Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM” Tomasz Wojtas i Elektromontaż Rzeszów S.A

Wartość umowy
614 933 zł
Umowa zawarta
1 czerwca 2026
Okres realizacji
130 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 614 933 zł – 809 751 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont drogi gminnej publicznej ul. Warneńczyka w Mielcu

Zamawiający Urząd Miejski w Mielcu (Mielec, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Remont drogi gminnej publicznej ul. Warneńczyka w Mielcu”, wybierając ofertę wykonawcy Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Wartość umowy: 614 933 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Urząd Miejski w MielcuMielec, Podkarpackie (powiat Mielecki →)opublikowano 2 czerwca 2026
Wartość umowy
614 933 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 kwietnia 2026

    Termin ofert: 6 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 czerwca 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Odrzucono jedną ofertę z powodu niezgodności z SIWZ (braku wymaganych oświadczeń o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu).

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (Mielec), wspólnie z: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM” Tomasz Wojtas i Elektromontaż Rzeszów S.A.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 614 932,58 zł (umowę zawarto 1 czerwca 2026 r.).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 130 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

URZĄD MIEJSKI W MIELCU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000524708

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Żeromskiego 26

1.5.2.)Miejscowość

Mielec

1.5.3.)Kod pocztowy

39-300

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@um.mielec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.mielec.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://przetargi.um.mielec.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont drogi gminnej publicznej ul. Warneńczyka w Mielcu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-32342551-e7ec-44c7-899f-a159f8203c30

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00272126

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00063946/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.15 Przebudowa ul. Warneńczyka - III etap

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00207448

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont drogi gminnej publicznej na odcinku około 200m- obejmujący swym zakresem remont nawierzchni jezdni, remont chodników, remont zatok parkingowych, wymianę oświetlenia ulicznego, remont kanalizacji deszczowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

614932,58 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

809751,14 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

614932,58 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM” Tomasz Wojtas i Elektromontaż Rzeszów S.A.,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8171396575

7.3.3)Ulica

ul. Wolności 44

7.3.4)Miejscowość

Mielec

7.3.5)Kod pocztowy

39-300

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

614932,58 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

130 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 191 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
327 603 zł1 599 385 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 271 782 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
327 603 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 599 385 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Miejski w Mielcu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mielec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 614 933 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (Mielec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.