ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zagospodarowanie przestrzeni publicznych w miejscowości Brejdyny oraz miejscowości Krzywe, poprzez wykonanie wiaty oraz elementów małej architektury.

Zamawiający Powiat Mrągowski (Mrągowo, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Zagospodarowanie przestrzeni publicznych w miejscowości Brejdyny oraz miejscowości…”. Termin składania ofert minął 26 czerwca 2026, 09:00. Wadium: 1000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat MrągowskiMrągowo, Warmińsko-Mazurskie (powiat Mrągowski →)opublikowano 10 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 300 000 zł
Wadium
1000 zł
Termin składania ofert
26 czerwca 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    10 czerwca 2026

    Termin ofert: 26 czerwca 2026 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawców

    13 sierpnia 2026

    2 oferty2 wykonawców
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresWykonanie zagospodarowania plaży wiejskiej w Krzywe, w tym prac przygotowawczych, obszaru rekreacyjnego, paleniska, 3 hamaków, 4 leżaków (3 jednoosobowe, 1 dwuosobowy), 4 ławek, 1 kosza na śmieci, 1 lampy solarnej, 4 parasoli hawajskich oraz nasadzeń i pielęgnacji 122 sztuk zieleni, zgodnie z dokumentacją projektową.

    Źródło: Załącznik Nr 6a do SWZ - uszczegółowienie_cz. I
  • 2

    TerminTermin realizacji Części I to maksymalnie 2 miesiące od podpisania umowy, nie później niż do 16.10.2026, a Części II, 3 miesiące, nie później niż do 13.11.2026.

    Źródło: Formularz oferty
  • 3

    WarunkiWykonawca zobowiązany jest do posiadania doświadczenia, kwalifikacji oraz wyznaczenia kierownika budowy z uprawnieniami konstrukcyjno-budowlanymi, który opracuje plan BIOZ i oznakuje obiekt tablicami bhp.

    Źródło: Umowa_część II
  • 4

    RyzykoMinimalny okres gwarancji na prace to 36 miesięcy, z możliwością uzyskania dodatkowych punktów za 48 (20 pkt) lub 60 miesięcy (40 pkt).

    Źródło: Formularz oferty
  • 5

    ZakresPrzedmiot zamówienia to zagospodarowanie plaży wiejskiej w Krzywe (gm. Mrągowo) poprzez wykonanie wiaty i elementów małej architektury zgodnie z projektem zagospodarowania terenu autorstwa mgr inż. Mariusza Piórkowskiego oraz decyzją nr 2/2025 z 10.07.2025 r.

    Źródło: Umowa_część I
  • 6

    ZakresNadzór inwestorski sprawują: Monika Wadowska (Naczelnik Wydziału), Kamil Rozberg (Inspektor) oraz Inspektor nadzoru inwestorskiego, którego decyzje są wiążące dla Wykonawcy z możliwością złożenia zastrzeżeń w ciągu 3 dni roboczych.

    Źródło: Umowa_część I
  • 7

    ZakresWykonawca musi dostarczyć instrukcje obsługi i konserwacji wiaty i elementów małej architektury w języku polskim (papier + PDF) nie później niż w dniu zawiadomienia o zakończeniu robót.

    Źródło: Umowa_część I

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Mrągowski

1.3.)Oddział zamawiającego

Starostwo Powiatowe w Mrągowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510750373

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Królewiecka 60A

1.5.2.)Miejscowość

Mrągowo

1.5.3.)Kod pocztowy

11-700

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiat.mragowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.powiat.mragowo.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie przestrzeni publicznych w miejscowości Brejdyny oraz miejscowości Krzywe, poprzez wykonanie wiaty oraz elementów małej architektury.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-abd1757c-dd2f-4526-97d8-73dc26bc56b6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00282908

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00004711/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Zagospodarowanie przestrzeni publicznych w miejscowości Brejdyny oraz miejscowości Krzywe, poprzez wykonanie wiaty oraz elementów małej architektury

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Interwencja I.13.1 LEADER / Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność – Wdrażanie LSR – z wyłączeniem projektów grantowych objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 - 2027

