Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
401 157 zł
Umowa zawarta
29 maja 2026
Okres realizacji
do 31 maja 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodaowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Blachownia 2

Zamawiający Gmina Blachownia (Blachownia, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodaowaniu odpadów komunalnych z…”, wybierając ofertę wykonawcy REKO PRIME SP. Z O.O. Wartość umowy: 401 157 zł.

Zamawiający: Gmina BlachowniaBlachownia, Śląskie (powiat Częstochowski →)opublikowano 29 maja 2026
Wartość umowy
401 157 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    29 maja 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy REKO PRIME SP. Z O.O. (Myszków), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 401 157,00 zł (umowę zawarto 29 maja 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 maja 2026 r..

  • 4

    Zamówienie zostało udzielone w trybie wolnej ręki z pominięciem konkursu, z powodu przedłużającej się procedury przed KIO i konieczności zapewnienia ciągłości usługi.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BLACHOWNIA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398037

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Henryka Sienkiewicza 22

1.5.2.)Miejscowość

Blachownia

1.5.3.)Kod pocztowy

42-290

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@blachownia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://blachownia.bip.net.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://blachownia.logintrade.net/zapytania_email,229619,5834f584e006793e746dc5183541e3b3.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodaowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Blachownia 2

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-73991af3-93b6-4b0e-8821-8e39565f4b68

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00267610

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Ze względu na przedłużająca się procedurę KIO i konieczność ciągłości pełnienia usługi zostaje zawarta umowa w trybie wolnej ręki

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.22.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

401157,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbiór odpadów z nieruchomości zamieszkałych na terenie tutejszej Gminy

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REKO PRIME SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5771995696

7.3.4)Miejscowość

Myszków

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

401157,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-05-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 158 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
496 250 zł4 610 198 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 113 948 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
496 250 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 610 198 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Blachownia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Blachownia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 401 157 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REKO PRIME SP. Z O.O. (Myszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.