Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
76 260 zł
Umowa zawarta
21 maja 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 76 260 zł – 259 001 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa konserwacji przeglądów oraz napraw systemu wentylacyjno-klimatyzacyjnego oraz urządzeń towarzyszących będących w użytkowaniu u Zamawiającego zlokalizowanych przy ul. Trylińskiego 18 w Olsztynie

Zamawiający InLife Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa konserwacji przeglądów oraz napraw systemu wentylacyjno-klimatyzacyjnego oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy RAFMAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 76 260 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
76 260 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy RAFMAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Łódź), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 76 260,00 zł (umowę zawarto 21 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 76 260,00 zł do 259 001,10 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

InLife Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001289340

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Trylińskiego 18

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-683

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pan.olsztyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.pan.olsztyn.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-49213ad5-348d-44a4-bd05-56b26c9c48ac

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Nauka

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa konserwacji przeglądów oraz napraw systemu wentylacyjno-klimatyzacyjnego oraz urządzeń towarzyszących będących w użytkowaniu u Zamawiającego zlokalizowanych przy ul. Trylińskiego 18 w Olsztynie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-49213ad5-348d-44a4-bd05-56b26c9c48ac

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00282443

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00619476/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Przegląd i serwis klimatyzacji i wentyalcji

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00163098

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-TP/U/2025/05/9-4

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

242912,70 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi konserwacji, przeglądów oraz napraw systemu wentylacyjno-klimatyzacyjnego oraz urządzeń towarzyszących będących w użytkowaniu u Zamawiającego, zlokalizowanych przy ul. Trylińskiego 18, 10-683 Olsztyn.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 4 i 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

76260,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

259001,10 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

76260,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

RAFMAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 528249363

7.3.3)Ulica

ul. Kresowa 31 lokal 2U

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

92-229

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

76260,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50730000-1Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
306 321 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
186 704 zł511 708 zł
Rozstęp międzykwartylowy
325 004 zł
Źródło próbki
CPV 50730000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
186 704 zł
Mediana
306 321 zł
Górny kwartyl
511 708 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

InLife Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 76 260 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50730000-1 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: RAFMAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.