Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
444 414 zł
Umowa zawarta
1 czerwca 2026
Okres realizacji
84 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 444 414 zł – 1 141 440 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja pomieszczeń sali gimnastycznej z zapleczem budynku Szkoły Podstawowej w Bolechowie-Osiedlu

Zamawiający Gmina Czerwonak (Czerwonak, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja pomieszczeń sali gimnastycznej z zapleczem budynku Szkoły Podstawowej w…”, wybierając ofertę wykonawcy NORMAX JANUSZ NORKIEWICZ. Wartość umowy: 444 414 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina CzerwonakCzerwonak, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 9 czerwca 2026
Wartość umowy
444 414 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    30 kwietnia 2026

    Termin ofert: 19 maja 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    09 czerwca 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono co najmniej dwie oferty, jedna z nich została odrzucona jako nieodpowiadająca warunkom zamówienia.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NORMAX JANUSZ NORKIEWICZ (Promnice), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 444 413,99 zł (umowę zawarto 1 czerwca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 444 413,99 zł do 1 141 440,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 84 dni.

  • 6

    Przetarg dotyczył kompleksowej modernizacji sali gimnastycznej wraz z zapleczem, w tym robót rozbiórkowych, tynkarskich, malarskich, instalacyjnych (elektryka, woda, kanalizacja) oraz montażu drzwi i okien.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZERWONAK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258744

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Źródlana 39

1.5.2.)Miejscowość

Czerwonak

1.5.3.)Kod pocztowy

62-004

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bz@czerwonak.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czerwonak.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://czerwonak.ezamawiajacy.pl/pn/CZERWONAK/demand/285698/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja pomieszczeń sali gimnastycznej z zapleczem budynku Szkoły Podstawowej w Bolechowie-Osiedlu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f72e9e60-1448-4935-b87a-d49f0639fda7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00279850

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00019643/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Modernizacja Sali gimnastycznej szkoły w Bolechowie Osiedlu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00224122

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZ.271.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

652405,86 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja pomieszczeń sali gimnastycznej z zapleczem budynku Szkoły Podstawowej w Bolechowie Osiedlu, zgodnie z załączoną dokumentacją projektową.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) modernizację sali gimnastycznej:
a) modernizację ścian: skucie uszkodzonych tynków do wysokości 2m, wykonanie nowych wypraw tynkarskich, szpachlowanie i malowanie ścian w całym pomieszczeniu,
b) wykonanie adaptacji akustycznej sali: montaż sufitów akustycznych, podwieszanych oraz paneli akustycznych na ścianie za drabinkami,
c) modernizację podłogi sportowej, czyszczenie i impregnację – zgodnie z technologią wykonania podłogi,
d) przebudowę instalacji oświetlenia – wymianę okablowania i opraw na oprawy LED oraz oświetlenia ewakuacyjnego,
e) demontaż i wymianę drzwi wejściowych sali,
f) demontaż i wymianę drabinek sportowych.
2) modernizację zaplecza szatniowo-sanitarnego:
a) wyburzenia ścian działowych w toaletach oraz skucie tynków, okładzin ściennych i posadzek w obrębie toalet, szatni i komunikacji,
b) demontaż instalacji elektrycznych, oświetlenia, wodnych, kanalizacji sanitarnych i wyposażenia w obrębie modernizowanych pomieszczeń,
c) grzejniki w korytarzu, szatniach i toaletach do demontażu i wymiany wraz z instalacją c.o. w obrębie modernizowanych pomieszczeń,
d) demontaż stolarki drzwiowej,
e) wykonanie nowych ścian działowych – odtworzenie funkcji pomieszczeń (szatnia dla dziewcząt i chłopców, pomieszczenia nauczyciela w-f, toalety z natryskami, pomieszczenie magazynowe na sprzęt sportowy) z zachowaniem wymaganych przepisami wielkości pomieszczeń w obrębie toalet,
f) zamurowanie otworów drzwiowych pomiędzy szatniami i korytarzem, oraz wykonanie nowych otworów o wymaganych wymiarach zgodnie z W.T.,
g) wkucie instalacji prowadzonych natynkowo (i/lub prowadzenie w zamkniętych nowych korytach kablowych – dotyczy instalacji logicznych i elektrycznych – w uzgodnieniu z Zamawiającym),
h) wymianę okładzin ścian i sufitów korytarza, szatni, toalet, pom. nauczycielskiego, magazynu na sprzęt sportowy, wykonanie sufitów podwieszanych w toaletach,
i) wykonanie posadzek i podłóg toalet, szatni i pom. nauczycielskiego w-f, magazynu i korytarza,
j) wymianę instalacji wodnokanalizacyjnych, wentylacji wraz z wymianą wyposażenia i urządzeń,
k) wymianę instalacji elektrycznej gniazd wtykowych pomieszczeń oraz oświetlenia ogólnego i ewakuacyjnego w obrębie korytarza i zaplecza sali.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

444413,99 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1141440,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

444413,99 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NORMAX JANUSZ NORKIEWICZ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7861183129

7.3.4)Miejscowość

Promnice

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

444413,99 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

84 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czerwonak prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czerwonak.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 444 414 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NORMAX JANUSZ NORKIEWICZ (Promnice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.