Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
FUCHS R.J.K Spółka komandytowa· Nowa Sólmała firma
Wartość umowy
2 759 535 zł
Umowa zawarta
22 maja 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 2 759 535 zł – 4 300 168 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji20%Termin realizacji zamówienia20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1035F w miejscowości Rejów”Zadanie realizowane oraz finansowane w ramach środków budżetu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i środków budżetu Powiatu Nowosolskiego

Zamawiający Powiat Nowosolski (Nowa Sól, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „„Przebudowa drogi powiatowej nr 1035F w miejscowości Rejów”Zadanie realizowane oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy FUCHS R.J.K Spółka komandytowa. Wartość umowy: 2 759 535 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Powiat NowosolskiNowa Sól, Lubuskie (powiat Nowosolski →)opublikowano 28 maja 2026
Wartość umowy
2 759 535 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FUCHS R.J.K Spółka komandytowa (Nowa Sól), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 759 535,00 zł (umowę zawarto 22 maja 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

  • 4

    Postępowanie przeprowadzono w trybie podstawowym bez podziału na części.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT NOWOSOLSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770103

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

MONIUSZKI 3

1.5.2.)Miejscowość

Nowa Sól

1.5.3.)Kod pocztowy

67-100

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@powiat-nowosolski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-nowosolski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

platformazakupowa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1035F w miejscowości Rejów”Zadanie realizowane oraz finansowane w ramach środków budżetu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i środków budżetu Powiatu Nowosolskiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a981b31-8aa7-4397-add1-aad55c8f3e53

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00265891

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040137/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa drogi nr 1035F w m. Rejów – etap II

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00204786

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

3411.07.2026.PZD

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1035F miejscowości Rejów” jest realizowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz środków Powiatu Nowosolskiego.

1. Zakres opracowania.

Zadanie to obejmować będzie swym zakresem rozbudowę drogi powiatowej w m. Rejów długości około 686m.

