Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Dostawa leku Entrectynib z programu lekowego B6 dla potrzeb Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej

Zamawiający Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej (Bystra, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Dostawa leku Entrectynib z programu lekowego B6 dla potrzeb Centrum Pulmonologii i…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 2 211 951 zł
Konkurencyjność
~5,5 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000640923

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

J. Fałata 2

1.4.2.)Miejscowość

Bystra

1.4.3.)Kod pocztowy

43-360

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@szpitalbystra.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpitalbystra.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6867e488-14be-4469-9158-3222802f5106

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00272962

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-06-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00568707

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa leku Entrectynib z programu lekowego B6 dla potrzeb Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa leku Entrectynib dla potrzeb pacjentów zakwalifikowanych do leczenia w ramach programu B6 w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej, którego szczegółowy opis i ilości zostały określone w Zał. nr 2 do SWZ – formularz asortymentowo-cenowy

Oferowany lek będący produktem leczniczym w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne winien posiadać aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w rozumieniu Prawa farmaceutycznego.

Szczegółowe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia zostały określone w SWZ w rozdz. II ust. 1 oraz w projekcie umowy - Zał. nr 6 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

33600000-6 - Produkty farmaceutyczne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

33652100-6 - Środki przeciwnowotworowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-12-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

175 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Roche Polska Sp. z o. o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

010397308

4.3.3.)Ulica

ul. Domaniewska 28

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

02-672

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

249804,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00597578/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-21

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Strony postanowiły zawrzeć aneks zważywszy na zaistnienie i wykazanie przesłanek, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w zw. z § 6 ust. 1 pkt 4 Umowy nr EZP-204/2025,

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Strony wprowadzają następujące zmiany do Umowy nr EZP-204/2025:
1) treść załącznika nr 1 do umowy – w zakresie Pakiet– LEK PROGRAM B6 (Entrectynib) w pozycji nr 1 (ENTRECTYNIB 200mg) w:
− kolumnie nr 5 (Szacunkowa ilość opakowań) wskazaną tam ilość „18” zmienia się na „27”;
− kolumnie nr 8 (Ilość opakowań) wskazaną tam ilość „18” zmienia się na „27”.
2) §2 ust. 1 Umowy, który otrzymuje brzmienie:
„Szacunkowa łączna wartość umowy stanowi kwotę 346 950,00 zł netto, czyli 374 706,00 zł brutto (słownie: trzysta siedemdziesiąt cztery tysiące siedemset sześć złotych 00/100).”

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

124902

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33600000-6Produkty farmaceutyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 211 951 zł
Próbka: 260 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
464 550 zł9 425 859 zł
Rozstęp międzykwartylowy
8 961 309 zł
Źródło próbki
CPV 33600000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
464 550 zł
Mediana
2 211 951 zł
Górny kwartyl
9 425 859 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bystra.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33600000-6 (Produkty farmaceutyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.