ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa retraktorów ran chirurgicznych.

Zamawiający Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa retraktorów ran chirurgicznych”. Termin składania ofert minął 12 czerwca 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Instytut Gruźlicy i Chorób PłucWarszawa, Mazowieckieopublikowano 2 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 803 670 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
12 czerwca 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,8 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresZamówienie dotyczy dostawy jednorazowych retraktorów ran chirurgicznych, złożona oferta musi obejmować produkty gotowe do natychmiastowego użycia w salach operacyjnych, bez konieczności sterylizacji przez zamawiającego.

  • 2

    ZakresOgłoszenie nie podaje szacowanej wartości zamówienia ani ilości retraktorów, co oznacza, że wykonawca musi samodzielnie oszacować skalę dostawy na podstawie własnej analizy potrzeb instytutu lub zapytania o SIWZ.

  • 3

    ZakresCała komunikacja z zamawiającym, w tym składanie ofert, wniosków i dokumentów, odbywa się wyłącznie elektronicznie przez platformę https://igichp.ezamawiajacy.pl, bez możliwości składania papierowych wersji.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000288490

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Płocka 26

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-138

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

+48-22-43-12-312

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

p.ossas@igichp.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.igichp.edu.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa retraktorów ran chirurgicznych.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-59729ce6-910e-438e-9aa4-a276c87e9d9d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00271682

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://igichp.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pomocą środka komunikacji elektronicznej, tj. platformy do elektronicznej obsługi zamówień publicznych Zamawiającego dostępnej pod adresem: https://igichp.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na platformie przetargowej. Wykonawca posiadający konto na platformie przetargowej e-Zamawiający (Marketplanet) pod adresem: https://igichp.ezamawiajacy.pl ma możliwość do złożenia, wycofania oferty, a także dostęp do funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały na stronie internetowej https://igichp.ezamawiajacy.pl w zakładce „Baza Wiedzy/Plany zamówień publicznych”. W postępowaniu należy używać kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

AP.26.47.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa retraktorów ran chirurgicznych: Sterylny retraktor ran chirurgicznych do operacji laparoskopowych i klasycznych – 1 000 szt.

4.2.6.)Główny kod CPV

33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zostały określone w rozdziale XIII SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany umowy zostały uregulowane w Załączniku Nr 4 do SWZ w §18 oraz §19.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-10 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć za pośrednictwem platformy przetargowej pod adresem: https://igichp.ezamawiajacy.pl w zakładce „OFERTY".

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-10 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-09

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33141000-0Jednorazowe, niechemiczne artykuły…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
803 670 zł
Próbka: 54 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
229 993 zł2 545 765 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 315 772 zł
Źródło próbki
CPV 33141000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
229 993 zł
Mediana
803 670 zł
Górny kwartyl
2 545 765 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 12.06.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33141000-0 (Jednorazowe. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.