Zakres inwestycji obejmuje:
ROBOTY DROGOWE
- Wytyczenie trasy i punktów wysokościowych;
- Zdjęcie warstwy humusu gr. 30 cm wraz z wywiezieniem na składowisko Wykonawcy;
- Rozebranie istniejącej konstrukcji zjazdów średnia grubość 30 cm;
- Rozebranie istniejącej konstrukcji jezdni i podbudowy gr. 30 cm składającej się z kostki, kamienia polnego tłucznia, gruzu, kamieni, kruszywa, stabilizacji;
- Rozebranie istniejącego ścieku drogowego;
- Rozebranie istniejących krawężników betonowych;
- Rozbiórka ogrodzenia
- Karczowanie krzaków i poszycia;
- Podcinka drzew;
- Wykonanie wykopów wraz z odwiezieniem urobku na składowisko Wykonawcy;
- Wykonanie wykopów wraz z odwiezieniem urobku na składowisko Wykonawcy w miejsce stabilizacji
- Wykonanie wykopów ręcznie wraz z odwiezieniem urobku na składowisko Wykonawcy;
- Wykonanie betonowej studzienki deszczowej osadnikowej o średnicy 500 z żelbetowym pierścieniem odciążającym, wpustem ulicznym - jezdniowym kl. D400 z wiaderkiem osadnikowym i wykonaniem, umocnieniem wlotu, z przykanalikiem o średnicy 160 oraz podłączeniem do proj. kolektora deszczowego;
- Wykonanie kompletnej kanalizacji deszczowej. Przedmiar obejmuje 1 mb kolektora przy wykonaniu całości prac związanych z kanalizacja deszczową. W skład kompletnej kanalizacji wchodzi: Wykonanie otwartego koryta na połączeniu studni B4 i B3 z kostki kamiennej 15/ 17 na betonie C16/ 20 gr. 30 cm wraz z rozbiórka istniejącego, Wykonanie studni betonowych o średnicy 1000 (23 szt), Ułożenie rur kanalizacyjnych o średnicy 315 mm zgodnie z rysunkami profili kanalizacji, Wykonanie robót ziemnych wraz zabezpieczeniem, Wykonanie obsypki i zasypki elementów kanalizacji, połączenie studni do istniejących i projektowanych przykanalików
- Ułożenie ścieku drogowego przy krawędzi jezdni;
- Profilowanie i zagęszczenie podłoża z gr. kat. II-IV w miejscu jezdni;
- Profilowanie i zagęszczenie podłoża z gr. kat. II-IV pod chodnikami;
- Profilowanie i zagęszczenie podłoża z gr. kat. II-IV pod poboczami;
- Profilowanie i zagęszczenie podłoża z gr. kat. II-IV w miejscu zjazdów bitumicznych;
- Profilowanie i zagęszczenie podłoża z gr. kat. II-IV pod miejscami postojowymi;
- Profilowanie i zagęszczenie podłoża na zjazdach z kostki;
- Wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 20 cm, na jezdni;
- Wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 20 cm, na zjazdach bitumicznych;
- Wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa łamanego gr. 25 cm, po zagęszczeniu w miejscu miejsc parkingowych;
- Wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 15 cm, na poboczach i przy ściekach;
- Wykonanie ulepszonego podłoża z gruntocementu o Rm=2,5 MPa, gr. 15 cm w miejscach wykonywania nowej konstrukcji drogi;
- Wykonanie ulepszonego podłoża z gruntocementu o Rm=2,5 MPa, gr. 15 cm w miejscach wykonywania miejsc postojowych;
- Wykonanie ulepszonego podłoża z gruntocementu o Rm=2,5 MPa, gr. 15 cm w miejscach wykonywania zjazdów bitumicznych;
- Wykonanie ulepszonego podłoża z gruntocementu o Rm=2,5 MPa, gr. 15 cm w miejscach wykonywania zjazdów z kostki;
- Wykonanie podbudowy zasadniczej z AC22P gr. 9 cm na jezdni i zjazdach bitumicznych;
- Wykonanie frezowania istniejącej nawierzchni gr. do 7 cm;
- Wykonanie warstwy ścieralnej z AC 11 S o gr. 4 cm na jezdni i zjazdach;
- Wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm na podsypce cementowo piaskowej 1:4 gr. 3 cm na zjazdach;
- Wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm na podsypce cementowo piaskowej 1:4 gr. 3 cm na miejscach postojowych;
- Wykonanie nawierzchni chodników z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm na podsypce cementowo piaskowej 1:4 gr. 5 cm;
- Ułożenie obrzeży betonowych 8x30 cm;
- Plantowanie, humusowanie grubości 10 cm z obsianiem trawą;
- Umocnienie skarp płytami ażurowymi o gr. 8cm na podsypce cem-piask. o gr. 5cm oraz wykonanie oporu (krawężnik betonowy 15/30 cm na ławie betonowej C16/20);
- Umocnienie skarp płytami ażurowymi o gr. 8cm na betonie C16/ 20 gr. 15 cm oraz wykonanie oporu;
- Odtworzenie ogrodzeń z wykorzystaniem nowych elementów panelowych wraz z nowymi słupkami i podmurówką;
- wykonanie muru oporowego;
- Wykonanie oznakowania poziomego.;
- Wykonanie oznakowania pionowego wraz z oświetleniem solarnym przejścia dla pieszych zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu;
- Ułożenie krawężnika betonowego 30x15 cm na podsypce cem-piask. 1:4 gr. 5cm i ławie betonowej z oporem wykonanej z betonu C12/ 15;
- Ułożenie krawężnika betonowego najazdowego 22x15 cm na podsypce cem-piask. 1:4 gr. 5cm i ławie betonowej z oporem wykonanej z betonu C12/15;
- Przestawienie istn. słupów telekomunikacyjnych;
- Prace związane z zabezpieczeniem sieci na czas wykonywania robót, regulacja istn. studni i zaworów, próbne przekopy, prace wynikające z uzgodnień z właścicielami sieci, nadzory branżowe;
- Montaż ścianki oporowej typu "L" - 120cm, podbudowa z kruszywa łamanego warstwa dolna gr. po zagęszczeniu 45cm, podbudowa betonowa bez dylatacji gr. warstwy po zagęszczeniu 15cm, ścianki oporowe typu L o wym. L120/75/99,5;
- Tablica informacyjna programu Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, wymiar 180x120, - zakup i montaż
(projekt tablicy do uzgodnienia z zamawiającym).


2. Dane techniczne.
Projektowany układ drogowy posiadać będzie następujące parametry:
• kategoria drogi – powiatowa nr 1035F
• klasa drogi - Z
• szerokość całkowita jezdni –6,0 m + poszerzenie na łukach;
• szerokość poboczy – 0,50 - 1,00 m
• prędkość projektowa - 40 km/h
• szerokość chodnika - 2,30m (2,15 +krawężnik) (z miejscowym zawężeniami do 1,25m);
• kategoria ruchu – powiatowa - Z

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2759535,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4300167,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2759535,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FUCHS R.J.K Spółka komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

92521001751

7.3.3)Ulica

Wojska Polskiego 100 C

7.3.4)Miejscowość

Nowa Sól

7.3.5)Kod pocztowy

67-100

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2759535,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Nowosolski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowa Sól.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 759 535 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FUCHS R.J.K Spółka komandytowa (Nowa Sól). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.