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-abd1757c-dd2f-4526-97d8-73dc26bc56b6

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i organizacyjne
zostały szczegółowo opisane w SWZ przedmiotowego postępowania oraz Regulaminie Platformy e-Zamówienia.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia
4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej „RODO”) informujemy, że:
2. Administratorem danych osobowych (dalej ADO) jest Starosta Mrągowski, z siedzibą: Starostwo Powiatowe w Mrągowie, ul.
Królewiecka 60A, 11-700 Mrągowo, tel: +48 89 741 01 50, e-mail: starostwo@powiat.mragowo.pl.
3. W sprawach związanych z ochroną danych osobowych i realizacji praw dziecka, może Pan/i kontaktować się z Inspektorem
Ochrony Danych Osobowych (dalej IOD), za pomocą: poczty elektronicznej na adres: iod@powiat.mragowo.pl lub pisemnie na
adres: ul. Królewiecka 60A, 11-700 Mrągowo.
1) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym
postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji.
2) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w
oparciu o art. 74 ustawy P.Z.P.
3) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 P.Z.P. przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas
trwania umowy;
4) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisanych ustawy P.Z.P., związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
5) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22
RODO.

UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pełny opis w SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IZP.272.7.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zagospodarowanie plaży wiejskiej w miejscowości Krzywe, gm. Mrągowo.

Przedmiotowa część zamówienia zostanie wykonana zgodnie z projektem zagospodarowania terenu „Zagospodarowania plaży wiejskiej w miejscowości Krzywe”, opracowanym przez mgr inż. Mariusza Piórkowskiego, zgłoszeniem budowy obiektów małej architektury w ramach zagospodarowania plaży w miejscowości Krzywe z dnia 09.06.2025 r., decyzją nr 2/2025 z dnia 10 lipca 2025 r., znak: AB.6743.2.70.2025 przenoszącą na Powiat Mrągowski zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę.

W ramach części I zadania zagospodarowany zostanie teren publiczny – plaża wiejska, znajdująca się nad jeziorem Krzywe w miejscowości Krzywe, gm. Mrągowo. W ramach zamierzenia inwestycyjnego przewiduje się postawienie kosza na śmieci – 1 szt., montaż lampy solarnej – 1 szt., postawienie parasoli plażowych – 4 szt., wykonanie paleniska – 1 szt., ustawienie ławek – 4 szt., postawienie leżaków plażowych – 4 szt., postawienie hamaków – 3 szt., posadzenie drzew i krzewów – 122 szt.

Wykonawca zobowiązany jest do kierowania robotami budowlanymi przez osobę posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia, tj. posiada uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pełny opis w SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami
oceny ofert: 1) Cena [C] – waga kryterium 60 %; 2) Okres gwarancji – waga kryterium 40% .

UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pełny opis w SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa publicznego samorządowego placu wraz z elementami małej architektury oraz budowa wiaty rekreacyjnej na działce nr ew. 436/2 ob. Brejdyny.

Przedmiotowa część zamówienia zostanie wykonana zgodnie z projektem zagospodarowania terenu „Budowy publicznego samorządowego placu wraz z elementami małej architektury oraz budowy wiaty rekreacyjnej na działce nr ew. 436/2 obręb Brejdyny, gm. Piecki”, opracowanym przez mgr inż. Mariusza Piórkowskiego, zgłoszeniem budowy publicznego samorządowego placu wraz z elementami małej architektury oraz budowy wiaty rekreacyjnej na dz. nr ew. 436/2 w obr. Brejdyny, gm. Piecki, decyzją nr 1/2025 z dnia 10 lipca 2025 r., znak: AB. 6743.4.50.2025 przenoszącą na Powiat Mrągowski zgłoszenie robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę.

W ramach części II zadania zostanie dostarczona i zamontowana wiata drewniana pokryta gontem. Poza budową wiaty zaplanowano dostawę i ustawienie następującej małej architektury: ławo-stół – 2 szt. (umiejscowione pod wiatą), stojak na rowery wraz ze stacją naprawy rowerów – 1 szt., tablica informacyjna wykonana zgodnie z przepisami załącznika III do rozporządzenia 2022/129, opisanymi szczegółowo
w Księdze wizualizacji Logo Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027, opublikowanej na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – 1 szt., kosz na śmieci – 1 szt.

