Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Zakład Usługowo-Handlowy Zbigniew Kopycki· Tychymikrofirma
Wartość umowy
39 856 zł
Umowa zawarta
20 maja 2026
Okres realizacji
od 20 maja 2026 do 20 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 39 856 zł – 41 173 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej rękojmi za wady i gwarancji na zabudowane urządzenia, armaturę i osprzęt20%Okres udzielonej rękojmi za wady i gwarancji na roboty20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont lokalu mieszkalnego w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Estkowskiego 8/26 administrowanego przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach

Zamawiający Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Zakład Budżetowy (Tychy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont lokalu mieszkalnego w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Estkowskiego…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Usługowo-Handlowy Zbigniew Kopycki. Wartość umowy: 39 856 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
39 856 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Usługowo-Handlowy Zbigniew Kopycki (Tychy), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 39 855,53 zł (umowę zawarto 20 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 39 855,53 zł do 41 173,19 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 20 maja 2026 r. do 20 lipca 2026 r..

  • 5

    Zamówienie dotyczyło remontu lokalu mieszkalnego przy ul. Estkowskiego 8/26 w Tychach i zostało przeprowadzone w trybie podstawowym.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI ZARZĄD BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZAKŁAD BUDŻETOWY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271176358

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Filaretów 31

1.5.2.)Miejscowość

Tychy

1.5.3.)Kod pocztowy

43-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 227-40-92

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@mzbm.tychy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mzbm.tychy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8933a10f-d58c-4433-b253-32d9dce90601

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospodarowanie mieniem komunalnym

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont lokalu mieszkalnego w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Estkowskiego 8/26 administrowanego przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8933a10f-d58c-4433-b253-32d9dce90601

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00262582

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00030031/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Remonty komunalnych zasobów mieszkaniowych gminy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00148995

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP-340/034/03/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

49877,61 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu lokalu mieszkalnego (wolnostanu) przy ul. Estkowskiego 8/26, którym
w imieniu Zamawiającego administruje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych
w Tychach, poprzez swoją jednostkę organizacyjną: ROM Nr IV z siedzibą
w Tychach przy al. Niepodległości 76.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

39855,53 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

41173,19 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

39855,53 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Usługowo-Handlowy Zbigniew Kopycki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 277924123

7.3.3)Ulica

Bażancia 11

7.3.4)Miejscowość

Tychy

7.3.5)Kod pocztowy

43-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

39855,53 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-05-20 do 2026-07-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Zakład Budżetowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 39 856 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Usługowo-Handlowy Zbigniew Kopycki (Tychy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.