Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Kępińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Handlu i Usług " PBK" sp. z o.o.· Kępnomała firma
Wartość umowy
1 603 220 zł
Umowa zawarta
1 czerwca 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 603 220 zł – 1 689 094 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Teklinowie

Zamawiający Gmina Wieruszów (Wieruszów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Teklinowie”, wybierając ofertę wykonawcy Kępińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Handlu i Usług " PBK" sp. z o.o. Wartość umowy: 1 603 220 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina WieruszówWieruszów, Łódzkie (powiat Wieruszowski →)opublikowano 1 czerwca 2026
Wartość umowy
1 603 220 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie nie zostało unieważnione, a zamówienie przyznano.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Kępińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Handlu i Usług " PBK" sp. z o.o. (Kępno), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 1 603 220,15 zł (umowę zawarto 1 czerwca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 603 220,15 zł do 1 689 093,87 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wieruszów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855392

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1-7

1.5.2.)Miejscowość

Wieruszów

1.5.3.)Kod pocztowy

98-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@wieruszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wieruszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a74161c3-bf44-4b84-bc22-0041cb679d9b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Teklinowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a74161c3-bf44-4b84-bc22-0041cb679d9b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00269813

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00055446/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Teklinowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00213476

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZR.271.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Teklinowie.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres zadania został określony w dokumentacji projektowej i specyfikach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, zgodnie z art. 103 ustawy Pzp (załącznik nr 5 do SWZ) oraz z Audytem energetycznym.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1603220,15 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1689093,87 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1603220,15 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Kępińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Handlu i Usług " PBK" sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 250502305

7.3.3)Ulica

Młyńska

7.3.4)Miejscowość

Kępno

7.3.5)Kod pocztowy

63-600

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1603220,15 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wieruszów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wieruszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 603 220 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Kępińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Handlu i Usług " PBK" sp. z o.o. (Kępno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.