Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
141 291 zł
Umowa zawarta
26 maja 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zmiana sposobu użytkowania części budynku Zespołu Szkół na Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Szczekocinach - etap I

Zamawiający Gmina Szczekociny (Szczekociny, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zmiana sposobu użytkowania części budynku Zespołu Szkół na Miejsko - Gminną Bibliotekę…”, wybierając ofertę wykonawcy AMTC POLAND Sp. z o.o. Wartość umowy: 141 291 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina SzczekocinySzczekociny, Śląskie (powiat Zawierciański →)opublikowano 26 maja 2026
Wartość umowy
141 291 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 kwietnia 2026

    Termin ofert: 13 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 maja 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AMTC POLAND Sp. z o.o. (Kraków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 141 290,60 zł (umowę zawarto 26 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

  • 5

    Przetarg dotyczył robót wykończeniowych i budowlanych w ramach adaptacji części budynku szkolnego na bibliotekę oraz ośrodek kultury i sportu, przy czym zamówienie udzielono w trybie podstawowym.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SZCZEKOCINY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398735

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Senatorska 2

1.5.2.)Miejscowość

Szczekociny

1.5.3.)Kod pocztowy

42-445

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@szczekociny.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.szczekociny.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a423509e-8569-45c5-8828-44415b926b79

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zmiana sposobu użytkowania części budynku Zespołu Szkół na Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Szczekocinach - etap I

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a423509e-8569-45c5-8828-44415b926b79

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00262254

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00030668/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Zmiana sposobu użytkowania części budynku Zespołu Szkół na Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną i Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Szczekocinach - etap I

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00218707

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RR.271.1.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania pn. Zmiana sposobu użytkowania części budynku Zespołu Szkół na Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Szczekocinach – etap I.
2. W ramach przedmiotu zamówienia przewiduje się następujące roboty budowlane:
1) budowa ścianek działowych – piwnica, parter, piętro, poddasze wraz z montażem drzwi aluminiowych;
2) budowa ścian oddzielenia pożarowego – piwnica, parter, piętro oraz montaż drzwi aluminiowych na poddaszu;
3) wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
3. Szczegółowy zakres robót budowlanych zgodnie z art. 103 ust. 1 Pzp został opisany za pomocą przedmiaru robót, dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią załącznik nr 1 do niniejszej SWZ stanowiący jej integralną część.
UWAGA!!! Dokumentacja projektowa obejmuje szerszy zakres.
4. Roboty budowlane należy prowadzić zgodnie z zasadami wiedzy technicznej w sposób gwarantujący bezpieczeństwo ludzi i mienia. Prace budowlane będą prowadzone na czynnym obiekcie.
5. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy zgodnie z dokumentacją projektową, STWiORB, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami, oraz oddania przedmiotu niniejszej umowy Zamawiającemu w terminie w niej uzgodnionym. Roboty budowlane należy prowadzić zgodnie z zasadami wiedzy technicznej w sposób gwarantujący bezpieczeństwo ludzi i mienia.
6. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
7. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą dokumentów (przedmiotowych środków dowodowych) potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży wyżej wymienionych dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
8. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
9. Podane w dokumentacji projektowej oraz STWiORB nazwy (znaki towarowe) mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym Zamawiający dopuszcza składanie „ofert równoważnych". Przez „ofertę równoważną" należy rozumieć taką, która przedstawia opis przedmiotu zamówienia o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniających minimalne parametry określone przez Zamawiającego, lecz oznaczoną innym znakiem towarowym lub pochodzeniem. Na etapie prowadzenia robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany uszczegółowić rozwiązania, także zaproponować inne niż w dokumentacji projektowej jeśli w ten sposób mogą być uzyskane korzyści dla jakości, obniżenia kosztów lub poprawy walorów użytkowych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zatwierdzenia lub odrzucenia takich zmian w okresie prac projektowych.
10. Gwarancja i rękojmia:
1) Wymagany minimalny okres gwarancji na wykonany przedmiot umowy – 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego.
2) Wymagany minimalny okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – 36 miesięcy.
Strony postanawiają rozszerzyć odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady zgodnie z art. 558 § 1 KC poprzez wydłużenie okresu rękojmi aż do upływu okresu gwarancji jakości udzielonej przez Wykonawcę.

4.5.3.)Główny kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

141290,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

141290,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

141290,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AMTC POLAND Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6793253057

7.3.3)Ulica

Młodzieży 9D

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-829

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

141290,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45400000-1Roboty wykończeniowe w zakresie obi…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
312 520 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
197 306 zł591 042 zł
Rozstęp międzykwartylowy
393 736 zł
Źródło próbki
CPV 45400000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
197 306 zł
Mediana
312 520 zł
Górny kwartyl
591 042 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szczekociny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczekociny.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 141 291 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AMTC POLAND Sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.