Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa i przebudowa sieci wodociągowych na terenie wiejskim Gminy Praszka

Zamawiający Gmina Praszka (Praszka, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa i przebudowa sieci wodociągowych na terenie wiejskim Gminy Praszka”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PraszkaPraszka, Opolskie (powiat Oleski →)opublikowano 29 maja 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 132 327 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

8 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Praszka

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398592

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Grunwaldzki 13

1.4.2.)Miejscowość

Praszka

1.4.3.)Kod pocztowy

46-320

1.4.4.)Województwo

opolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

umig@praszka.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.praszka.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-18d9e6b8-b609-489d-9333-6ccb437c957f

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00268681

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-05-29

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00043613

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności w zakresie inwestycji w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa i przebudowa sieci wodociągowych na terenie wiejskim Gminy Praszka

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa i przebudowa sieci wodociągowych na terenie wiejskim Gminy Praszka. Przewiduje się realizację budowy, rozbudowy, przebudowy sieci wodociągowych z podziałem na części i wykonanie m.in. następujących robót budowlanych:
1) roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni w pasie drogowym,
2) roboty ziemne,
3) montaż sieci wodociągowych,
4) przepięcia istniejących przyłączy,
5) roboty montażowe elementów sieci w tym zasuwy, hydranty, zawory,
6) odtworzenia nawierzchni jezdni i poboczy,
7) inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza,
8) badania wody.
Szczegóły zakresu rzeczowego określa załącznik nr 1 do SWZ.
Część II – Rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Przedmość ul. Projektowana - dł. 318,2m
Roboty wg dokumentacji projektowej. Zamawiający informuje, że od czasu realizacji dokumentacji projektowej na odcinku od węzła W1 do końca rury osłonowej za węzłem W2 (w dz. nr 2067) wykonał nawierzchnię asfaltową. Roboty na tym odcinku muszą być realizowane metoda przewiertu sterowanego. Na pozostałym odcinku do węzła W3 zamawiający pozostawia do wyboru wykonawcy metodę realizacji sieci, (rozkopowo lub przewiert sterowany). Zamawiający zastrzega konieczność odtworzenia na tym odcinku (koniec rury osłonowej – węzeł W3) nawierzchni z kruszywa łamanego zgodnie z przedmiarem robót.

3.9.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

2 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Plada Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1990110336

4.3.3.)Ulica

Ozimska 17

4.3.4.)Miejscowość

Chrząstowice

4.3.5.)Kod pocztowy

46-053

4.3.6.)Województwo

opolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

131976,48 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00152468/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-04-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

131976,48 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Praszka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Praszka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.