Wykonawca zobowiązany jest do kierowania robotami budowlanymi przez osobę posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia, tj. posiada uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pełny opis w SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami
oceny ofert: 1) Cena [C] – waga kryterium 60 %; 2) Okres gwarancji – waga kryterium 40% .

UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pełny opis w SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert:
a) oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 Ustawy Pzp - zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ;
2) Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym
niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia:
a) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w
rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą,
który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o
przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty
częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej
grupy kapitałowej – zgodnie z załącznikiem nr 3 do
SWZ,
b) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie
podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego – zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ,
c) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w
zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy
wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pełny opis w SWZ

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1) Wykonawcy wspólnie ubiegający się
o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które czynności wykonają poszczególni wykonawcy.
2) Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy).
Upoważnienie osób podpisujących ofertę musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do oferty. Oznacza to, że jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny wykonawcy, to do oferty należy
dołączyć stosowne pełnomocnictwo w formie oryginału lub kserokopii potwierdzonej notarialnie, ustanowione do reprezentowania wykonawcy/ów ubiegającego/ych się o udzielenie zamówienia publicznego. W przypadku składania oferty
wspólnej przez kilku przedsiębiorców (tzw. konsorcjum) członkowie muszą ustanowić
pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i
zawarcia umowy. Do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo, podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli każdego z członków.
UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pełny opis w SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Zamawiający żąda wniesienia wadium, w następującej wysokości

1) Dla części I zamówienia: 1 000,00 zł (słownie złotych: tysiąc i 00/100); 2) Dla części II zamówienia: 600,00 zł (słownie złotych: sześćset i 00/100 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 3. W przypadku przedłużenia terminu związania ofertą przedłuża się okres ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, wnosi nowe wadium na przedłużony okres związania ofertą. 4. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 5. Wadium wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr 85 1240 6292 1111 0011 3301 7075 z dopiskiem ,,Wadium – IZP.272.7.2026”. 6. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 ustawy Pzp, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 8. Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie, ale nie później niż 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności: 1) upływu terminu związania ofertą; 2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; 3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 9. Zamawiający, niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwróci wadium wykonawcy: 1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 2) którego oferta została odrzucona; 3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza; 4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin jego wniesienia. 10. Złożenie wniosku o zwrot wadium, o którym mowa ust. 9, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej. 11. Zamawiający zwróci wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. 12. Zamawiający zwróci wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pełny opis w SWZ.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale 10 ust. 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy działający wspólnie mogą wykazać spełnianie warunku dotyczącego uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, jeżeli co najmniej jeden z nich posiada te uprawnienia i zrealizuje usługi, do
których wykonania uprawnienia te są wymagane. W odniesieniu natomiast do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy działający wspólnie, mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy posiadają wymagane zdolności i faktycznie wykonają usługi.
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
5. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 4, które zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem - przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym
podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej.
7. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, w przypadku oświadczenia, o którym mowa w ust. 4, dokonuje wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia. Powyższą regulację należy rozumieć w ten sposób, że poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej oświadczenia, o którym mowa w ust. 4 ust. mogą dokonać wszyscy
wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ale także jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, który umocowany został do reprezentowania członków konsorcjum w postępowaniu.

UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pełny opis w SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie oraz na warunkach wskazanym w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załączniki nr 5a, 5b

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-26 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę za pomocą Platformy e-Zamówienia dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-26 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111291-4Roboty w zakresie zagospodarowania…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
300 000 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
206 895 zł426 469 zł
Rozstęp międzykwartylowy
219 574 zł
Źródło próbki
CPV 45111291· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
206 895 zł
Mediana
300 000 zł
Górny kwartyl
426 469 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 26.06.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiat Mrągowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mrągowo.
Tak. Wadium określono na 1000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111291-4 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.