ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa odczynników do Pracowni Serologii Laboratorium SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim (Międzyrzec Podlaski, Lubelskie) prowadził postępowanie „Dostawa odczynników do Pracowni Serologii Laboratorium SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim”. Termin składania ofert minął 22 czerwca 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 604 052 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
22 czerwca 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin realizacji zamówienia jednostkowego12%Parametry oceniane - oryginalne/kompatybilne28%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresDostawy realizowane będą partiami, w formie zamówień cząstkowych, z terminem dostarczenia od 2 do 5 dni roboczych od złożenia zamówienia przez Zamawiającego, na koszt wykonawcy.

    Źródło: SWZ nr 24/2026/TP odczynniki serologia
  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia to dostawa odczynników laboratoryjnych do Pracowni Serologii Laboratorium SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim, przeznaczonych do aparatury diagnostycznej marki BioRad (m.in. ID-Certifuge 6 S, ID-Incubator 37SI), na okres 36 miesięcy.

    Źródło: SWZ nr 24/2026/TP odczynniki serologia
  • 3

    ZakresOdczynniki muszą mieć termin ważności nie krótszy niż 2/3 okresu podanego na opakowaniu w dniu dostawy, być oryginalnie zabezpieczone przez producenta i posiadać etykietę z danymi: nazwa wyrobu, data produkcji, termin ważności, warunki przechowywania, nazwa i adres producenta.

    Źródło: SWZ nr 24/2026/TP odczynniki serologia
  • 4

    ZakresMinimalny termin dostawy zamówienia jednostkowego to 5 dni roboczych, a wykonawca może zaoferować krótszy termin.

    Źródło: formularze do 24/2026/TP
  • 5

    ZakresZamawiający dopuszcza zaoferowanie produktów w innych opakowaniach niż określone w formularzu asortymentowo-cenowym, z przeliczeniem do wymaganej ilości i zaokrągleniem w górę do pełnych opakowań handlowych.

    Źródło: SWZ nr 24/2026/TP odczynniki serologia
  • 6

    ZakresWykonawca musi złożyć oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

    Źródło: formularze do 24/2026/TP
  • 7

    ZakresZamówienie realizowane jest dla Pracowni Serologii Laboratorium SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim (ul. Warszawska 2-4)

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W MIĘDZYRZECU PODLASKIM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000584484

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Warszawska 2-4

1.5.2.)Miejscowość

Międzyrzec Podlaski

1.5.3.)Kod pocztowy

21-560

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@spzozmc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.spzozmc.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa odczynników do Pracowni Serologii Laboratorium SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5ff28f60-130a-45f9-9218-cbbb4442fe22

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00282931

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00073740/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Dostawa odczynników do serologii

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-5ff28f60-130a-45f9-9218-cbbb4442fe22

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-5ff28f60-130a-45f9-9218-cbbb4442fe22

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
Szczegółowo określone w pkt. nr XI i nr pkt. XIV SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1.1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim, ul. Warszawska 2-4, 21-560 Międzyrzec Podlaski;
1.2. inspektorem ochrony danych osobowych w SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim jest pan Łukasz Struczyk, tel. 83/371-83-60,
poczta e-mail: iod@spzozmc.pl;
1.3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego
1.4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Prawo zamówień publicznych;
1.5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia;
1.6. obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
1.7. w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
1.8. posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

nie przysługuje Pani/Panu:
1. w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
3. na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

24/2026/TP

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników do Pracowni Serologii Laboratorium SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim. Odczynniki przeznaczone do posiadanej aparatury diagnostycznej DiaMed marka BioRad (ID-Certifuge 6 S, IDIncubator 37SI, ID-Pipetor FP-6, ID-Dispenser, ID-Working Table) zgodnie z obowiązującymi przepisami. Obejmuje dostawy
według asortymentu i w ilościach wskazanych w formularzu asortymentowo-cenowym (pakietu), stanowiącego załącznik do SWZ.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, szacunkową ilość, warunki, określono w załączniku do SWZ według asortymentu i w ilościach wskazanych w formularzu asortymentowo-cenowym pakietu, stanowiących załącznik do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Ocenie będą podlegać wyłącznie oferty nie podlegające odrzuceniu.
Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę, która uzyska największą liczbę punktów za wszystkie kryteria oceny łącznie.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin realizacji zamówienia jednostkowego

