Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Postępowanie unieważnione zostało na podst. art. 255 pkt 3 ustawy PZP, zgodnie z którym "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty". W przedmiotowym postępowaniu do Zamawiającego wpłynęło 7 ofert. Ceny złożonych ofert przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 14 700 000,00 zł. Jednocześnie Zamawiaj

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
7 ofertwszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Nasielsku Etap I

Zamawiający Gmina Nasielsk (Nasielsk, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Nasielsku Etap I”. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina NasielskNasielsk, Mazowieckie (powiat Nowodworski →)opublikowano 9 czerwca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Postępowanie unieważnione zostało na podst. art. 255 pkt 3 ustawy PZP, zgodnie z którym "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    Przetarg przeprowadzono w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy Pzp.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA NASIELSK

1.3.)Oddział zamawiającego

Wydział Inwestycji, Zamówień Publicznych i Programów Strukturalnych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130377899

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Elektronowa 3

1.5.2.)Miejscowość

Nasielsk

1.5.3.)Kod pocztowy

05-190

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@nasielsk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nasielsk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1266332

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Nasielsku Etap I

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2b453ff5-fade-43b6-8fef-3508a2586426

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00279893

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00081822/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Nasielsku Etap I

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Niniejsze zamówienie jest współfinansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Priorytet II „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza”, Działanie 2.5 „Gospodarka wodno-ściekowa”, Typ projektów: „Porządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00201012

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych obejmujących zadanie pn

„Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Nasielsku Etap I”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Programie Funkcjonalno – Użytkowym stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45252100-9 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45000000-7 - Roboty budowlane

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie unieważnione zostało na podst. art. 255 pkt 3 ustawy PZP, zgodnie z którym "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty". W przedmiotowym postępowaniu do Zamawiającego wpłynęło 7 ofert. Ceny złożonych ofert przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 14 700 000,00 zł. Jednocześnie Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, dlatego postępowanie należało unieważnić.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

15060489,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

20282700,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45252100-9Roboty budowlane w zakresie zakładó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nasielsk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nasielsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45252100-9 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.