Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 892 od skrzyżowania z DW897 do granicy państwa” w ramach zadania „Łączymy Pogranicze Karpat Wschodnich”.

Zamawiający Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich (Rzeszów, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „„Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 892 od skrzyżowania z DW897 do granicy państwa” w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Podkarpacki Zarząd Dróg WojewódzkichRzeszów, Podkarpackieopublikowano 3 czerwca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 382 335 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

PODKARPACKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690587670

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 19A

1.4.2.)Miejscowość

Rzeszów

1.4.3.)Kod pocztowy

35-105

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@pzdw.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.pzdw.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-62856f7c-2cce-4118-aacc-dad28fb2e955

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00273861

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-06-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00619182

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie jest współfinansowane z programu: Interreg Polska - Słowacja 2021-2027.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 892 od skrzyżowania z DW897 do granicy państwa” w ramach zadania „Łączymy Pogranicze Karpat Wschodnich”.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Planowane zadanie polegać będzie na modernizacji drogi wojewódzkiej nr 892 Zagórz – Komańcza - Radoszyce - Gr Państwa) na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 897 w Radoszycach km 28+720 do Granicy Państwa w 33+883 długość 5,163km.
Droga wojewódzka Nr 892 Radoszyce – Granica Państwa znajduje się na terenie gminy Komańcza (województwo podkarpackie) a jej modernizacja polega na odnowie warstwy ścieralnej nawierzchni bitumicznej wraz z wzmocnieniem konstrukcji drogi, w związku z planowaną rewitalizacją przejścia granicznego Radoszyce – Palota pomiędzy Polską a Słowacją.
Zakres robót i prac projektowych został określony w Rozdziale III SWZ wraz z załącznikami oraz w Specyfikacji Warunków Zamówienia i obejmuje m.in.:
W zakresie prac projektowych:
• opracowanie i uzgodnienie niezbędnych z punktu widzenia Wykonawcy i wynikających z jego potrzeb projektów wykonawczych oraz wymaganych projektów technologicznych na podstawie dokumentów zamieszczonych w SWZ, tj. m.in. dokumentacji projektowej, zgłoszeniem budowy, decyzji, opinii, uzgodnień, warunków technicznych oraz innych dokumentów i instrukcji,
• pozytywnego uzgodnienia ww. dokumentacji przez Zamawiającego oraz przez właściwych operatorów i gestorów sieci,
• dokonanie aktualizacji/prolongaty warunków technicznych i uzyskanie wszelkich innych warunków technicznych/decyzji/pozwoleń/uzgodnień w przypadku wprowadzonych zmian,
• opracowanie, uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu oraz aktualizacja i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu,
• opracowanie planu BIOZ, PZJ, projektów technologicznych i innych dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia oraz prowadzenia robót budowlanych
w zakresie robót budowlanych:
1. Roboty nawierzchniowe obejmujące:
• frezowanie wyrównawcze istniejących warstwy bitumicznej ścieralnej,
• wykonanie wzmocnienia istniejącej konstrukcji jezdni przy użyciu geosyntetyków (w miejscach koniecznych),
• wykonanie warstwy wiążącej/wyrównawczej z betonu asfaltowego,
• wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego,
2. Ścinanie i uzupełnieniu poboczy kruszywem/destruktem wraz ze skropieniem emulsją asfaltową,
3. Roboty w obrębie przepustów polegające na:
• wymianie uszkodzonych elementów konstrukcyjnych,
• oczyszczeniu elementów betonowych z roślinności, zanieczyszczeń i krzaków,
• uzupełnieniu ubytków w betonie,
• uszczelnieniu pęknięć zaprawą PCC,
• oczyszczeniu części przelotowej przepustu z namułu,
• oczyszczeniu krat na studniach wpadowych.
4. Remont istniejących skrzyżowań drogowych wraz z wymianą nawierzchni dróg w ich obrębie bez zmiany typu skrzyżowania (zakres prac jak w pkt. 1),
5. Nawiązanie wysokościowe istniejących zjazdów do nowej niwelety drogi oraz oczyszczenie przepustów pod zjazdami,
6. Oczyszczenie istniejących rowów drogowych;
• z roślinności i namułu,
• naprawa istniejących umocnień rowów drogowych wraz z uzupełnieniem umocnień w miejscach rozmywania dna i skarp rowów.
7. Wykonawca opracuje, uzgodni i wdroży tymczasową i stałą organizację ruchu na przedmiotowym odcinku drogi wojewódzkiej. Oznakowanie poziome należy wykonać w technologii malowania grubowarstwowego.
8. Stabilizacja pasa drogowego.
9. Inne prace o charakterze przygotowawczym, pomocniczym i porządkującym.
10. Montaż tablic informacyjnych i pamiątkowych na własny koszt zgodnie z wytycznymi programu Interreg Polska-Słowacja 2021-2027
11. Wykonywanie badań i nadzorów specjalistycznych

Opis Przedmiotu Zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawiera opracowanie Dokumentacja Techniczna, STWiORB, Przedmiar robót i OPZ stanowiące Załącznik do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233121-3 - Roboty w zakresie budowy dróg głównych

45243510-0 - Budowa nasypów

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

370456325

4.3.3.)Ulica

Al. Wojska Polskiego

4.3.4.)Miejscowość

Sanok

4.3.5.)Kod pocztowy

38-500

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

5720530,52 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00251376/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-05-19

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

4

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

zmiana podziału ceny kontraktowej na lata

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przesunięcie całości kwoty płatności z 2026r. na 2025r. wynoszącej 2 288 212,21 z uwagi na szybkie tempo realizacji robót - rozliczenie pozostałej kwoty kontraktowej w 2025r. (tj. 5 720 530,52)

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

zwiększenie wynagrodzenia Wykonawcy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Konieczność wykonania robót wykraczających poza zakres podstawowy Umowy co spowodowało zwiększenie wartości wynagrodzenia Wykonawcy o kwotę 80 432,79 zł brutto. Szczegółowy opis zawiera protokół konieczności nr 2 z dnia 03.12.2025r.

5.4.6.)Wartość zmiany

80432,79

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

zmiana umowy dotycząca sposobu fakturowania

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wdrożenie Krajowego Systemu e-faktur (KSeF).
Szczegółowy opis zawiera Protokół konieczności z 16.01.2026r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

1.Zwiększenie wartości wynagrodzenia Wykonawcy o 7 874,46 zł brutto
2. Zwiększenie wartości wynagrodzenia Wykonawcy o 627 300,00 zł brutto

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Ad.1. Wprowadzenie dodatkowych elementów oznakowania pionowego i poziomego. Szczegółowy opis zawiera Protokół konieczności nr 4 z 23.03.2026r.
Ad.2. Wykonanie zatoki postojowej - miejsca do kontroli granicznej na kierunku wjazdowym ze Słowacji do Polski. Szczegółowy opis zawiera Protokół konieczności nr 5 z 23.03.2026r.

5.4.6.)Wartość zmiany

635174,46

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

6682901,54 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zamawiający zgodnie z art 95 ust 1 Pzp wymagał zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, ale nie skorzystał z uprawnienia do kontroli

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 335 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 745 zł2 032 288 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 832 543 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 745 zł
Mediana
382 335 zł
Górny kwartyl
2 032 288 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.