Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa, instalacja i wdrożenie sprzętu i oprogramowania komputerowego na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy w Lubowidzu

Zamawiający Miasto i Gmina Lubowidz (Lubowidz, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa, instalacja i wdrożenie sprzętu i oprogramowania komputerowego na potrzeby Urzędu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto i Gmina LubowidzLubowidz, Mazowieckie (powiat Żuromiński →)opublikowano 29 maja 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 515 178 zł
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Lubowidz

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130378255

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Zielona 10

1.4.2.)Miejscowość

Lubowidz

1.4.3.)Kod pocztowy

09-304

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.4.7.)Numer telefonu

+48 23 683 48 10

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ugl@uglubowidz.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.uglubowidz.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5070fdf0-924e-4f15-9259-fc25a042f349

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00267601

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-05-29

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00559226

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest współfinansowane w ramach projektu: Cyberbezpieczna Gmina Lubowidz. Program: Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Działanie: 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa, instalacja i wdrożenie sprzętu i oprogramowania komputerowego na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy w Lubowidzu

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rodzaj zamówienia: Dostawy

Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa, instalacja i wdrożenie sprzętu i oprogramowania komputerowego na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy w Lubowidzu”.
Zamówienie obejmuje swoim zakresem dostawę, instalację i wdrożenie sprzętu i oprogramowania komputerowego:
1. Serwer aplikacji wraz z konfiguracją i wdrożeniem – 1 szt.
2. Serwer nadmiarowy odmiejscowiony - Strażnica - wraz z konfiguracją i wdrożeniem – 1 szt.
3. Backup danych nadmiarowy odmiejscowiony – Strażnica – wraz z konfiguracją i wdrożeniem – 1 szt.
4. UPS odmiejscowiony - Strażnica – 1 szt.
5. Oprogramowanie do backupu danych – 1 szt.
6. UPS zarządzalny 3000VA do serwerowni UMiG – 2 szt.
7. UPS stanowiskowy zarządzalny – 55 szt.
8. Oprogramowanie do zarządzania, monitorowania i inwentaryzacji sprzętu IT – 1 szt.
9. Oprogramowanie antywirusowe z konsolą do zarządzania – 1 szt.
10. Przełącznik sieciowy - switch - 24 portowy – 2 szt.

Szczegółowy zakres dostaw do zrealizowania w ramach zamówienia zawarty jest w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ (7. Opis przedmiotu zamówienia).

Oferowane produkty muszą spełniać wszelkie normy techniczne dopuszczające produkt do obrotu i użytkowania na terenie Polski.
Miejscem realizacji zamówienia jest Urząd Miasta i Gminy w Lubowidzu, ul. Zielona 10, 09-304 Lubowidz. Wszystkie dostawy i usługi w ramach zamówienia winny zostać zrealizowane na miejscu realizacji zamówienia zgodnie z wymaganiami zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia oraz w ścisłej współpracy z Zamawiającym.

Zamówienie jest współfinansowane w ramach projektu: Cyberbezpieczna Gmina Lubowidz.
Program: Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC)
Działanie: 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

3.9.)Główny kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

48821000-9 - Serwery sieciowe

48823000-3 - Serwery plików

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

31214100-0 - Przełączniki

48450000-7 - Pakiety oprogramowania do rozliczania czasu lub zarządzania zasobami ludzkimi

48761000-0 - Pakiety oprogramowania antywirusowego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-21

4.2.)Okres realizacji zamówienia

2 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

POLTELKO SP. Z O.O.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 147265167

4.3.3.)Ulica

Erazma z Zakroczymia 4/57

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

03-185

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

428153,20 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00073354/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-05-15

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Dnia 17.02.2026 r. wykonawca złożył Zamawiającemu pismo informujące o opóźnieniach w dostawie serwerów Fujitsu — zakłóceniach łańcucha dostaw i niedobór komponentów. Producent wskazał, że termin dostawy serwera zostaje wydłużony do dnia 20.04.2026 r., co bezpośrednio uniemożliwia Wykonawcy dotrzymanie terminu realizacji umowy. Na dowód Wykonawca przedłożył oficjalne pismo Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o. z dnia 06.02.2026 r. w sprawie opóźnień dostaw stanowiące załącznik nr 1 do wniosku.

Ciąg dalszy przyczyn dokonania zmian podano w ogłoszeniu w : SEKCJA VI - INFORMACJE DODATKOWE

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

W umowie nr ZP.272.2.2026 z dnia 21.01.2026 r. wprowadza się następujące zmiany:


1) § 4 ust. 1 umowy otrzymuje nowe brzmienie:

„1. Termin wykonania zamówienia: 15.05.2026 r.

2) W załączniku nr 1 do umowy dokonuje się następującej zmiany w tabeli na stronie
nr 2 i 3 formularza:
- wiersz 4 kol. 6 formularza ofertowego zmienia się na: „UDC ONE 3 kVA”,
- wiersz 6 kol. 6 formularza ofertowego zmienia się na: „UDC ONE 3 kVA”,
- wiersz 7 kol. 6 formularza ofertowego zmienia się na: „Micropower 2000 VA”.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

428153,20 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Ciąg dalszy punktu 5.4.4) dotyczącego przyczyn dokonania zmian :

Ponadto Wykonawca w złożonym piśmie informuje o wycofaniu z produkcji systemów UPS BORRI — seria Giotto i Galileo RT PLUS. Producent BORRI S.p.A. oficjalnie poinformował partnerów dystrybucyjnych, w tym Wykonawcę, o zaprzestaniu produkcji zasilaczy jednofazowych od stycznia 2026 roku. Powodem decyzji jest wycofanie linii produktowych ze względu na restrukturyzację portfolio oraz inwestycje w rozwiązania trzy fazowe. Na dowód Wykonawca przedłożył oficjalne pismo BORRI S.p.A. o zakończeniu produkcji serii Giotto i Galileo PLUS stanowiące załącznik nr 2 do wniosku.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy in…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
515 178 zł
Próbka: 176 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
251 774 zł1 541 579 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 289 804 zł
Źródło próbki
CPV 48000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
251 774 zł
Mediana
515 178 zł
Górny kwartyl
1 541 579 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Lubowidz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubowidz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.