Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 992 600 zł
Umowa zawarta
30 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Gwarancja20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa budynku OSP Machnacz

Zamawiający Gmina Brześć Kujawski (Brześć Kujawski, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa budynku OSP Machnacz”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Produkcyjny Usługowo-Handlowy BUDPAL Paweł Rusicki. Wartość umowy: 1 992 600 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
1 992 600 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 marca 2026

    Termin ofert: 8 kwietnia 2026 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    29 maja 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Produkcyjny Usługowo-Handlowy BUDPAL Paweł Rusicki (Włocławek), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 992 600,00 zł (umowę zawarto 30 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2026 r..

  • 5

    Postępowanie prowadzone było w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BRZEŚĆ KUJAWSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866815

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Władysława Łokietka 1

1.5.2.)Miejscowość

Brześć Kujawski

1.5.3.)Kod pocztowy

87-880

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@brzesckujawski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.brzesckujawski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku OSP Machnacz

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c4c111ee-c877-49a6-a5c4-a62e015dee0a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00267280

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00079895/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa budynku OSP Machnacz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Priorytetu 2. Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony zasobów środowiska regionu, Działania 2.8 Wsparcie służb ratowniczych programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00164544

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BI.II.271.9.2026.NŻ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wspólny Słownik Zamówień:
45000000-7 - Roboty budowlane,
45216120-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów dla służb ratunkowych,
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne,
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne,
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne,
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa rozbudowa i nadbudowa budynku OSP w Machnaczu jako uzupełnienie zabudowy usługowej oraz remont pomieszczeń świetlicy wiejskiej z przeniesieniem biura straży na piętro budynku. Projektowany obiekt będzie służył lokalnej społeczności do organizacji uroczystości, zebrań, zacieśniania więzi. Część obiektu przeznaczona dla OSP będzie rozbudowana o dwa stanowiska, dla dużego średniego wozu bojowego oraz pomieszczenia druhów i łazienki. Pomieszczenia na piętrze składają się
z biura straży, sali szkoleń, magazynu, łazienki i kuchenki. Jednostka OSP Machnacz jest włączona do Krajowego Systemu Powiadamiania Ratunkowego. Projektowany budynek posiada konstrukcję tradycyjną, murowaną z bloczków gazobetonowych, wzmocnioną rdzeniami żelbetowymi, docieploną styropianem, strop nad parterem żelbetowy, gęstożebrowy (na części obiektu). Na budynku dach o konstrukcji drewnianej (wiązary prefabrykowane), dwuspadowy, pokrycie z blachodachówki. Rynny i rury spustowe z PVC. Docieplenie dachu wełną mineralną. Komunikacja między kondygnacjami dobudowaną klatką schodową, schody żelbetowe. Obiekt ma kształt wydłużonego prostokąta z klatką schodową od strony wschodniej. Inwestycja składa się z dwóch niezależnych etapów. Pierwsza część - rozbudowa budynku o część strażacką i druga część -przebudowa świetlicy wraz ze zmianą dachu. Pierwsza część polega
na przedłużeniu budynku na całej szerokości w której projektuje się dwa garaże na wozy bojowe OSP, pokój druhów i łazienkę. Dobudowana klatka schodowa umożliwia dostęp na piętro.
Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego
Parter rozbudowa OSP:
- Garaż duży 78,3 m²
- Garaż mały 55,2 m²
- Łazienka 7,9 m²
- Pokój druhów 13,4 m²
- Hol / schody 33,4 m²
- Razem powierzchnia użytkowa parteru 188,2 m²
Piętro rozbudowa OSP:
- Hol / schody 33,4 m²
- Biuro 22,5 m²
- Hol 28,8 m²
- Kuchenka 15,8 m²
- Łazienka 9,4 m²
- Sala szkoleń 37,1 m²
- Magazyn 37,1 m²
- Razem powierzchnia użytkowa piętra: 184,1 m²
Szczegółowy opis prac w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik
do niniejszej SWZ.
W przypadku użycia nazw własnych należy rozumieć, że zostały one wykorzystane dla celów dokumentacyjnych i obliczeniowych. W każdym takim przypadku należy rozumieć, że dotyczy to urządzeń, materiałów równoważnych o nie gorszych parametrach.
Okres gwarancji: minimum 48 miesięcy oraz okres rękojmi równy okresowi gwarancji. Jednocześnie Zamawiający wskazuje 84-miesięczny maksymalny okres gwarancji (Gmax).
Zadanie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Regionalnego
w ramach Priorytetu 2. Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony zasobów środowiska regionu, Działania 2.8 Wsparcie służb ratowniczych programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.
Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp:
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45216120-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów dla służb ratunkowych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1992600,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1992600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1992600,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Produkcyjny Usługowo-Handlowy BUDPAL Paweł Rusicki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8880403489

7.3.4)Miejscowość

Włocławek

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1992600,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Brześć Kujawski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brześć Kujawski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 992 600 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Produkcyjny Usługowo-Handlowy BUDPAL Paweł Rusicki (Włocławek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.