4.3.6.)Waga

12

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Parametry oceniane - oryginalne/kompatybilne

4.3.6.)Waga

28

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Oświadczenie o spełnianiu warunków postępowania, którego wzór stanowi
załącznik nr 3 do SWZ

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Dokumenty potwierdzające, że oferowane produkty posiadają dopuszczenie do obrotu i do używania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dokumenty typu: katalog, ulotka, strona z katalogu lub folderu, kartę danych technicznych wystawioną przez producenta wyrobu lub inny dokument opisujący oferowany produkt, deklaracja zgodności CE, karta charakterystyki substancji niebezpiecznych lub oświadczenia że dany odczynnik do takich substancji nie należy, celem potwierdzenia jego parametrów z opisem przedmiot zamówienia. Zamawiający wymaga, aby składane dokumenty zawierały nazwę producenta, nazwę produktu lub nr katalogowy, tak by możliwa była jego jednoznaczna identyfikacja z produktem zaoferowanym – dotyczy wszystkich pozycji w pakiecie.
Dokumenty jednoznacznie potwierdzające zaoferowanie odczynników oryginalnych / kompatybilnych do posiadanej aparatury diagnostycznej.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Dokumenty potwierdzające, że oferowane produkty posiadają dopuszczenie do obrotu i do używania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dokumenty typu: katalog, ulotka, strona z katalogu lub folderu, kartę danych technicznych wystawioną przez producenta wyrobu lub inny dokument opisujący oferowany produkt, deklaracja zgodności CE, karta charakterystyki substancji niebezpiecznych lub oświadczenia że dany odczynnik do takich substancji nie należy, celem potwierdzenia jego parametrów z opisem przedmiot zamówienia. Zamawiający wymaga, aby składane dokumenty zawierały nazwę producenta, nazwę produktu lub nr katalogowy, tak by możliwa była jego jednoznaczna identyfikacja z produktem zaoferowanym – dotyczy wszystkich pozycji w pakiecie.
Dokumenty jednoznacznie potwierdzające zaoferowanie odczynników oryginalnych / kompatybilnych do posiadanej aparatury diagnostycznej.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. Wypełniony Formularz Ofertowy - załącznik nr 1 do SWZ
2. wypełniony formularz asortymentowo cenowy stanowiący załącznik nr 2 do SWZ
3. pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie osoby lub osób podpisujących ofertę do reprezentowania Wykonawcy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii należy załączyć do oferty wraz z dokumentami potwierdzającymi możliwość
udzielenia pełnomocnictwa.
Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym). Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w
formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie (Dz. U. 2020 poz. 1192 z późn. zm.), które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej
kwalifikowanym podpisem, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego.
2. Oferta wraz z załącznikami musi być podpisana przez każdego partnera lub ustanowionego pełnomocnika.
3. Przepisy i wymagania dotyczące niepodlegania wykluczeniu z udziału w postępowaniu stosuje się odpowiednio do każdego Wykonawcy.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kopie dokumentów dotyczące każdego z tych Wykonawców są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub pełnomocnika.
5. Oświadczenie w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, którego wzór stanowi załącznik 3 do SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Szczegółowy zakres i warunki wprowadzenia zmian umowy określone w załączniku nr 4 do SWZ. Zakres możliwych zmian określony w par 7 wzoru umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-18 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-18 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
604 052 zł
Próbka: 167 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
274 082 zł1 296 225 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 022 144 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
274 082 zł
Mediana
604 052 zł
Górny kwartyl
1 296 225 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.