Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa ciągnika wraz z przyczepą hakową

Zamawiający Agencja Komunalna Sp. z o.o. (Brzeszcze, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa ciągnika wraz z przyczepą hakową”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 250 000 zł
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

AGENCJA KOMUNALNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 272203933

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Kościelna 7

1.4.2.)Miejscowość

Brzeszcze

1.4.3.)Kod pocztowy

32-620

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ak@akbrzeszcze.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.akbrzeszcze.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ba0a5782-d9d2-4ee2-9912-80b95b9e5edd

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00268400

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-05-29

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00153285

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie objęte jest dofinansowaniem ze środków "Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji 2021-2027".

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa ciągnika wraz z przyczepą hakową

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Parametry i dane techniczne jakie musi posiadać ciągnik wraz z przyczepą hakową, będące przedmiotem zamówienia;
I. SPECYFIKACJA CIĄGNIKA:

1. Stan: nowy
2. Rok produkcji nie starszy niż 2025 r.
3. Moc maksymalna co najmniej 155 KM
4. Silnik minimum 6-cylindrowy o pojemności skokowej co najmniej 6500 cm3, zapewniający poziom emisji spalin co najmniej Stage V
5. Napęd 4x4
6. Maksymalny moment obrotowy minimum 600 Nm
7. Skrzynia biegów automatyczna bądź półautomatyczna, zapewniająca co najmniej 18 przełożeń.
8. Ciągnik winien posiadać możliwość przemieszczania się z prędkością minimum 40 km/h
9. Amortyzowana oś przednia z elektrohydrauliczną blokadą układu różnicowego
10. Co najmniej 3 zakresy obrotów wałka WOM złączane elektrohydraulicznie

Zamawiający dopuszcza zastosowanie mechanicznej zmiany zakresu obrotów wałka WOM.

11. Hamulce tarczowe chłodzone olejem
12. Zbiornik paliwa o pojemności co najmniej 250 litrów
13. Dynamiczne (skrętne) błotniki przednie
14. Amortyzowana kabina
15. Fotel operatora regulowany pneumatycznie, wyposażony w pas bezpieczeństwa i w podłokietnik z monitorem
16. Możliwość regulacji kąta nachylenia kierownicy i kolumny kierowniczej
17. Kabina wyposażona w ogrzewanie, wentylację, klimatyzację oraz odbiornik radiowy i głośniki
18. Lampa ostrzegawcza migowa w kolorze pomarańczowym
19. Lusterka zewnętrzne teleskopowe
20. Przedni TUZ zasilany z zaworów międzyosiowych, sterowany za pomocą joysticka z kabiny ciągnika, wyposażony w dodatkową parę zaworów hydraulicznych z przodu do podłączenia zewnętrznego urządzenia (typu pług odśnieżny czy zamiatarka), wyposażony w gniazdo 7-pinowe i 3-pinowe.
21. Pompa hydrauliczna o zmiennym wydatku oleju (minimum 150 l/min.)
22. Wyposażenie w zewnętrzne przyciski sterowania tylnym TUZ i WOM
23. Szyba tylna kabiny wyposażona w wycieraczkę
24. Mechaniczne tylne zawory: 2 konfigurowalne + 2 niekonfigurowalne z rozdzielaczem

Zamawiający dopuszcza zastosowanie układu tylnych zaworów mechanicznych w opcji: 2 konfigurowalne sekcje hydrauliki i 2 niekonfigurowalne bez rozdzielacza.


25. Udźwig tylnego TUZ na końcówce kulowej minimum 7700 kg
26. Dolny zaczep polowy
27. Ogumienie: przednie – minimum 480/65R28, tylne – minimum 600/65R38
28. Tylny zaczep transportowy przesuwny, automatyczny, wyposażony w zaczep kulowy K80
29. Pakiet oświetlenia roboczego: 4 lampy LED z przodu dachu, 4 lampy LED z tyłu dachu (minimum 1000 lumenów), dodatkowe reflektory doświetlające przedni TUZ, belka świetlna na dachu pojazdu z napisem „Agencja Komunalna Sp. z o. o.”

Ciągnik winien umożliwiać bezproblemową współpracę z przyczepą hakową o DMC 22 Mg
Minimalny okres gwarancji: 12 miesięcy od daty protokolarnego odbioru. Okres gwarancji jest jednym z kryterium oceny ofert.

II. SPECYFIKACJA PRZYCZEPY HAKOWEJ:

1. Stan: nowa, rok produkcji nie starszy niż 2025 r.,
2. Wykonana ze sztywnych, spawanych, stalowych profili zamkniętych. Konstrukcja winna umożliwiać transport z prędkością 40 km/h,
3. Dopuszczalna masa całkowita: co najmniej 22,0 Mg,
4. Ładowność (razem z masą kontenera): co najmniej 15,0 Mg,
5. Zawieszenie typu tandem, na resorach parabolicznych, z hydrauliczną blokadą skrętu,
6. Ogumienie o rozmiarze co najmniej 500/60 R22,5
7. Wyposażona w błotniki (za kołem tylnym i przed kołem przednim),
8. Maksymalna szerokość: 2600 mm,
9. Wyposażona w ramię teleskopowe, wysuwane, wyposażone w dwa siłowniki, umożliwiające obsługę kontenerów o różnych długościach.
10. Dyszel hydraulicznie amortyzowany, z płynna regulacją wysokości do łączenia z zaczepem ciągnika (zaczep kulowy K80),
11. Instalacja oświetlenia 12V, z tylnym gniazdem elektrycznym, z lampami LED, tylne lampy oświetleniowe z kratkami zabezpieczającymi przed uszkodzeniem,
12. Wyposażona w centralny układ hydrauliczny z układem zabezpieczeń elektrohydraulicznych, sterowany elektrycznie, przewodowo z kabiny ciągnika, realizujący funkcje: wywrotu kontenera, wysuwu teleskopowego ramy haka, przełączania hakowiec/wywrotka, blokady zawieszenia, blokady kontenera (dla kontenerów wykonanych wg DIN 30722), wysuwu tylnego zabezpieczenia z regulowanym ustawą w zależności od długości przewożonego kontenera),
13. Zapewniająca komunikację i wizualną informację w kabinie ciągnika obsługującego w zakresie włączonych (realizowanych) funkcji centralnego układu hydraulicznego,
14. Wyposażona w pneumatyczną instalację hamulcową z regulatorem siły hamowania oraz postojowy hamulec ręczny,
15. Wyposażona w centralny układ hydrauliczny z pompą napędzaną z wałka WOM i własnym zbiornikiem oleju (nie wymaga podłączenia do hydrauliki ciągnika).

3.9.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

3.10.)Dodatkowy kod CPV

34223300-9 - Przyczepy

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-16

4.2.)Okres realizacji zamówienia

60 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

P.H.U.P. AGROS-WROŃSCY SP. Z O.O.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

002767964

4.3.3.)Ulica

ul. CZĘSTOCHOWSKA 3

4.3.4.)Miejscowość

STRZELCE WIELKIE

4.3.5.)Kod pocztowy

98-337

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

723240,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00204773/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-05-20

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

723240,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Przedmiot umowy odebrano w dniu 20.05.2026r. na podstawie protokołu zdawczo - odbiorczego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł420 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
220 077 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
420 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Agencja Komunalna Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzeszcze.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.