

430228285

7.3.3)Ulica

Godów 1

7.3.4)Miejscowość

Chodel

7.3.5)Kod pocztowy

24-350

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

212857,81 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wilkołaz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wilkołaz Pierwszy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 212 858 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PPTHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek, (Chodel). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 14 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.