Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
265 911 zł
Umowa zawarta
14 maja 2026
Okres realizacji
360 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 265 911 zł – 389 568 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena95%Termin realizacji zamówienia podstawowego5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa odzieży i obuwia roboczego.

Zamawiający Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia (Zielonka, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa odzieży i obuwia roboczego”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Produkcji Pościeli "Świt" Izabela Wintoniak. Wartość umowy: 265 911 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
265 911 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Produkcji Pościeli "Świt" Izabela Wintoniak (Zielona Góra), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 265 911,37 zł (umowę zawarto 14 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 265 911,37 zł do 389 568,35 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 360 dni.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło dostawy odzieży i obuwia roboczego dla Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce, bez podziału na części.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

WOJSKOWY INSTYTUT TECHNICZNY UZBROJENIA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010153990

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 7

1.5.2.)Miejscowość

Zielonka

1.5.3.)Kod pocztowy

05-220

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

witu@witu.mil.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.witu.mil.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/witu

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Instytut Badawczy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa odzieży i obuwia roboczego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6a7961c3-0e87-4211-9e40-aa11cef8179e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00280009

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00182480

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/8/26/WZ/ZOL/16/001/02

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży i obuwia roboczego. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia określono w Opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik Nr 1 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projekcie postanowień umowy – Załącznik Nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

265911,37 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

389568,35 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

265911,37 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Produkcji Pościeli "Świt" Izabela Wintoniak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9290097098

7.3.4)Miejscowość

Zielona Góra

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

265911,37 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

360 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wartość umowy: 265 911,37 zł brutto, w tym:
- zamówienie podstawowe wynosi 214 115,45 zł brutto,
- prawo opcji wynosi 51 795,92 zł. brutto.

Okres realizacji umowy:
Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia Przedmiotu własnym transportem na własny koszt i własną odpowiedzialność do siedziby Zamawiającego w terminie:
1) 21 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy w zakresie podstawowym zamówienia;
2) 7 dni kalendarzowych od daty złożenia oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji w danym zakresie – w zakresie prawa opcji.
Biorąc pod uwagę zastrzeżoną możliwość skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji (zgodnie z § 1 ust. 3) maksymalny termin obowiązywania niniejszej umowy (również w przypadku uruchomienia prawa opcji) to 360 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy lub do wyczerpania kwoty całkowitego wynagrodzenia brutto (w zależności od tego, które ze zdarzeń wystąpi pierwsze).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

18100000-0Odzież branżowa, specjalna odzież r…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 270 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
157 290 zł475 983 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 693 zł
Źródło próbki
CPV 18100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
157 290 zł
Mediana
219 270 zł
Górny kwartyl
475 983 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zielonka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 265 911 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 18100000-0 (Odzież branżowa. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Produkcji Pościeli "Świt" Izabela Wintoniak (Zielona Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.