Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 158 669 zł
Umowa zawarta
12 maja 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 1 158 669 zł – 1 520 834 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas przystąpienia do robót (dyspozycyjność)20%Okres gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont nawierzchni asfaltowych dróg gminnych na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska

Zamawiający Gmina Bukowina Tatrzańska (Bukowina Tatrzańska, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont nawierzchni asfaltowych dróg gminnych na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska”, wybierając ofertę wykonawcy Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. Wartość umowy: 1 158 669 zł. Złożono 7 ofert.

Wartość umowy
1 158 669 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 marca 2026

    Termin ofert: 8 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 maja 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty, w tym jedna (firmy BUDIMEX) została odrzucona z powodu niezgodności z warunkami udziału w postępowaniu.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. (Nowy Targ), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 1 158 669,23 zł (umowę zawarto 12 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 1 158 669,23 zł do 1 520 833,50 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

  • 6

    Zamówienie nie zostało podzielone na części, a kontrakt obejmuje remont nawierzchni asfaltowych dróg gminnych na terenie całej Gminy Bukowina Tatrzańska.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bukowina Tatrzańska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892067

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Długa 144

1.5.2.)Miejscowość

Bukowina Tatrzańska

1.5.3.)Kod pocztowy

34-530

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@ugbukowinatatrzanska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugbukowinatatrzanska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont nawierzchni asfaltowych dróg gminnych na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e77c3d58-3560-4056-a71b-77b9e033d919

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00261608

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00061969/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Remont nawierzchni asfaltowych dróg gminnych na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00167408

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZW.271.1.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont nawierzchni asfaltowych dróg gminnych na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska, w zakresie opisanym szczegółowo w załącznikach do SWZ, w tym w przedmiarze robót oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1158669,23 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1520833,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1158669,23 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

735-000-96-66

7.3.3)Ulica

Szaflarska 102

7.3.4)Miejscowość

Nowy Targ

7.3.5)Kod pocztowy

34-400

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1158669,23 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bukowina Tatrzańska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bukowina Tatrzańska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 158 669 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. (Nowy Targ). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.