Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
29 645 zł
Umowa zawarta
3 czerwca 2026
Okres realizacji
do 3 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa 5500 litrów oleju opałowego lekkiego dla potrzeb Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem oraz Domku Myśliwskiego w Mucznem

Zamawiający Nadleśnictwo Stuposiany (Stuposiany, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa 5500 litrów oleju opałowego lekkiego dla potrzeb Centrum Promocji Leśnictwa w…”, wybierając ofertę wykonawcy Trans-Steyr Transport Towarowy Franciszek Krajewski. Wartość umowy: 29 645 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Nadleśnictwo StuposianyStuposiany, Podkarpackie (powiat Bieszczadzki →)opublikowano 3 czerwca 2026
Wartość umowy
29 645 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 czerwca 2026

    1 oferta1 wykonawca
  2. Wykonanie umowy

    08 czerwca 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Trans-Steyr Transport Towarowy Franciszek Krajewski (Baligród).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 29 645,00 zł (umowę zawarto 3 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    Zamówienie zostało udzielone w trybie z wolnej ręki bez ogłoszenia, z uzasadnieniem konieczności zachowania ciągłości ogrzewania obiektów i ryzyka awarii kotłów przy wyczerpaniu zapasu oleju.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

NADLEŚNICTWO STUPOSIANY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370014538

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1A

1.5.2.)Miejscowość

Stuposiany

1.5.3.)Kod pocztowy

38-713

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

stuposiany@krosno.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-stuposiany

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa 5500 litrów oleju opałowego lekkiego dla potrzeb Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem oraz Domku Myśliwskiego w Mucznem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f874b5f4-031c-4f30-ba81-aaaf93ace435

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00275934

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

W celu zachowania ciągłości działalności prowadzonej w Domku Myśliwskim w Mucznem i CPL w Mucznem oraz w celu niedopuszczenia do paraliżu obiektów, niezbędne jest zamówienie oleju opałowego, który jest używany do podgrzewania wody oraz ogrzewania budynków.
W celu zabezpieczenia najpilniejszych, bieżących potrzeb Zamawiającego oraz ze względów technologicznych (brak możliwości wyczerpania zapasu oleju w zbiornikach „do zera”, z uwagi na potencjalne zapowietrzenie instalacji paliwowej, a tym samym możliwość wystąpienia awarii kotłów) niezbędne jest zlecenie zamówienia z wolnej ręki. Dodatkowo brak jest możliwości precyzyjnego zaplanowania faktycznego zużycia oleju, gdyż wynika ono z wielu czynników: warunków pogodowych, ilości gości, zużycia cieplej wody.
Powyższe zdarzenie miało charakter nagły i absolutnie niezależny od Zamawiającego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA..270.1.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)ilość – 5500 litrów; 2) Miejsce dostawy

Domek Myśliwski – Muczne 9, 38-713-Lutowiska, Centrum Promocji Leśnictwa – Muczne 2, 38-713-Lutowiska. 3) Dostarczana ilość oleju opałowego winna być fakturowana zgodnie z objętościowym systemem sprzedaży paliw opartym na m3 w temperaturze referencyjnej 15o C 4) Olej opałowy lekki L-1 musi spełniać standardy jakościowe określone w PN-C-96024:2020-12 Przetwory naftowe - oleje opałowe /dla gatunku L-1, co powinno być odzwierciedlone w formie certyfikatu (świadectwa) jakości dostarczonego razem z każdą partią dostawy oleju. 5) Olej opałowy lekki L-1 musi być zgodny z polskimi normami oraz Rozporządzeniem Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U z 2016 poz. 2008), Rozporządzeniem Ministra Energii z dnia 1 marca 2017 r. w sprawie metod badania jakości lekkiego oleju opałowego, ciężkiego oleju opałowego oraz oleju do silników statków żeglugi śródlądowej (tj.: Dz.U. z 2017r. poz. 584), Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. 2022 r., poz. 2633), ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2018 poz. 755). 6) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość dostarczonego oleju opałowego. 7) Minimalne parametry jakie musi spełniać olej opałowy lekki: a) Wartość opałowa min. 42,6 MJ/kg; b) Gęstość w temp. 15 0C max. 860 kg/m3; c) Temperatura zapłonu powyżej 56 0C; d) Lepkość kinematyczna w temperaturze 20 0C max 6,00 mm2/s; e) Zawartość siarki max 0,1 % (m/m). 8) Olej opałowy należy dostarczać cysternami samochodowymi, wyposażonymi w końcówki wlewowe z zalegalizowanym „odmierzaczem” w jednostkach miary – litr, posiadające ważne cechy legalizacyjne urządzenia wydawcze - pompy oraz drukarki - wskazujące dokładną ilość wydanego oleju opałowego w temperaturze referencyjnej + 15 oC (urządzenia wydawcze powinny także posiadać świadectwa legalizacyjne wydane przez Urząd Miar i Wag). 9) Olej opałowy będzie dostarczany z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów regulujących przewóz materiałów niebezpiecznych według ADR. 10)Olej opałowy będzie dostarczany cysternami na koszt Wykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

29645,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

29645,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

29645,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Trans-Steyr Transport Towarowy Franciszek Krajewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6880041803

7.3.3)Ulica

Kazimierza Wielkiego 43

7.3.4)Miejscowość

Baligród

7.3.5)Kod pocztowy

38-606

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

29645,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-03

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Stuposiany prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stuposiany.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 29 645 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Trans-Steyr Transport Towarowy Franciszek Krajewski (Baligród). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.