Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
248 800 zł
Umowa zawarta
6 maja 2026
Okres realizacji
60 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 140 000 zł – 599 919 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 78% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi za wady na przedmiot zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie nasadzeń drzew i krzewów na terenie Gminy Goleszów

Zamawiający Gmina Goleszów (Goleszów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie nasadzeń drzew i krzewów na terenie Gminy Goleszów”, wybierając ofertę wykonawcy OBISYS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 248 800 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina GoleszówGoleszów, Śląskie (powiat Cieszyński →)opublikowano 9 czerwca 2026
Wartość umowy
248 800 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z SIWZ (oferta firmy AGRO-TECH Sp. z o.o. z Jaworzna).

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OBISYS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Podgórzyce), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 248 800,00 zł (umowę zawarto 6 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 140 000,00 zł do 599 919,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 60 miesiące.

  • 6

    Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Ślaskiego.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GOLESZÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182433

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 1 Maja 5

1.5.2.)Miejscowość

Goleszów

1.5.3.)Kod pocztowy

43-440

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

334790510

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@goleszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.goleszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2a42e786-8c99-4a4a-a0c8-083f9672ddde

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie nasadzeń drzew i krzewów na terenie Gminy Goleszów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2a42e786-8c99-4a4a-a0c8-083f9672ddde

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00281348

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00066567/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

2.3.1 Ochrona i regeneracja obszarów cennych przyrodniczo Aglomeracja Beskidzka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Ślaskiego

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00148289

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IK.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje dokonanie nasadzeń wybranych gatunków bylin, traw, drzew oraz wykonanie
nasadzeń roślinności w pojemnikach (trejaż). Nasadzenia wykonane zostaną w następujących lokalizacjach:
• działka nr 177/9, obręb Dzięgielów, ul. Lipowa w Dzięgielowie
• działki nr 2187/4 i 2187/5, obręb Goleszów, ul. Cieszyńska w Goleszowie
• działki nr 244/87, 244/90 i 244/89 obręb Bażanowice, ul. Szkolna w Bażanowicach
• działki nr 1258/27, 1258/49,1238/9, 1236/7, 3707/2, obręb Goleszów, ul. Łąkowa w Goleszowie.
Poniżej Zamawiający podaje informację uszczegóławiającą przedmiot zamówienia w kwestii wybranych gatunków
roślin:
• proponowane gatunki bylin i traw na pow. ok.180 m 2
- rozplenia japońska, hortensja bukietowa „Little Lime Jane”;
- szałwia omszona fioletowa
- czosnek ozdobny fioletowy (cebule)
- rozstaw roślin 30cmx30cm
• proponowane pnącza do nasadzeń w pojemnikach – trejaż
- glicynia biała, bluszcz pospolity”
- rozstaw roślin co 1 m,
- gatunki roślin winny być wieloletnie, uwzględniać usytuowanie działki (bliskość ciągów
komunikacyjnych, parkingu), odporność na trudne warunki miejskie (zasolenie, susza,
nasłonecznienie)
- podłoże pod nasadzenia należy odpowiednio przygotować, tj. zaprawić ziemią urodzajną, dołki
pod krzewy powinny mieć rozmiary dostosowane do bryły korzeniowej; po nasadzeniu rośliny obficie
podlać,
• proponowane drzewa do nasadzeń około 150 sztuk, obwód 10-12 cm na wysokości 100 cm wraz z
opalikowaniem (min. 3 paliki na jedną sztukę drzewa)
- wiśnia piłkowana
- buk pospolity
- lipa drobnolistna
- klon zwyczajny
- klon jawor
- jarząb pospolity
- głóg pośredni
- śliwa wiśniowa
- głóg jednoszyjkowy lub dwuszyjkowy
- miłorząb japoński
- katalp
Skład gatunkowy nasadzeń winien być dobrany do warunków siedliskowych i mieć odzwierciedlenie w
przywołanym składzie gatunkowym. Z uwagi na warunki miejscowe zamawiający wymaga aby drzewka były
zabezpieczone palikami. Przedmiotowe rośliny powinny być w dobrej kondycji a ich system korzeniowy winien
zapewnić ich utrzymanie się i dalszy wzrost.
Wady niedopuszczalne sadzonek:
- silne uszkodzenia mechaniczne,
- ślady żerowania szkodników,
- oznaki chorobowe,
- zwiędnięcia i pomarszczenia kory na korzeniach i częściach naziemnych,
- martwice i pęknięcia kory,
- uszkodzenia pąka szczytowego przewodnika,
- uszkodzenie lub przesuszenie bryły korzeniowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

03450000-9 - Produkty szkółek leśnych

77211600-8 - Sadzenie drzew

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

140000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

599919,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

248800,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OBISYS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 529968893

7.3.3)Ulica

1A

7.3.4)Miejscowość

Podgórzyce

7.3.5)Kod pocztowy

66-010

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

248800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77310000-6Usługi sadzenia roślin oraz utrzyma…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
677 342 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
255 492 zł2 265 371 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 009 879 zł
Źródło próbki
CPV 77310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
255 492 zł
Mediana
677 342 zł
Górny kwartyl
2 265 371 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Goleszów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Goleszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 248 800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77310000-6 (Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OBISYS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Podgórzyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.