Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
488 434 zł
Umowa zawarta
20 maja 2026
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 488 434 zł – 521 609 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„WYKONYWANIE BADAŃ LABORATORYJNYCH U PODWYKONAWCY NA POTRZEBY ZESPOŁU OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁĘCZYCY”

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy (Łęczyca, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „WYKONYWANIE BADAŃ LABORATORYJNYCH U PODWYKONAWCY NA POTRZEBY ZESPOŁU OPIEKI ZDROWOTNEJ W…”, wybierając ofertę wykonawcy Diagnostyka S.A. Wartość umowy: 488 434 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
488 434 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,4 ofert
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 kwietnia 2026

    Termin ofert: 6 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 maja 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Diagnostyka S.A. (kraków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 488 434,42 zł (umowę zawarto 20 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 488 434,42 zł do 521 609,23 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

  • 5

    Zamówienie nie zostało podzielone na części, a całość przyznano jednemu podmiotowi bez odrzuceń czy wykluczeń innych uczestników.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁĘCZYCY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 610320540

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zachodnia 6

1.5.2.)Miejscowość

Łęczyca

1.5.3.)Kod pocztowy

99-100

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zozleczyca@zozleczyca.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zozleczyca.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b68f07f3-c2c9-469d-932a-15dd7100e42d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„WYKONYWANIE BADAŃ LABORATORYJNYCH U PODWYKONAWCY NA POTRZEBY ZESPOŁU OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁĘCZYCY”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b68f07f3-c2c9-469d-932a-15dd7100e42d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00261820

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00105913/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Wykonywanie badan laboratoryjnych u podwykonawcy.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00217024

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZOZ.ZP.382-18/26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie badań laboratoryjnych u podwykonawcy PRZEZ OKRES KOLEJNYCH 24 MIESIĘCY do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy (3 RAZY W TYGODNIU, W PONIEDZIAŁKI, ŚRODY I PIĄTKI).
CPV – 85145000-7 – usługi świadczone przez laboratoria medyczne.

4.5.3.)Główny kod CPV

85145000-7 - Usługi świadczone przez laboratoria medyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

488434,42 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

521609,23 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

488434,42 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Diagnostyka S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6751265009

7.3.3)Ulica

Prof. Michała Życzkowskiego 16

7.3.4)Miejscowość

kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-864

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Synevo sp. z o.o., BIOMNIS , badanie na - mleko kozie, metale impl., p-ciała p. tęgoryjcowi dwunastnicy, panel tytanowy, paradontoza

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

488434,42 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łęczyca.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 488 434 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85145000-7 (Usługi świadczone przez laboratoria medyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Diagnostyka S.A. (kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.