Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
445 300 zł
Umowa zawarta
10 czerwca 2026
Okres realizacji
50 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 445 300 zł – 553 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja energetyczna budynku magazynowo – administracyjnego w Mieście Darłowo

Zamawiający Gmina Miasto Darłowo (Darłowo, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja energetyczna budynku magazynowo – administracyjnego w Mieście Darłowo”, wybierając ofertę wykonawcy BIURO PROJEKTOWO-BUDOWLANE ANNA KULWAS. Wartość umowy: 445 300 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Miasto DarłowoDarłowo, Zachodniopomorskie (powiat Sławieński →)opublikowano 10 czerwca 2026
Wartość umowy
445 300 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BIURO PROJEKTOWO-BUDOWLANE ANNA KULWAS (DARŁOWO), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 445 299,90 zł (umowę zawarto 10 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 445 299,90 zł do 553 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 50 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Darłowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920937

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Tadeusza Kościuszki 9

1.5.2.)Miejscowość

Darłowo

1.5.3.)Kod pocztowy

76-150

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

943551248

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@darlowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.darlowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1302617

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja energetyczna budynku magazynowo – administracyjnego w Mieście Darłowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9077341a-eb35-42d0-b85d-ab82ab426c79

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00283243

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037708/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Modernizacja energetyczna budynku magazynowo - administracyjnego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00223648

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.6.2026 / EI.7013.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

406341,40 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
2.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na

1)wymianie stolarki okiennej – wg zestawienia i dokumentacji fotograficznej – okna kolor biały o współczynniku max U=0,9 W/(m2*K) – łączna powierzchnia okien 42,91 m2 – zał. nr 11 – zestawienie stolarki okiennej. Uwaga! Przed montażem wymiary sprawdzić na budowie. 2)wymianie stolarki drzwiowej zewnętrznej – wg zestawienia i dokumentacji fotograficznej – drzwi o współczynniku max U= 1,30 W/(m2*K) – łączna powierzchnia drzwi 14,07 m2 – zał. nr 12 - zestawienie stolarki drzwiowej. Przed montażem wymiary sprawdzić na budowie. 3)ociepleniu ścian zewnętrznych budynku styropianem gr. 15 cm o współczynniku lambda=0,032W/(m*K) wraz z kołkowaniem (4 szt./ m2) siatkowaniem i wyprawą elewacyjną w kolorze jasnoszarym – łączna powierzchnia ścian do docieplenia 356,80 m2. Elewację od ul. I Maja wykonać zgodnie z załączoną wizualizacją – plik pn. „Projekt elewacji od strony ul. I Maja”. Pozostałe ściany wykonać bez elementów ozdobnych. Dodatkowo wykonać cokół 0,5 m nad ziemią z wyprawą „mosaikputz” – kolor do uzgodnienia w trakcie elewacji. UWAGA! Obecnie na elewacji znajdują się kable i inna infrastruktura teletechniczna (patrz dokumentacja fotograficzna) . W trakcie robót należy z użytkownikiem uzgodnić likwidację lub pozostawienie w/w infrastruktury. 4)ociepleniu ościeży styropianem gr. 3 cm o współczynniku lambda=0,032W/(m*K), EPS 70 wraz z siatkowaniem i wyprawą elewacyjną w kolorze jasnoszarym – łączna powierzchnia ościeży do docieplenia ok. 25,0 m2; 5)montażu parapetów zewnętrznych wykonanych z blachy ocynkowanej gr. 0,50 mm w kolorze szarym / srebrnym – szerokość parapetów 25 cm – długość parapetów = szerokość okna + 10cm – łączna długość parapetów - 34,80 m – ilość parapetów 24 szt. 6)ociepleniu ściany zewnętrznej od wewnątrz płytami PIR gr. 12cm (ściana od rzeki Wieprzy) - lambda=0,026W/(m*K) wraz z osiatkowaniem i pomalowaniem – łączna powierzchnia ściany do docieplenia 37,05 m2; 7)dociepleniu stropodachu nad budynkiem (część piętrowa) poprzez izolację styropapą o gr. 25 cm - lambda=0,036W/(m*K), EPS 100 oraz wykonaniu nowego pokrycia dachowego z podwójnej papy termozgrzewalnej podkładowej oraz wierzchniego krycia o łącznej powierzchni ok. 108,0 m2 – papa podkładowa na bazie asfaltu modyfikowanego SBS, na osnowie poliestrowej gr. min. 5,2mm, papa wierzchniego krycia na bazie asfaltu modyfikowanego SBS, na osnowie poliestrowej gr. min. 5,2mm, posypka gruboziarnista. 8)wymianie obróbek blacharskich (ok. 30 m2) , rur spustowych (ok. 36 m) oraz rynien (ok. 85 m) – obróbki blacharskie, rury i rynny wykonane z blachy ocynkowanej gr. 0,50 mm kolor szary / srebrny; 9)ociepleniu przestrzeni podstropowych (na części parterowej budynku) poprzez wstrzyknięcie wełny celulozowej o gr. 30 cm – lambda 0,032 W/m*K o łącznej powierzchni 175 m2; 10)wymianie systemu centralnego ogrzewania poprzez demontaż i montaż. Ilość grzejników – łącznie 36 szt. wg załącznika Nr 10 – zestawienie grzejników, wraz z wymianą instalacji c.o. wraz z montażem głowic termostatycznych grzejnikowych – 36 szt. – rury ze stali węglowej therm (lub równoważne) prowadzone po ścianach, długości rur: - 28 mm – 100 m; - 22 mm – 80 m; - 15 mm – 60 m. 11)wymianie (budowa) węzła ciepłowniczego / rozdzielacza instalacji c.o. – proponowane miejsce na lokalizację węzła – pomieszczenie gospodarcze 1 -wg załączonego rzutu inwentaryzacji parteru. Rozdzielacz należy wykonać na dwie gałęzie: 1. Część biurowa. 2. Część magazynowa. Dodatkowo należy zamontować licznik ciepła firmy Kamstrup Multical Compact – producenta i nazwę urządzenia podano ze względu na kompatybilność obsługi przez dostawcę ciepła systemowego MPEC Darłowo. Uwaga! Materiały z rozbiórek i demontażu należy zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami szczegółowymi w tym zakresie na koszt Wykonawcy robót. Uwaga! Istotne elementy STWIORB służące wycenie i realizacji przedmiotu zamówienia zaimplantowano do „Dokumentacji do zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę” Zamawiający dodatkowo informuję, że w dniu 07 lipca 2025 r. Starosta Sławieński przyjął zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych polegających na ociepleniu budynku Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Darłowie w ramach projektu „Modernizacja energetyczna budynku magazynowo – administracyjnego MZBK w Darłowie”.

4.5.3.)Główny kod CPV

45320000-6 - Roboty izolacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

445299,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

553500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

445299,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BIURO PROJEKTOWO-BUDOWLANE ANNA KULWAS

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

4990299387

7.3.3)Ulica

WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO 16

7.3.4)Miejscowość

DARŁOWO

7.3.5)Kod pocztowy

76-150

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

445299,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

50 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45320000-6Roboty izolacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Darłowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Darłowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 445 300 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45320000-6 (Roboty izolacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BIURO PROJEKTOWO-BUDOWLANE ANNA KULWAS (DARŁOWO). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.