Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
747 784 zł
Umowa zawarta
29 maja 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 747 784 zł – 1 086 083 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie drogi gminnej nr 431916W – ul. Mostowej w miejscowości Czarna

Zamawiający Gmina Wołomin (Wołomin, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie drogi gminnej nr 431916W – ul.…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. Wartość umowy: 747 784 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina WołominWołomin, Mazowieckie (powiat Wołomiński →)opublikowano 10 czerwca 2026
Wartość umowy
747 784 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 kwietnia 2026

    Termin ofert: 28 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    10 czerwca 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. (Ostrów Mazowiecka), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 747 783,94 zł (umowę zawarto 29 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 747 783,94 zł do 1 086 082,82 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wołomin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013269640

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ogrodowa 4

1.5.2.)Miejscowość

Wołomin

1.5.3.)Kod pocztowy

05-200

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@wolomin.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wolomin.org

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/wolomin

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie drogi gminnej nr 431916W – ul. Mostowej w miejscowości Czarna

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3b1cbfb0-7f77-405b-8bc0-7f643612fe24

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00283440

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041157/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Budowa drogi ul. Mostowej na odcinku od drogi serwisowej DW 635 (plac do zawracania) do skrzyżowania z ul. Słowikową w Nowym Jankowie w Gminie Radzymin

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00193301

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie drogi gminnej nr 431916W – ul. Mostowej na odcinku od drogi serwisowej DW 635 (plac do zawracania) do skrzyżowania z ul. Słowikową w Nowym Jankowie w Gminie Radzymin oraz w imieniu Zamawiającego przygotuje zawiadomienie i zawiadomi właściwy organ nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy i przystąpieniu do użytkowania obiektu budowlanego bez sprzeciwu tego organu, a jeżeli okaże się to konieczne, przygotuje i wystąpi z wnioskiem i uzyska prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie w ramach zadania pn. „Budowa drogi gminnej nr 431916W – ul. Mostowej na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną b.n. – ul. Słowikową w miejscowości Nowy Janków (gmina Radzymin) do drogi serwisowej DW 635 (plac do zawracania) w miejscowości Czarna, gmina Wołomin”. Szczegółowy OPZ zawiera SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

747783,94 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1086082,82 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

747783,94 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7591002482

7.3.3)Ulica

Brokowska 37

7.3.4)Miejscowość

Ostrów Mazowiecka

7.3.5)Kod pocztowy

07-300

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne, roboty w zakresie budowy dróg, roboty wykończeniowe, instalowanie znaków drogowych

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

747783,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
788 292 zł
Próbka: 192 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 802 zł1 597 243 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 268 442 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 802 zł
Mediana
788 292 zł
Górny kwartyl
1 597 243 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wołomin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wołomin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 747 784 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. (Ostrów Mazowiecka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.